DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

USA: dzięki kampaniom „40 Days for Life” udało się doprowadzić do zamknięcia 89 klinik aborcyjnych

USA: dzięki kampaniom „40 Days for Life” udało się doprowadzić do zamknięcia 89 klinik aborcyjnych
Fot. Robert Przybysz/FORUM

„Aż 89 klinik aborcyjnych zostało całkowicie zamkniętych w następstwie kampanii „40 Days for Life” (40 Dni dla Życia) - informuje Shawn Carney, szef inicjatywy polegającej na nieustannej modlitwie w intencji ochrony życia. Spotkania modlitewne są prowadzone m.in. przed budynkami klinik aborcyjnych i trwają dokładnie 40 dni i nocy. Carney zapowiada, że w najbliższym czasie modlitwa ruszy równolegle w 375 miastach.


Amerykanin Shawn Carney, szef inicjatywy „40 Days for Life” poinformował, że na skutek kampanii modlitewnej, w Stanach Zjednoczonych zamknięto już 89 klinik aborcyjnych. Akcja obrońców życia polega na nieustannej modlitwie, trwającej 40 dni i nocy, połączonej z postem i pomocą matkom, które rozważają dokonanie aborcji. 

„Kiedy dajemy świadectwo miłości i radości Chrystusa i mama odwraca się [od decyzji o aborcji – przyp. red.], osłabiamy przemysł aborcyjny. Ale jest też coś więcej. W ten sposób dajemy nadzieję kobiecie i życie jej dziecku, które o mało go nie straciło” - podkreśla działacz pro-life.

Jak informują organizatorzy kampanii, 27 września wystartuje kolejna akcja modlitewna, która jednocześnie stanie się największą dotąd kampanią w obronie nienarodzonych dzieci organizowaną w ramach „40 Days for Life”. Modlitwa w intencji ochrony życia będzie trwała równolegle w 375 miastach i zakończy się 5 listopada. Szef „40 days for Life” zachęca nie tylko do włączenia się we wspólną modlitwę i solidarny sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych dzieci, ale też do zwiększania świadomości społecznej i pomocy matkom, rozważającym dokonanie aborcji. Jak zapowiada Carney, inicjatorzy „40 Days for Life” opublikują w najbliższych dniach materiały, które pomogą prowadzić działalność pro-life i podejmować świadomą dyskusję na ten temat. 


„40 Days for Life” przeprowadziło dotąd 4786 kampanii w 715 miastach na terenie 44 krajów. Jak wynika ze statystyk, łącznie wzięło w nich udział 715 tys. osób. Działacze pro-life podaję, że do tej pory udało się uratować ponad 13,3 tys. dzieci zagrożonych aborcją i zamknąć 89 klinik i gabinetów dokonujących aborcji. Część z tych kampanii prowadzona była także w Polsce.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

DATA: 2017-09-07 17:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Farmakologia też się do tego przyczyniła.
9 miesięcy temu / Stormer
 
@Hmmm. Bez rozpisywania się i wchodzenia w niuanse: tak katolicka, ale otwarta na każdego kto chce pomóc w tej dziedzinie. (niechrześcijanie nie mogą należeć do władz). Różaniec (ten Maryjny) to często spotykana modlitwa. (1)
9 miesięcy temu / Stroke
 
Dobra nowina. Ktoś może wie, czy to katolicka organizacja?
9 miesięcy temu / Hmmm
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.