DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

USA: komisja Izby Reprezentantów przeciwko zaprzestaniu finansowania aborcji w 2021 roku

USA: komisja Izby Reprezentantów przeciwko zaprzestaniu finansowania aborcji w 2021 roku
fot. flickr.com

We wtorek Republikanie Tom Col i Andy Harris zaproponowali poprawki pro life do budżetu na 2021 r. Przewidywały one zakaz finansowania aborcji i konieczność udzielenia pomocy oraz zapewnienia odpowiedniej opieki dziecku, które przeżyło aborcję. Poprawki odrzuciła jednak komisja budżetowa Izby Reprezentantów.

 

We wtorek po południu kongresmen Cole zaproponował poprawkę, mającą na celu uniemożliwienie wydawania środków federalnych na finansowania aborcji. Cole chciał zablokować przekierowanie dotacji z resortu pracy, zdrowia i usług społecznych. Mówił, że projekt ustawy jest zasadniczo wadliwy, więc poprawka uniemożliwi jego wejście w życie.

 

Wrogi język w tej ustawie zablokuje swobodne korzystanie z praw obywatelskich i wiary religijnej – przekonywał kongresmen, gdy projekt był rozpatrywany w komisji.

 

Ustawa Labour-H przewiduje pokrywanie kosztów działalności ośrodków aborcyjnych i ośrodków zdrowia, które otrzymywałyby fundusze na planowanie rodziny. Ustawa zezwala na finansowanie działalności Planned Parenthood.

 

Poprawka kongresmena miała zablokować przyjęcie ustawy, jednocześnie zapewniając ochronę sumienia lekarzy, pracowników służby zdrowia i organizacji wyznaniowych, które nie chcą uczestniczyć w sterylizacji i aborcji.

 

W środę po południu, po przyjęciu przez komisję budżetową kilkunastu ustaw dotyczących finansowania, Republikanie zapewnili, że pomimo obszarów porozumienia, „kontrowersyjna polityka i wzrost wydatków będą musiały zostać zniesione, zanim ustawy będą miały szansę na stanie się prawem.”

 

W poniedziałek kongresmen Harris zaproponował również poprawkę do ustawy o finansowaniu Departamentu Obrony, chroniąca dzieci, które przeżyły aborcję. Poprawka przepadła jednak w komisji budżetowej.

 

W przypadku szpitali, objętych kontraktem z Tricare, wojskowym programem opieki zdrowotnej, poprawka Harrisa wymagałaby od nich zapewniania opieki osobom, które przeżyły aborcję.

 

Harris powiedział, że w ramach standardów dotyczących szpitali kontraktowych, jego poprawka wymaga od tych ośrodków zaświadczenia, iż ​​w razie nieudanej aborcji, zapewniły odpowiednią opiekę i reanimację dziecka.

 

Według grupy obrońców życia, Susan B. Anthony List, poprawka Harrisa została odrzucona głosami 28 do 24.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-07-16 13:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgroza, zgroza...
25 dni temu / M.Migas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.