DZIŚ JEST:   24   MAJA   2019 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 

USA: Facebook blokuje antyaborcyjny film. „Nie spełnia zasad Polityki Reklamowej”

USA: Facebook blokuje antyaborcyjny film. „Nie spełnia zasad Polityki Reklamowej”
fot. mat. filmowe

W tym roku do amerykańskich kin wchodzi antyaborcyjny film „Roe vs. Wade”, opowiadający historię niechlubnej decyzji Sądu Najwyższego, na podstawie której dopuszczono w USA „aborcję na życzenie”. Ostatnio do grona przeciwników filmu dołączył Facebook, blokując reklamy i ograniczając zasięgi promujące produkcję.

 

W poniedziałek administratorzy Facebooka odmówili reżyserowi Nickowi Loebowi dodatkowego promowania reklamy filmu. Istnieje bowiem opcja zapłacenia medialnemu gigantowi w zamian za uzyskanie większych zasięgów konkretnego posta. Jak się okazuje, prawo do korzystania z medialnej platformy nie przysługuje wszystkim w tym samym stopniu. „Twoja reklama nie została zaakceptowana, ponieważ nie spełnia zasad Polityki Reklamowej” – brzmiała odpowiedź Facebooka.

 

To nie pierwszy raz, kiedy twórcy spotykają się z facebookowym ostracyzmem. W styczniu 2018 r. medialny gigant zablokował dostęp do strony crowdfundingowej produkcji, gdzie była możliwość jej finansowego wsparcia. Autorzy na swojej stronie opublikowali komunikat o następującej treści: „Facebook zablokował możliwość dodawania znajomych, by mogli polubić naszą stronę oraz nie pozwolił na zamieszczanie sponsorowanych reklam”.

 

Film Roe v. Wade jest dramatem opowiadającym historię kulisów ogłoszenia w 1973 r. przez amerykański Sąd Najwyższy decyzji, która posłużyła za precedens dopuszczający aborcję na życzenie w całych Stanach Zjednoczonych. Jedną z głównych ról zagra zdobywca Oskara oraz czterech Złotych Globów - John Voight.

 

Twórcy filmu od samego początku prac zderzają się z wieloma trudnościami. Na początku część obsady dowiadziawszy się o przesłaniu pro-life filmu, odmówiła wzięcia udziału w produkcji. Z tego samego powodu nie uzyskano dostępu do filmowania w niektórych miejscach. Wobec tego, twórcy postanowili na czas zdjęć nieco ukryć prolajferski charakter filmu, a niektóre sceny kręcono w tajemnicy.

 

Rolę Bernarda Nathansona, proaborcyjnego doktora i założyciela lobbującego stowarzyszenia NARAL zagra sam reżyser Nick Loeb. Prawdziwy Nathanson w pewnym momencie życia uświadomił sobie, że aborcja to tak naprawdę morderstwo i został jednym z najgłośniejszych orędowników ruchu pro-life. W 1984 r. Nathanson użyczył głosu w filmie „Niemy krzyk”, opowiadającym o horrorze aborcji.

 

Źródło: churchmilitant.com / lifesitenews.com / hollywoodreporter.com

PR            

  


DATA: 2019-01-16 13:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kleru by nie zablokowali.
4 miesiące temu / nina
 
Takie przedsięwzięcia jak Facebook są oczywistym filtrem na treści w internecie. Ktoś tu się spodziewał czegoś innego?
4 miesiące temu / sp
 
twórcy się przyznali
4 miesiące temu / do Eulalia
 
Jak pokazują dane choćby z Francji czy Wielkiej Brytanii, po wprowadzeniu powszechnej seksedukacji, w tym właśnie nauki o skutecznej antykoncepcji, ilość aborcji WZROSŁA! Bo seksedukacja to jednocześnie zachęcanie do powszechnej rozwiązłości. To paradoksalnie skutkuje większą ilością ciąż. To są fakty. Co do pozwolenia matce na wybór - a dlaczego nie chcecie pozwolić matce na wybór zamordowania już narodzonego dziecka, jeśli okaże się że jest ono chore, a tego nie było wiadomo przed narodzinami? Ale faktów i braku konsekwencji poglądów nie zrozumieją zaślepieni własną egoistyczną pychą zwolennicy mordowania dzieci.
4 miesiące temu / Czego Jaś nie zrozumiał tego Jan nie będzie umiał
 
Nalezy zacząć w pierwszej kolejności uczyć o skutecznej antykoncepcji, oraz pokazywać cud życia, że nawet niepelnosprawne dziecko może być darem od Boga, i jednocześnie pozwalać na wybór matce kiedy wiadomo że dziecko po urodzeniu nie pozyje zbyt długo albo gdy matka mająca kiloro dzieci na utrzymaniu może umrzeć nosząc pod sercem kolejne, ale do takiej postawy trzeba dojrzeć, tego nie zrozumieją zaślepieni własną pychą działacze pro-life.
4 miesiące temu / Janek
 
@lil, nie wiem, gdzie to przeczytałeś/aś, ale aborcjoniści czasów "Niemego krzyku" przyznali, że "w propagandzie aborcyjnej stosujemy ukrywanie dowodów naukowych i zawładnięcie środkami masowego przekazu", więc pewnie kolejną wieść o manipulowaniu przez pro-life wiesz właśnie od tych, którzy sami manipulują. Co do Facebooka, to nie jest to pierwszy przykład ich walki z ochroną człowieka, więc nie trzeba się łudzić, że w tym wypadku chcą być "uczciwi".
4 miesiące temu / Eulalia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65528"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.