DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Papież napisał tę modlitwę po łacinie. Gdyby przełożył ją na polski, byłoby: BROŃ NAS W WALCE, a nie WSPOMAGAJ. I tyle!
2 miesiące temu / radek
 
@pol Masz rację Przyjacielu. Dokładnie tak powinna brzmieć ta modlitwa z tłumaczenia łacińskiego. Jeden mały szczegół jest taki, że Pismo Święte nazywa św. Michała WIELKIM KSIĘCIEM i opiekunem narodu wybranego, i tak też powinno być w modlitwie, gdyż tytuł |wodzu| nie oddaje w pełni jego zasług i dokonań. Św. Michał obok Najświętszej Pani i naszej Królowej Maryi, jest moim szczególnym świętym i Ulubieńcem i podporą Jezusa. Kto poznał Go choć trochę wie doskonale, że nie ujmuje On chwały Jezusowi, bo przecież jako 1 szy w niebie wystąpił w obronie Jego czci, jest więc to niemożliwe. Niestety nie każdy każdy to widzi i czuje, a zwłaszcza nasi szanowni śpiący biskupi. Dlatego jeszcze trochę czasu upłynie, aby to modlitwa była odmawiana a całym Kościele w pierwotnej i jedynej formie. QUIS UT DEUS ! CSSML
ponad 1 rok temu / papuga.Niepokalanej
 
Byłem swego czasu w kancelarii parafialnej i przy okazji zapytałem wikarego o możliwość odmawiania tej modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Św. Ksiądz odparł że biskupi każą Jezusa stawiać jako centralną postać.Nigdy nie przyszło mi na myśl aby naszego Mistrza stawiać niżej.Nie kontynuowałem rozmowy na ten temat z tym księdzem ale uważam że sam św. Michał Archanioł nie pragnie zaszczytów a jest narzędziem w ręku Pana.Gratuluję tym polskim parafią które odmawiają tą modlitwę.
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Bardzo dobrze, że to robią.U nas również przywrócili. Zaczynamy czas walki i wsparcie Archanioła Michała będzie nam potrzebne.
ponad 1 rok temu / Adam
 
U nas w parafii w Rudzie Śląskiej Goduli od pięciu lat odmawiamy modlitwę do Św.Michała Archanioła
ponad 1 rok temu / Han
 
pol przeciw niegodziwością i zasadzką Warto by też prosić św. Michała Archanioła o obronę przed takom polszczyznom.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Modlitwa z wiarą ma znaczenie. Oto wódz sił Niebieskich toczy walkę w rzeczywistości nie widocznej dla oczu. A czy oprócz "pomóż" jest również wyrażone z godnością - dziękuję Ci...? Chyba za bardzo traktujemy sferę duchową w sposób magiczny: Ja to powiem i się stanie... A czy przychodzi nam do głowy, że to istoty, które zasługują na wdzięczność i uznanie? Każdy lubi usłyszeć: dziękuję bez ciebie nie poradziłbym sobie...
ponad 1 rok temu / Anna
 
Mam dwa pytania kiedy w Polsce biskupi wydadzą podobne zalecenie i które tłumaczenie modlitwy jest prawdziwe bo do tej pory tekst modlitwy był następujący. Święty Michale Archaniele Broń nas w walce a przeciw niegodziwością i zasadzką złego ducha bądź naszą obroną.Niech go Bóg pogromić raczy pokornie oto prosimy a Ty wodzu zastępów anielskich szatana i inne złe duchy które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą. Mocą Bożą strąć do piekieł Amen . Proszę też o pełny tekst modlitwy Św. Piusa v za wiarołomnych żydów
ponad 1 rok temu / pol
 
w mojej parafii odmawiamy tą modlitwę po każdej Mszy św. już od kilku lat
ponad 1 rok temu / sergiusz
 
Bardzo dobrze, jeszcze tylko pozostaje odwrócić się tyłem do ludu i przodem do Boga i powrócić do Mszału sprzed rewolucji soborowej.
ponad 1 rok temu / Aguirre
 
w mojej parafii taką modlitwę po każdej Mszy św. odmawiamy już od kilku lat.
ponad 1 rok temu / sergiusz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.