DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

USA: konserwatyści krytykują Mosbacher. Polska „po złej stronie historii”, to gdzie jest Arabia Saudyjska?

USA: konserwatyści krytykują Mosbacher. Polska „po złej stronie historii”, to gdzie jest Arabia Saudyjska?
Georgette Mosbacher. FOT.:J.Szydłowski/FORUM

Wpływowy amerykański portal „The American Conservative” opublikował krytyczny artykuł wobec ambasador w Polsce Georgette Mosbacher. „Czy my (amerykańscy konserwatyści – przyp. red.) też jesteśmy po złej stronie historii?” – dopytywał komentator Declan Leary. Chodzi o słowa Mosbacher, która stwierdziła, że Polacy, ponieważ nie akceptują ideologii LGBT, znajdują się po „złej stronie historii”.

 

„W ostatnich latach konserwatywni Polacy i ich sojusznicy w Stanach Zjednoczonych często musieli słuchać wielu tego typu przytyków. Najczęściej chodziło o wystąpienia aktywistów LGBT, niezadowolonych z tego, że Polacy wygrywają w wojnie o swój dom. Tym razem jednak taka wypowiedź przyszła z mało oczekiwanej strony. Od ambasador, mianowanej przez Donalda Trumpa” – zwrócił uwagę Leary.

 

Autor ocenił, że od początku było jasne, iż Mosbacher nie jest najlepszą kandydatką do pełnienia funkcji dyplomatycznej w Warszawie. Dowodem tego była jej wypowiedź na temat rzekomego „antysemityzmu” w Polsce, opublikowana jeszcze przed jej przejazdem do Polski.

 

„Teraz jest oczywiste, że jej błąd był dowodem na szerszą ignorancję w sprawach polskiej kultury i polityki… Jeśli pani Mosbacher naprawdę szanuje fakt, że Polska jest państwem katolickim i rozumie, co to znaczy, powinna nie kończyć tego zdania (o „złej stronie historii” – przyp. red.). Niestety, skończyła” – wskazał Leary.

 

Komentator zwrócił uwagę, że promocja ideologii LGBT jest częścią polityki amerykańskiej dyplomacji od dawna i że taką stała się już w czasach administracji Trumpa. Przykładem tego, pisze Leary, jest Richard Grennel, były ambasador USA w Niemczech, osoba homoseksualna, koordynator tej „LGBT-dyplomacji” w Europie. Grennel promował ją nawet wtedy, gdy na krótko był koordynatorem agencji wywiadowczych w Stanach Zjednoczonych. Współpracę z innymi agencjami państwowymi warunkował akceptacją tej ideologii i robił to za zgodą Trumpa.

 

W artykule przypomniano, że Polska nigdy nie ustanowiła prawa karzącego za homoseksualizm. W przeciwieństwie do Arabii Saudyjskiej, gdzie akty homoseksualnie bywają karane śmiercią, na ten temat – pisze Leary – „nasi dyplomaci milczą”.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-14 14:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do wstydzącego się podpisać: czytanie ze zrozumieniem się kłania - głęboko.
1 miesiąc temu / sp
 
Jej Eksenencja/Exellentia/Doskonałość za tłumacz g Pani de domo Paulsin jaka jest, każdy widzi. Ciekawszym wydaje się być Ambasador niemiec, syn adiutanta kanclerza hitlera, przysłany przez kanclerza Merkel we wrześniu/nie pierwszego a dziesiątego/ i Sejm forsuje najdziksze pomysły by osłabić gospodarkę Polski.
1 miesiąc temu / szpulas11
 
istnieje od Aleksandra Wielkiego po królów Francji i Anglii ,jest obok
1 miesiąc temu / do sp
 
Prawdziwa postawa tolerancji związana jest z Bożą nadzieją, litością i Bożym miłosierdziem wobec grzesznika, a fałszywa, oznacza szatańską afirmację ludzkich grzechów. I to Polska stoi po właściwej stronie historii, przeciwnie do p. Mosbacher. Również już przez sam, prosty fakt, który może każdy zauważyć, iż akty homoseksualne nie mają żadnej przyszłości - są bezpłodne z samej swej istoty. Na nich historia tych ludzi się kończy bezpotomnie.
1 miesiąc temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.