DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

USA: katolicka szkoła zwolniła żyjącego w homozwiązku nauczyciela

USA: katolicka szkoła zwolniła żyjącego w homozwiązku nauczyciela
printscreen. YouTube/ RTV6 The Indy Channel

Dyrekcja jednego z katolickich liceów w Indianapolis zwolniła nauczyciela, który sformalizował związek z osobą tej samej płci. Decyzja nastąpiła na podstawie wytycznych abpa Charlesa Thompsona, który jakiś czas temu odebrał określenie „katolicki” Jezuickiej Szkole Przygotowawczej Brebeuf.

 

Sprawa dotyczy Katedralnego Liceum Świętego Krzyża w Indianapolis. Dyrekcja zwolniła nauczyciela, który wszedł w homoseksualny związek pseudomałżeński. W swoim oświadczeniu powołują się na wytyczne swojego hierarchy, arcybiskupa Charlesa Thompsona. „Arcybiskup wyraźnie dał do zrozumienia, że dalsze zatrudnianie nauczyciela żyjącego w związku jednopłciowym mającym wymiar publiczny, będzie skutkować utraceniem naszej katolickiej tożsamości, poprzez zatrudnienie jednostki otwarcie żyjącej niezgodnie z nauczaniem Kościoła” - podano w oficjalnym komunikacie.

 

„Dlatego też, w celu pozostania Katolicką Szkołą Świętego Krzyża, musimy postąpić zgodnie z bezpośrednimi wytycznymi Arcybiskupa Thompsona i rozstać się z nauczycielem” - czytamy w liście podpisanym przez dyrektora placówki i przewodniczącego rady dyrektorów szkoły. Do liceum uczęszcza około tysiąca dzieci, a w całej Archidiecezji Indianapolis znajduje się 68 katolickich placówek.

 

Takie określenie od 20 czerwca 2019 roku nie przysługuje  już Jezuickiej Szkole Przygotowawczej Brebeuf, która sprzeciwiła się zarządzeniu arcybiskupa i pozostawiła na stanowisku wykładowcę żyjącego w sformalizowanym psuedomałżeństwie jednopłciowym. Uczelnia wyjaśniała, że wykładowca jest bardzo kompetentny i dobrze wykształcony i nie widać podstaw, dla których miałby być zwalniany wyłącznie z powodu wejścia w homoseksualny związek. Decyzję uczelni wziął w obronę znany promotor „osób LGBT” w Kościele, o. James Martin SJ. Homomałżeństwa są legalne w stanie Indiana od 2014 roku.

 

„By skutecznie nieść świadectwo Chrystusa wszyscy zatrudnieni, czy uczą religii czy nie, muszą wyrażać i wspierać swoim publicznym i prywatnym życiem nauczanie Kościoła katolickiego” - podano w oświadczeniu arcybiskupa Indianapolis. 

 

Źródło: catholicherald.co.uk / własne PCh24.pl
PR

 


DATA: 2019-06-27 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Drogie "Krakowianko" i "Hanko", jakbym sobie założył portal z możliwością komentowania, to też moderowałbym komentarze. A Wy? A poza tym, cieszy wiadomość, że zdrowy rozsądek i posłuszeństwo nie całkiem zginęły w tej diecezji.
4 miesiące temu / Emil M.
 
@Krakowianka. Święte słowa rzekłaś, Krakowianko, piszę to jako warszawianka w nadziei, że post dotrze do forum.
4 miesiące temu / Hanka
 
No i prawidłowo, przecież to jest szkoła katolicka
4 miesiące temu / Syk
 
Straszna tu jednak cenzura panuje...:
4 miesiące temu / Krakowianka
 
W państwie katolickim również władze musiałyby brać to pod uwagę i publiczny gorszyciel nie mógłby zajmować publicznego stanowiska w państwie. A jakim państwem jst Polska?
4 miesiące temu / Marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.