DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

USA: Demokraci chcą armii otwartej na osoby „transpłciowe”

USA: Demokraci chcą armii otwartej na osoby „transpłciowe”
fot. flickr.com

Plan prezydenta Donalda Trumpa, zakładający ograniczenie służby w armii amerykańskiej dla osób transpłciowych, znalazł oponentów wśród kongresmenów z Partii Demokratycznej. Decyzja demokratów może spowodować weto prezydenckie w ustawie o wydatkach rządowych i przełamanie tą drogą ideologicznego oporu demokratycznych kongresmenów.

 

Izba Reprezentantów, w której przewagę mają demokraci, zablokowała stosunkiem głosów 243 do 183 wprowadzone przez administrację Donalda Trumpa ograniczenie służby wojskowej dla osób będących po zabiegu „zmiany płci”. Nie zamyka to jednak amerykańskiemu prezydentowi drogi do przeforsowania swojej koncepcji. Sposobem do wprowadzenia zakazu służby dla tzw. osób transpłciowych może być weto prezydenta do ustawy o wydatkach rządowych, która obejmuje również budżet armii Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło dzisiejszych problemów leży w decyzji Asha Cartera, ministra obrony za prezydentury Baracka Obamy, który w 2016 roku podjął decyzję o umożliwieniu służby wojskowej tzw. osobom transpłciowym. Rok później nowy prezydent Donald Trump ogłosił, że nie będzie jego zgody na to, aby w amerykańskich siłach zbrojnych służyły takie osoby.

 

Swoją decyzję Trump opierał m.in. na informacjach o wysokich kosztach niezbędnych na medyczne usługi dla tej grupy żołnierzy. W szacunkach administracji amerykańskiej ocenia się ich liczbę – zarówno w służbie czynnej jak i w rezerwie - na blisko 15 tysięcy, a medyczna opieka nad tą grupą kosztuje Pentagon ponad 7,14 mln euro.

 

Drugim argumentem Trumpa była obawa o „zakłócenia”, do jakich może dojść w przypadku obecności osób transpłciowych w wojsku. Pierwotny daleko idący plan Donalda Trumpa ograniczony został przez Pentagon. W rozwiązaniu przyjętym przez amerykańskie ministerstwo obrony zakazem objęto tylko te osoby, które przeszły lub wymagają operacji zmiany płci. Na taki wariant przystał prezydent Trump. Rozwiązanie zaakceptowane przez resort obrony i prezydenta nie spodobało się jednak członkom niższej izby amerykańskiego Kongresu z Partii Demokratycznej. Odrzucając i tak już zliberalizowane przez Pentagon rozwiązanie demokraci otwierają więc nowe pole ideologicznego konfliktu.

 

Źródło: Hlavne Spravy / Al Jazeera.com

JB


DATA: 2019-06-20 08:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

1. Jak przejdą testy psychofizyczne to czemu nie? 2. Jak chcą do wojska to na pierwszą linie frontu na misji ich wysłać. To dobrze, że są ochotnicy.
5 miesięcy temu / trooper
 
Żeby tak wszyscy nasi sąsiedzi wprowadzili u siebie takie armie transpłciowe! Ech, marzenia...
5 miesięcy temu / Tomasz Primke
 
Armia przyszłości- geje, muzułmanie, transmargaryny, pacyfiści, feministki i aborcjonistki brawo!!! Zamiast amunicji błyszyki, lakiery do paznokci, wazelina i transparenty multikulti, a cały bliski wschód i Afryka się śmieje. żal!!!
5 miesięcy temu / Martek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.