DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

USA: Facebook, Twitter, YouTube pod lupą. Donald Trump podpisał rozporządzenie

USA: Facebook, Twitter, YouTube pod lupą. Donald Trump podpisał rozporządzenie
fot. Gage Skidmore / FLICKR

Prezydent Stanów Zjednoczonych podpisał rozporządzenie nakładające część odpowiedzialności za wpisy użytkowników na właścicieli mediów społecznościowych.

 

Rozporządzenie umożliwia Federalnej Komisji ds. Komunikacji (FCC) sprawdzenie czy moderowanie wpisów użytkowników przez sieci społecznościowe powinno łączyć się z utratą ochrony przed odpowiedzialnością prawną.

 

Nowe przepisy mają w zamyśle znieść ochronę przed odpowiedzialnością gigantów internetowych za treści publikowane w sieci. Obecne prawo klasyfikuje media społecznościowe jako platformy, a nie wydawców. Firmy nie odpowiadają za udostępniane przez użytkowników treści i są chronione m.in. przed pozwami. Pozbawione tej ochrony będą odpowiedzialne za to, co dzieje się na ich platformie. Może to też doprowadzić do walk sądowych gigantów IT z użytkownikami, którzy do tej pory za naruszenia mogli pozywać najczęściej siebie nawzajem.

 

Całe zamieszanie rozpoczęło się od Twittera, który oflagował krytyczny wobec wyborów korespondencyjnych wpis Trumpa i uznał za „niepoparty żadnymi dowodami oraz wprowadzający w błąd”.

 

Podpisane przez prezydenta rozporządzenie może jednak w ogóle nie wejść w życie, kiedy zostanie uznane za sprzeczne z 1. Poprawką do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, gwarantującej m.in. wolność słowa i prasy.

 

Źródło: tvp.info / benchmark.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-29 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Zbygniew: Takie rozumowanie prowadzi wprost do tego, że bez strachu o odpowiedzialność prawną można będzie publikować tylko wzmianki o pogodzie. W miarę jak znika kultura dyskusji, słabną hamulce moralne czy zwykła ludzka przyzwoitość, cenzura jawi się jako jedyny sposób przeciwdziałania anarchii komunikacyjnej czy zalewowi fake newsów. Lewactwo, któremu wszelkie hamulce są obce z zasady, a jednocześnie często nie ma rzeczowych argumentów, wymyśliło np. pojęcie "mowy nienawiści" - i tak opakowaną cenzurę brutalnie stosuje do swych celów. Bo wolność słowa jest dobra tylko wtedy, gdy oni mogą z niej korzystać kneblując jednocześnie wrogów, zwłaszcza tych od nich bystrzejszych.
1 miesiąc temu / bystry
 
Nie "kiedy" tylko "jeśli" zostanie uznane za sprzeczne z 1 poprawką. Nie ma zaś powodu aby było za takie uznawane. Komunikatory mogły być uznawane za platformy dopóki nie ingerowały w wypowiedzi użytkowników, a skoro zaczęły to robić to nie ma powodu utrzymywać specjalnego przywileju wyłączenia z odpowiedzialności za treści jakie publikują.
1 miesiąc temu / Zbygniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.