DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

USA: hierarcha, który zostanie kardynałem, nie odmówi Joe Bidenowi udzielenia Komunii Świętej

USA: hierarcha, który zostanie kardynałem, nie odmówi Joe Bidenowi udzielenia Komunii Świętej
Abp Wilton D. Gregory. FOT.: WashArchdiocese/YouTube

Arcybiskup Wilton D. Gregory z Waszyngtonu nie zamierza odmówić udzielenia Komunii świętej proaborcyjnemu politykowi Joe Bidenowi. Hierarcha tłumaczy, że liczy na jego nawrócenie.

 

Hierarcha, który ma zostać kardynałem i właśnie przebywa w Rzymie, wyraził przekonanie, że – zgodnie z sugestią papieża Franciszka – Kościół powinien dialogować. Odnosząc się do relacji z Bidenem, który najprawdopodobniej będzie prezydentem USA, stwierdził: Mam nadzieję na prawdziwy dialog, ponieważ uważam, że taka jest mantra papieża Franciszka: powinniśmy być Kościołem w dialogu, nawet z tymi, z którymi mamy poważne spory.

 

Arcybiskup wyjaśnił, że Biden przyjmował bez ograniczeń Komunię świętą w ciągu ośmiu lat pełnienia funkcji wiceprezydenta w administracji Baracka Obamy i nie zamierza odstępować od tej praktyki.

 

Duchowny tłumaczył także, że katolicy znają Nauczanie Kościoła dotyczące świętości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego też – w jego opinii – nie spowoduje skandalu, jeśli udzieli Komunii świętej Bidenowi, który zaprzecza tej Nauce.

 

Abp Gregory zszokował także stwierdzeniem że udzielanie Komunii proaborcyjnemu politykowi jest nawet częścią „pasterskiego obowiązku”. – Ze swojej strony jako arcybiskup jestem zaangażowany i prowadzę z nim dialog, nawet w tych obszarach, w których oczywiście istnieją pewne różnice – wyjaśniał. Duchowny skrytykował „demonizację ludzi, z którymi się nie zgadzamy”, apelując, by skupić się na kwestii spornej, a nie na krytykowaniu samej osoby.

 

Joe Biden jako prezydent obiecał zniwelować całą politykę administracji Trumpa odnośnie aborcji. Chce przywrócić także finansowanie procederu uśmiercania dzieci poczętych zagranicą dzięki funduszom amerykańskich podatników. W kraju chciałby świadczenia usług aborcyjnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Jest też gorącym promotorem ideologii gender w Ameryce i na całym świecie.

 

Ani aborcja, ani też homoseksualizm czy rozwiązłość seksualna nie jest do zaakceptowania przez Kościół katolicki. Magisterium stanowi, że ​​aborcja jest zawsze zła, ponieważ zabija niewinną istotę ludzką. Z kolei akty homoseksualne są „wewnętrznie nieuporządkowane” i „w żadnym wypadku nie mogą być zaaprobowane”.

 

Kardynał Raymond Burke, były prefekt Sygnatury Apostolskiej, udzielił we wrześniu wywiadu, w którym odniósł się do postawy Bidena, mówiąc, że „katolik nie może popierać aborcji w jakimkolwiek kształcie lub formie, ponieważ jest to jeden z najcięższych grzechów przeciwko życiu ludzkiemu i zawsze był uważany za wewnętrznie zły”. Na kilka dni przed wyborami hierarcha potępił stanowisko Bidena dotyczące życia, małżeństwa i rodziny.

 

– Nie wyobrażam sobie, aby przedstawiał się jako pobożny katolik – mówił. – Ma doświadczenie, które niestety doskonale sprawdza się w propagowaniu ataku na niewinną obronę nienarodzonych... Nie ma też racji w kwestiach dotyczących małżeństwa i rodziny. Wielka ciemność w naszym narodzie pochodzi z masowej rzezi nienarodzonych, ataku na rodzinę, całej tej teorii gender, a teraz ataku na wolność religijną – wyjaśnił kard. Burke.

 

Natomiast arcybiskup Gregory kilkakrotnie wypowiadał się w sposób budzący poważne wątpliwości co zgodności słów z Nauczaniem katolickim. Na początku roku twierdził, że „godność człowieka” zaczyna się od urodzenia, a nie od poczęcia. „Narodziny to tylko pierwszy moment ludzkiej godności, która nigdy nie zostaje utracona podczas podróży życia” – stwierdził w mejlu wysłanym do agencji Associated Press.

