DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

USA: kawiarnia Starbucks zwolniła baristkę za odmowę noszenia koszulki promującej LGBT

USA: kawiarnia Starbucks zwolniła baristkę za odmowę noszenia koszulki promującej LGBT
Kawiarnia Starbucks, Fot. Budrul Chukrut/ZUMA Press

W stanie New Jersey kawiarnia Starbucks zwolniła z pracy kobietę, która odmówiła noszenia koszulki z napisem „Pride”, promującej ruch LGBT. Baristka powołała się na swoje przekonania religijne i w obecności pracodawcy przywołała fragmenty Pisma Świętego mówiące o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny.

 

Popularna sieć amerykańskich kawiarni Starbucks zwolniła kobietę, która pracowała w firmie od 2015 roku. Baristka była zadowolona ze swej pracy do czasu przeniesienia jej do innego punktu sieci. W nowym miejscu jednym z jej obowiązków było noszenie koszulki „Starbucks Pride”, wspierającej ruch LGBT. Baristka powołując się na swoje przekonania religijne odmówiła zakładania koszulki, po czym została poinformowana o tym, że otrzyma wypowiedzenie z pracy za „naruszenie podstawowych wartości firmy”. Kobieta postanowiła zaskarżyć tę decyzję w sądzie.

 

Betsy Fresse to chrześcijanka z Newark w stanie New Jersey, która od 2015 roku pracowała w popularnej sieci kawiarni Starbucks. Na początku zeszłego roku została poproszona o zmianę kawiarni, w której pracuje i przeniesiona do punktu Starbucks w Glen Ridge. Jak zapewnia, dopytywała kierownictwo czy zmiana lokalu, w którym pracuje nie będzie miała wpływu na ograniczenie jej wolności religijnej; czy jej przekonania nie będą problemem w nowym miejscu pracy. Otrzymała zapewnienie, że dla pracodawcy nie ma to znaczenia.

 

Jednak kilka miesięcy później, podczas spotkania w biurze kierownika w czerwcu 2019 roku, Fresse zauważyła na biurku pudełko koszulek „Starbucks Pride”, wspierających ruch LGBT. Następnie zapytała, czy będzie musiała nosić takie koszulki w pracy. Baristka podkreśliła, że jest wierząca i zacytowała fragmenty Pisma Świętego mówiące o małżeństwie jako związku jednej kobiety i jednego mężczyzny.

 

Przełożony kobiety powiedział, że baristka nie będzie musiała nosić koszulki, ale to będzie oznaczało, że pod koniec miesiąca otrzyma oficjalne pismo o rozwiązaniu umowy o pracę. Starbucks miał poinformować, że kobieta swoją postawą „naruszyła podstawowe wartości firmy”. „Egzekwujemy te wartości, gdy uwzględniamy integrację i różnorodność oraz witamy i uczymy się od ludzi o różnym pochodzeniu i perspektywach” – czytamy w zawiadomieniu o wypowiedzeniu umowy, przygotowanej przez Starbucks.

 

„Pani Fresse wyznaje osobiste przekonanie religijne, że wszyscy ludzie potrzebują Jezusa” – czytamy dalej. „Pani. Fresse wierzy, że każdy chrześcijanin jest powołany do kochania i traktowania każdego z szacunkiem i współczuciem, niezależnie od ich przekonań religijnych lub innych”.

 

Była baristka Starbucks zdecydowała się złożyć pozew przeciwko byłej firmie, w którym zarzuca „bezprawną dyskryminację” i domaga się od sieci zwrotu zaległego wynagrodzenia oraz odszkodowania i zapłaty za pracę jej prawników. Dąży również to tego, aby Starbucks musiał przestrzegać prawa pracowników do wolności religijnej.

 

Warto dodać, że kierownictwo Starbucks jest zdania, że zarzuty Betsy Fresse są bezpodstawne. „Jesteśmy bardzo świadomi roszczeń pani Fresse, które są bezpodstawne i jesteśmy w pełni przygotowani do przedstawienia naszej sprawy w sądzie” – powiedział redakcji „The Post” rzecznik Starbucks.

 

 

Źródło: nypost.com

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-11-28 10:34
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czloax nie kłam - 3 litry dziennie? To jest 1500 kcal. Tak jak 3 czekolady dziennie. I tak latami? Ważyłbyś dziś 200 kg.
1 miesiąc temu / anendotos
 
a można przecież kupić taką malutką zaparzarkę kawy, samochodową, czy termos. Do termosu dokupić śliczne filiżaneczki z pięknej porcelany/ w tych plastikach to kawa smakuje jak, nie powiem co/ i przysiąść w pięknych okolicznościach przyrody czy parku miejskiego. Dobra kawa w ziarenkach jest droga, ponoć nie każdego stać, lecz stać ludzi na podłą kawę dziesięciokroć droższą w miejscach reklamowanych.
1 miesiąc temu / szpulas11
 
Jesteście źli.
1 miesiąc temu / PodPiS
 
Nie kupie u nich juz nic
1 miesiąc temu / peptyd
 
W Mac donaldach ani Kebabach się nie zywiłem ani nie bede chyba na zdrowie mi wyszło.
1 miesiąc temu / sosidło
 
Po prostu lewicowy terror, oby to do nas nie doszło, choć czarno widzę patrząc na to wpatrywanie się młodzieży w chory zachód
1 miesiąc temu / Royber
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.