DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

USA: katolicy chcą poświęcić Kalifornię Niepokalanemu Sercu Maryi

USA: katolicy chcą poświęcić Kalifornię Niepokalanemu Sercu Maryi
fot. Lithograph by Nathanial Currier, c1848, hand-colored / FORUM
#SERCE MARYI    #KRÓL LEW    #KALIFORNIA    #USA    #REŻYSER    #AKT    #KATOLICYZM    #WARTOŚCI    #ODDANIE

Przeciw kulturze śmierci, aborcji, eutanazji, katastrofom naturalnym. Dla chorych, starszych, niechcianych i aby zakończyć przemoc, nadużycia seksualne, narkomanię, alkoholizm i handel ludźmi – oto intencje oddolnej inicjatywy katolików w Kalifornii, którzy chcą poświęcić ten amerykański stan Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP wierni kilku kalifornijskich parafii zbiorą się na wspólnej Eucharystii, aby potem w procesji z różańcem przejść w ustalone miejsce, gdzie mają się odbyć modlitwy oddające ich ziemię pod opiekę Matki Najświętszej. Akt oddania według idei organizatorów ma pomóc w walce z moralnym złem, które toczy Kalifornię szczególnie w kwestii zabijania nienarodzonych i osób w podeszłym wieku.

 

Na pomysł akcji wpadł jeden z  amerykańskich filmowców podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Angelo Libutti - bo o nim mowa - to autor wielu scenariuszy do filmów animowanych, m.in. do mającego się ukazać w przyszłym roku remake’u „Króla Lwa”. Jak mówi, kiedy kilka lat temu sam ofiarował się Maryi i doświadczył „radykalnych zmian w swoim życiu”. Czuł, że ogólnostanowy akt poświęcenia może być lekarstwem na amoralność, sekularyzację i wrogość do tradycyjnych wartości.

 

Wydarzenie organizowane już po raz drugi, lecz nie jest jeszcze oficjalną akcją kalifornijskiego Kościoła. Abp José Gómez z Los Angeles i Salvatore Cordileone z San Francisco spotkali się niedawno z organizatorami. Obu metropolitom spodobał się ten pomysł, dlatego wierni mają nadzieję, że znajdą czas, by wziąć udział we wspólnej modlitwie i ofiarowaniu Kalifornii Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

KAI


DATA: 2018-11-27 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze że znalazł się tam ktoś rozsądny z instynktem samozachowawczym. Nie od dziś wiadomo że Kalifornia to światowe centrum grzechów wołających o pomstę do Nieba takich jak aborcja czy sodomia. Poza tym jest to też światowa stolica branży porno
ponad 1 rok temu / Antylewus
 
Do wszystkich wątpiących - trzeba wierzyć. Bóg jest większy, niż ludzkie grzechy, dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. A inicjatywa słuszna.
ponad 1 rok temu / Tomasz Primke
 
Mieszkam tam od 30 lat. Mieszkańscy w bardzo dużej większości to zdemoralizowany motłoch. To że Kalifornia jeszcze istnieje jest dzięki klimatowi który ściąga emerytów pokolenia baby-boomer i ich wypracowane konta emerytalne. Południowa Kalifornia zamieniła się w jeden wielki dom straców. Jeszcze w latach 90ty produkowano to samoloty, samochody, uzbrojenie i części do wszystkich teych rzeczy. Dzisiaj nie pozostało z tego nic dosłownie nic lecz tylko siedemdziesięcio i osiemdziesięcio latki już teraz żyjący z pesnji emerytalnych wtedy wyrobionych. Jedynym przemysłem jaki pozostał to przemysl filnowo-rozrywkowo-porngraficzny i tym zasypuje się mieszkańców Kalifornii. Totalna demoralizacja.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Tam nie ma już co poświęcać.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Dożyliśmy takich czasów, kiedy to owce muszą prowadzić swoich pasterzy?!
ponad 1 rok temu / Reakcjonista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.