DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

USA: darmowe prezerwatywy dla nastolatków

USA: darmowe prezerwatywy dla nastolatków
fot. sxc.hu

Kalifornijski department zdrowia wspiera realizacje programu umożliwiającego dostarczanie nastolatkom darmowych prezerwatyw. Rodzice dzieci są oburzeni, władze natomiast nie widzą problemu.

Na wysoki odsetek ciąż wśród nastolatków oraz zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową władze stanu Kalifornia znalazły zdumiewające lekarstwo. Dzieci i młodzież po zalogowaniu się na odpowiednią stronę internetową, mogą otrzymać pakiet dziesięciu prezerwatyw, oraz zestaw "fachowej" literatury. Paczka przyjdzie szybko i dyskretnie, w zwykłej żółtej kopercie - zapewniają twórcy strony. Gdyby jednak nastolatek miał wścibskich rodziców, kontrolujących przychodzącą korespondencję, może odebrać paczkę w wybranym punkcie.
 
Jak gorzko wobec tej sytuacji brzmią, dodawane mimochodem, zapewnienia, że tylko abstynencja seksualna daje stuprocentową gwarancję zapobiegania ciąży i "wstydliwym" chorobom. Cała strona aż kipi od panseksualnych zapewnień, typu "przecież młodzież ma prawo", bardzo niewiele treści poświęconych jest natomiast odpowiedzialności. Przejawem tej ostatniej ma być  jednak używanie prezerwatyw.
 
Wydarzenia te wpisują się w logikę permisywizmu i nie stawiania wymagań. Rodzicielskie stowarzyszenia propagujące wstrzemięźliwość seksualną, są pełne obaw. Według nich, promocja środków antykoncepcyjnych może być odbierana jako przyzwolenie na współżycie wśród nastolatków. Podobne programy realizowane w USA, oraz w Szkocji nie spowodowały zmniejszenia się tragicznej statystyki. Wręcz przeciwnie, ilość ciąż wśród nieletnich i zachorowań na choroby przenoszone droga płciową wzrosła.  Powołują się też na hiszpańskie badania, pokazujące pozytywną korelację między propagowaniem antykoncepcji i liczbą aborcji.
 

Źródło: lifesitenews. Com
luk


DATA: 2012-03-07 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.