DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

USA: biskup polowy przeciwko ograniczaniu udziału wojskowych w liturgii

USA: biskup polowy przeciwko ograniczaniu udziału wojskowych w liturgii
Fot. Reuters / Forum

Biskup polowy Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych arcybiskup Timothy P. Broglio skrytykował zarządzenia władz wojskowych, zakazujące żołnierzom i oficerom udziału we Mszach Świętych poza bazami wojskowymi oraz odradzające uczestnictwa także ich rodzinom wojskowych oraz personelowi cywilnemu.

 

Arcybiskup przypomniał, że nikt nie może zabronić rodzinom chodzenia do kościoła. Wskazał także na bezzasadność nowych ustaleń: – Jeżeli rodzina była na Mszy poza bazą, to jest oczywiste, że wróci potem do miejsca swego zamieszkania. Skuteczność tego zakazu, obejmującego wojskowych, jest więc równa zeru – stwierdził biskup polowy. Jego protest dotyczy głównie baz Marynarki Wojennej, w których jest mało kaplic.

Arcybiskup Broglio podziękował tym wiernym, którzy zwrócili mu uwagę na te nowe problemy w armii, związane z epidemią koronawirusa. Nawiązując do filmu „Milczenie” reż. Martina Scorsese, wrażliwość tych swoich wiernych porównał do aktów odwagi męczenników japońskich w wyznawaniu wiary w XVI wieku.

W swym liście zaznaczył ponadto, że zwrócił się też z tym problemem do Naczelnego Dowództwa Armii Amerykańskiej, podkreślając, że „Msza św. jest dla katolików jak krwiobieg (life blood) i nie można jej tak łatwo ignorować”.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2020-07-05 18:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Polskiej Armii ten sam problem. Nas przetrzymywali w koszarach przez 2 miesiące, bez Eucharystii, bez dostępu do kapelana, który, delikatnie mówiąc, nawet nie próbował się z nami skontaktować z powodu "zagrożenia epidemiologicznego". Trudne doświadczenie, biorąc pod uwagę to, że w międzyczasie były najważniejsze dla katolika Święta.
1 miesiąc temu / aaaaaa
 
Drogie dzieci Boze.dzis zabraniaja nam wejscia do kosciolow na msze jutro beda karac nas grzywna.trzymajcie sie Pana.trzymajcie swoj pion do ostatnich dni.dzis nas testuje swiat.jutro zdamy egzamin u naszego Pana otrzymujac wieniec zwyciezcy.trzymajcie pion.niech was Pan Bog Ojciec i Syn nasz Zbawiciel prowadzi po wiecznosc.dzisiejszy UCISK jest zaszczytem .zniesiemy wszystko dla Pana.Kroluj nam Panie zawsze i wszedzie po wieczne czasy.
1 miesiąc temu / Wioletta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.