DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

USA: Demokraci ruszają z radykalnie lewicową ofensywą

USA: Demokraci ruszają z radykalnie lewicową ofensywą

Amerykańscy proaborcyjni i prohomoseksualni kongresmeni wykorzystali nigeryjski kryzys – porwanie 300 dziewczynek przez islamistów – do promocji radykalnej ustawy o zwalczaniu przemocy wobec kobiet na świecie – tzw. I-VAWA.

 

I-VAWA - International Violence Against Women Act (I-VAWA) to projekt ustawy, który zakłada przekierowanie znacznych środków z funduszy federalnych na promocję praw reprodukcyjnych i seksualnych w krajach rozwijających się pod pretekstem zwalczania przemocy wobec kobiet.

 

Projekt został opracowany przez trzy główne organizacje: Amnesty International USA, Family Violence Prevention Fund i Women Thrive Worldwide, chociaż w redagowanie coraz to nowszych wersji projektu zaangażowanych jest co najmniej kilkadziesiąt innych grup feministycznych i proaborcyjnych oraz homoseksualnych.

 

Do Kongresu projekt trafił za sprawą Demokratów kilka lat temu. Wciąż jednak nie został zaakceptowany. Do tej pory nie odbyło się głosowanie nad nim. Utknął w komisjach. W promocję ustawy – bezskutecznie - zaangażowany był dawny senator, a obecnie szef Departamentu Stanu, John Kerry.

 

Ostatnio w związku z dramatem 300 porwanych dziewczynek w Nigerii zwolennicy projektu wezwali kongresmanów do przyjęcia ustawy. Opracowano także jej nową wersję. Poza założeniem wspierania polityki, która ma na celu ochronę kobiet i dziewcząt przed przemocą – zwłaszcza tam, gdzie są najbardziej zagrożone – w regionach dotkniętych konfliktami w krajach rozwijających się, dopisano także inne istotne uwagi.

 

Ustawa przewiduje, że 10 proc. funduszy federalnych udzielanych przez USA krajom rozwijającym się miałoby trafić do organizacji promujących prawa reprodukcyjne i seksualne. Co więcej, wszystkie inne programy administracji prezydenckiej realizowane w ramach polityki zagranicznej musiałyby być komponowane zgodnie z wytycznymi ustawy I-VAWA i w szczególny sposób uwzględniać kwestię bezpieczeństwa kobiet oraz dziewcząt. Musiałyby one uwzględniać dostęp do aborcji i antykoncepcji, a także gwarantować prawa seksualne (chodzi o uwzględnienie różnych preferencji seksualnych: homoseksualizm, transwestytyzm itp.).

 

Podczas debaty w komisji senackiej mówiono, że przyjęcie ustawy I-VAWA to „kwestia nagląca, by zapobiec takim sytuacjom jak porwanie nigeryjskich dziewczynek”.

 

 

Źródło: turtlebayandbeyond.org, AS.


DATA: 2014-05-16 07:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Rozczarowany: Lewacy powiedzieliby to samo, tyle że na poważnie. @Nemo: Obawiam się, że tym organizacjom, które ponoć "promują prawa człowieka" (m.in. prawo do edukacji, ale też aborcji) chodzi po prostu o kasę. Dramat porwanych dziewczynek jest przez liberałów wykorzystywany do walki w imię zbierania kasy na gender.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
Łączenie porwań w Nigerii z kwestią aborcji (czy innymi sprawami światopoglądowymi zachodu) świadczy o utracie kontaktu z rzeczywistością. Porwanych Nigeryjek nikt nie pyta czy są homo ani czy dokonały aborcji. Nie o to tam chodzi.
ponad 5 lat temu / Nemo
 
@Venatrix: Genialny również dlatego, bo każda zabita przed narodzeniem dziewczynka nie zostanie w przyszłości porwana :(
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Genialny pomysł. Umożliwienie nigeryjskim dziewczętom zmiany płci z pewnością uchroni je przed porwaniami przez Boko Haram.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.