DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

USA: gubernator Karoliny Północnej odrzucił ustawę chroniącą dzieci, które przeżyły aborcję

USA: gubernator Karoliny Północnej odrzucił ustawę chroniącą dzieci, które przeżyły aborcję
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Roy Cooper, gubernator stanu Karolina Północna zawetował ustawę nakazującą udzielenia pełnego wsparcia medycznego i opieki dzieciom, które przeżyły aborcję. Ustawa wzmacniająca ochronę życia została wcześniej przyjęta przez lokalny Senat.

 

Gubernator amerykańskiego stanu Karolina Północna Roy Cooper odrzucił możliwość wprowadzenia ustawy wzmacniającej ochronę życia. Projekt, który został przyjęty przez stanowy Senat zakładał nałożenie na pracowników służby zdrowia obowiązku opieki i zadbania o życie dzieci, które przeżyły aborcję. Cooper reprezentujący Partię Demokratyczną odrzucił jednak projekt, który w jego opinii ingeruje w relacje pomiędzy pacjentem a lekarzem.

 

Senacka ustawa 359 gwarantowała niemowlętom, które przeżyły aborcję, prawo do ochrony życia i zdrowia. Pomysłodawcy ustawy zwracali uwagę, że chodzi w niej o zagwarantowanie dzieciom urodzonym na skutek nieudanych aborcji tych samych praw, które przysługują wszystkim pozostałym noworodkom. Zapisy ustawy były tak sformułowane, że nakładały na pracowników służby zdrowia obowiązek ochrony życia i zdrowia dzieci, ale także regulowały kwestię konsekwencji, które groziły lekarzom oraz pielęgniarkom dopuszczającym się złamania prawa. W takim przypadku pracownikom służby zdrowia groziłaby kara w wysokości do 250 tys. dolarów.

 

„Pielęgniarki, lekarze, jeśli coś zobaczycie, macie obowiązek to zgłosić” – komentowała wspierająca ustawę Sarah Stevens z Partii Republikańskiej. Podkreślała, że niezastosowanie się do przepisów będzie oznaczało, że pracownik służby zdrowia dopuścił się przestępstwa klasy D.

 

Gubernator Ray Cooper tłumaczył, że weto ustawy wynika z tego, że obecnie obowiązujące przepisy chronią już noworodki, a nowe prawo wprowadzałoby niepotrzebną ingerencję między lekarzy a pacjentów. „To niepotrzebne prawodawstwo karałoby lekarzy i innych pracowników opieki zdrowotnej za praktykę, która po prostu nie istnieje” – stwierdził. Uzasadnienie gubernatora jest podobne do tego, które propagują politycy Partii Demokratycznej w skali federalnej.

 

Obrońcy życia z Karoliny Północnej wyrazili swoje niezadowolenie z decyzji Raya Coopera. Podkreślają, że obecne prawo nie zawiera żadnych konkretnych sankcji karnych za wstrzymanie leczenia noworodków, które przeżyły aborcję. Działacze pro-life są zdania, że nie jest prawdziwe tłumaczenie zwolenników aborcji, którzy informują, że zjawisko „dobijania dzieci” poprzez zaniechanie opieki po urodzeniu po prostu nie występuje.

 

Argumentując swoje stanowisko, działacze pro-life przywołują zeznania pracowników służby zdrowia, którzy byli świadkami przerwania ochrony życia i zdrowia dzieci, które przeżyły własną aborcję. „Pielęgniarki opowiadały historie dzieci, które urodziły się żywe i zostały zabrane przez lekarza i odwrócone twarzą w dół w soli fizjologicznej” - powiedziała Pat McElraft, przedstawicielka stanu. „Mogę potwierdzić fakt, że dzieciobójstwo miało miejsce w stanie Karolina Północna. Byłam świadkiem tych późnych aborcji” – dodała.

 

Weto gubernatora Roya Coopera jest możliwe do odrzucenia, ale obrońcom życia będzie bardzo trudno do tego doprowadzić. Aby przegłosować ustawę wzmacniającą ochronę życia, konieczne do tego będą głosy parlamentarzystów reprezentujących Partię Demokratyczną.

 

 

Źródło: LifeSIteNews.com

WMa


DATA: 2019-04-19 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście, gubernator jest jewish-friendly. Przypadek, jak zwykle.... "Gov. Roy Cooper hosted a Passover Seder at the Governor's Mansion in Raleigh on March 29, which his administration said was the first time the Jewish celebration has been held on the premises."
5 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
Człowiek o sercu z kamienia, który w przewrotny sposób tłumaczy swoją pogardę do życia i niewinnych. Ojciec Pelanowski wypowiedział się o podobnej postawie zarządców Nowego Jorku, przestrzegając ich, że totalny brak miłości bliźniego jest prostą drogą do piekła. Na wieczność... Ten gubernator idzie taką samą drogą ku tragicznej przyszłości ...
5 miesięcy temu / Krskusik
 
Takie postępowanie demaskuje prawdziwe intencje aborterów. Im wcale nie zależy na prawach kobiet. Istotą jest pozbycie się dziecka.
5 miesięcy temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.