 

W 2019 roku hierarcha, który ma zostać kardynałem, powiedział kobiecie udającej mężczyznę i twierdzącej, że jest „praktykującym katolikiem”, że jako osoba transseksualna należy do „serca” Kościoła i pasuje do „rodziny”.

 

W 2015 roku, po decyzji Sądu Najwyższego w sprawie legalizacji homoseksualnych „małżeństw”, Gregory powstrzymał się od potępienia orzeczenia, nazywając je „decyzją, która przyznaje uprawnienia cywilne niektórym osobom, które wcześniej nie mogły się o nie ubiegać. Nie rozwiązuje debaty moralnej, która ją poprzedziła i z pewnością będzie kontynuowana”.

 

W czasie lockdownu hierarcha trafił na pierwsze strony gazet za ostrą krytykę sanktuarium Jana Pawła II, które zezwoliło na wizytę Pierwszej Pary.

 

Z kolei w roku 2019, gdy abp Gregory odprawiał Mszę pogrzebową za spokój duszy proaborcyjnej dziennikarki Cokie Roberts, popierająca zarówno aborcję, jak i akty homoseksualne speaker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (D-CA) wygłosiła w katedrze w stolicy kraju mowę pochwalną na cześć zmarłej.

 

Arcybiskup Wilton Gregory, który został w zeszłym roku mianowany następcą kard. Wuerla, stał się znany w Atlancie ze wspierania ruchu LGBT. Został nawet oskarżony o bycie czynnym homoseksualistą przez nieżyjącego już Richarda Sipe’a prowadzącego szeroko zakrojone badania na temat skandali związanych z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich i osób będących w podległości służbowej.

 

Wiele lat temu Gregory ściśle współpracował z McCarrickiem jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych w latach 1995-2005.

 

Papież, pomimo działań i wypowiedzi sprzecznych z Nauczaniem Kościoła, zdecydował się niedawno awansować arcybiskupa Waszyngtonu i uczynić go kardynałem.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

AS

 

 


DATA: 2020-11-25 13:27
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aborcja jest głównym powodem wojen mówiła Matka Teresa z Kalkuty. I od początku wprowadzenia aborcji przez Lenina lewicowcy nieustannie wypowiadają wojny światu. Także teraz ma to miejsce w kontekście klimatycznym. Wojen jest bardzo wiele roznych ale jeśli chodzi o przyczyny to większość ma początek na lewicy. Żeby rozpocząć rewolucje trzeba wydać wojnę itd.
1 miesiąc temu / kk
 
Bóg też mu nie odmówi piekła.
1 miesiąc temu / DNA
 
Watykan takich właśnie potrzebuje aby się wypełniły słowa przepowiedni :"RZYM STRACI WIARĘ I STANIE SIĘ SYNAGOGĄ SZATANA". Wszystko co zostało zapisane i przepowiedziane musi nastąpić i musi się wypełnić. Jesteśmy świadkami strasznej apostazji i odstępstwa od wiary, Kościoła i BOGA.
2 miesiące temu / Daro
 
Wlasnie dlatego zostanie kardynalem. Z tych samych powodow inny koteczek, Rys, awansowal. Katolicy nie sa promowani. Heretycy obecni w KK odiagaja funkcje i wplywy.
2 miesiące temu / Trad
 
Mt 7,6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.' Niestety, to już się dzieje. Jezus perłą naszego Kościoła, a reszta cytatu mówi sama za siebie.
2 miesiące temu / Michał
 
No i wszystko jasne. Czyny, Czyny, Czyny ... ------- Czy kleryk który nie wierzy w Boga, dla którego nie ma znaczenia wartość Chrześcijańska, a jeszcze czasem jego aktywność życiowa sprzeciwia się nauce KK , który pomimo tego przyjmuje - Nie zamierzając być im wiernym - święcenia kapłańskie czy jest kapłanem KK!? Jak biskup czy rektor nie jest w stanie ocenić wiary kleryka To już NIE MAMY praktycznie KAPŁANÓW CHRYSTUSA Zatem - KAMIENIE?!?
2 miesiące temu / Jasmine
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.