DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

USA: Joe Biden wzywa do obrony aborcji „w każdych okolicznościach”

USA: Joe Biden wzywa do obrony aborcji „w każdych okolicznościach”
Joe Biden. FOT.:By Daniel Schwen (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Kandydat na prezydenta USA z ramienia Partii Demokratycznej, Joe Biden, stanął w obronie sądowego precedensu Roe vs. Wade, na podstawie którego w 1973 roku umożliwiono przeprowadzanie aborcji w całych Stanach Zjednoczonych. Polityk podkreślił konieczność przeciwstawienia się inicjatywom poszczególnych stanów zmierzającym do zaprzestania tej potwornej praktyki.

 

„Republikanie w stanowych organach ustawodawczych nie ustają w wysiłkach na rzecz powstrzymania Roe – i musimy stanąć w równie zdecydowanej obronie” – powiedział Biden, komentując decyzję Sądu Najwyższego w sprawie Luizjany [WIĘCEJ O SPRAWIE MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ].

 

„Prawa kobiet w zakresie opieki zdrowotnej zostały zaatakowane, ponieważ Republikanie w całym kraju uchwalili radykalne prawa ograniczające konstytucyjne prawo kobiet do decydowania o własnym ciele w każdych okolicznościach. Dzisiaj Sąd Najwyższy USA potwierdził, że stany nie mogą wprowadzać przepisów, które nadmiernie naginają prawo kobiet do podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej” – zaznaczył rywal Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach.

 

Joe Biden jest zaangażowany w promowanie aborcji. Podczas wirtualnego spotkania z udziałem byłej sekretarz stanu Hillary Clinton polityk zabrał głos w sprawie wpływu pandemii koronawirusa na kobiety. „Musimy zadbać o to, aby kobiety miały dostęp do wszystkich usług zdrowotnych podczas kryzysu” – powiedział, dodając, że „aborcja jest niezbędną usługą medyczną”.

 

78-letni Joe Biden podczas kampanii wyborczej używa katolickiego image’u w celach politycznych. Otwarcie proaborcyjny i prohomoseksualny polityk zawarł w swoim filmie wyborczym fragmenty audiencji u papieża, zdjęcia wykonane podczas modlitwy na Różańcu czy jego samego uczestniczącego w Mszy świętej.

 

Program wyborczy „Biden 2020” zawiera plan finansowania „aborcji na życzenie” z pieniędzy podatników oraz rozszerzenie przepisów dotyczących społeczności LGBT. Kandydat zapowiedział, że jeżeli zostanie prezydentem, pokieruje Departament Sprawiedliwości tak, by „wszelkimi możliwymi sposobami” zatrzymał stanowe prawa w jakikolwiek sposób ograniczające przeprowadzanie „zabiegów” aborcyjnych.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / medium.com

PR

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-02 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Swiat schodzi w ciemnosc.w Polsce dzieci gina kazdego dnia.one juz sa ZBAWIONE.to z woli Pana sie poczely.a planom Boga nie wolno sie sprzeciwiac..Chwala Panu za wszystko.nawracajcie sie odchodzcie czym predzej od zla.Amen.
3 miesiące temu / Wioletta
 
Pochwalający morderstwo może zostać prezydentem, a pochwalający rasizm nie może? A ludobójca? A oszust i innego przestępca? Złodziej i malwersant lub łapówkarz? Widać, że przestępcy mają większe szanse niż uczciwi ludzie.
3 miesiące temu / DNA
 
to zatem dotyczy też jego! teraz!
3 miesiące temu / he he
 
Czy nie żałuje,że go nie usunięto?
3 miesiące temu / Moc
 
Satanizm praktyczny.
3 miesiące temu / Tom Bombadil
 
..to jest już starszy pan ..czy nie zdaje sobie sprawy , że lada moment bedzie musiał stan?ć przed Panem Bogiem i zdać rachunek ze swojego życia ? A może on myśli , że, w piekle będzie miał zaszczytne miejsce za służbę diabłu ? Oj ...bardzo złudna to myśl...
3 miesiące temu / JS
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.