DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

USA: Kongresmani domagają się delegalizacji śmiercionośnej pigułki

USA: Kongresmani domagają się delegalizacji śmiercionośnej pigułki
Fot. Pixabay

Grupa amerykańskich kongresmanów zwróciła się do Agencji Żywności i Leków FDA o wprowadzenie zakazu rozpowszechniania pigułki aborcyjnej znanej jako RU486, a sprzedawanej w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Mifeprex.

 

 

Jak zwracają uwagę autorzy listu do Stephena Hahna, komisarza Food and Drug Administration (FDA), ocenia się, że do tej pory w całym kraju zamordowano przy użyciu preparatu około 3,7 miliona dzieci nienarodzonych. Ofiarami pigułki aborcyjnej stały się też same matki – 24 z nich zmarło po przyjęciu RU486.

 

Wśród kongresmanów domagających się zakazu śmiercionośnego „leku” znalazł się senator Ted Cruz, jego 19 republikańskich kolegów z Senatu oraz 71 Republikanów z Izby Reprezentantów. W swoim wystąpieniu zwrócili oni uwagę na fakt, że upowszechnieniem swobodnego dostępu do RU486 byli zainteresowani: „przemysł aborcyjny i jego sojusznicy w mediach, koła filantropijnych miliarderów oraz grupy nacisku”.

 

Politycy podkreślają rolę administracji prezydenta Clintona – pierwszego jawnie pro-aborcyjnego prezydenta USA – w legalizacji pigułki zaaprobowanej „pod naciskiem tych samych grup i w trakcie mocno upolitycznionego procesu”.

 

Importu wynalezionej we Francji w latach 80. pigułki zakazano za rządów prezydenta George’a H.W. Busha. Na prośbę Billa Clintona FDA rozpatrzyła ponownie sprawę zakazu i w roku 1996 uznała preparat za bezpieczny i skuteczny. Ostatecznie został on zaaprobowany w USA w roku 2000.

 

„Uważamy, że ta śmiercionośna pigułka nigdy nie powinna była zostać zatwierdzona, jednak przemysł aborcyjny został politycznie nagrodzony przyspieszonym procesem wydawania zezwolenia, zazwyczaj zastrzeżonym dla leków wysokiego ryzyka dla leczenia chorób zagrażających życiu, takich jak AIDS” – napisali kongresmani.

 

Senatorowie podkreślili, że w przypadku RU486 trudno w ogóle mówić o leczeniu czy ratowaniu życia, a pigułka sama stanowi zagrożenie nie tylko dla życia dzieci nienarodzonych, ale także dla matek. Wskazali oni m.in. na fakt ponad 4,1 tysiąca przypadków niekorzystnych reakcji dla organizmu kobiet, które ją zażyły. Do takich należą: „krwotok, potworne bóle brzucha i poważne grożące życiu infekcje”.

 

Kongresmani zwrócili się w związku z tym do Stephena Hahna, by korzystając ze swoich uprawnień ogłosił, że Mifeprex stanowi „bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia publicznego”.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf

 

 

 

 

 


DATA: 2020-09-10 07:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.