DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

USA: Amerykanie się zbroją, w sklepach z bronią brakuje towaru

USA: Amerykanie się zbroją, w sklepach z bronią brakuje towaru
fot. TOM BRENNER / Reuters
#SAMOOBRONA    #BROŃ PALNA    #USA    #ZAMIESZKI    #OBRONA    #GEORGE FLOYD    #ZABÓJSTWO    #PROTESTY    #ANTIFA

W następstwie trwających od ponad tygodnia w Stanach Zjednoczonych protestów i zamieszek, część obywateli bierze sprawy w swoje ręce i z bronią w ręku pilnuje swoich domów i biznesów. Broń palna schodzi jak ciepłe bułeczki, a w sklepach zaczyna powoli brakować towaru.

 

„Zaczęliśmy w tym tygodniu od zamówienia sporej ilości towaru. Już nam się kończy. Dosłownie znika” - powiedział w rozmowie z FOX News5 Andy Chernoff, właściciel sklepu z bronią na Long Island w Nowym Jorku. „Nigdy nie myślałem, że to powiem” – dodaje. Tak samo dzieje się w sklepie Jimmy'ego Zenga w Mineola (Nowy Jork). Zeng mówi, że sklep otwierają w południe i pracują do północy. „Teraz widzę, że wiele osób kupuje broń, aby spróbować chronić swoje domy” - powiedział współwłaściciel sklepu Jimmy Gong.

 

Wzrost sprzedaży broni palnej nie ogranicza się do Long Island. Według szacunków „Small Arms Analytics and Forecasting”, prywatnej firmy badawczej, w samym maju sprzedano 1,7 miliona sztuk, co stanowi wzrost o 80 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Nowojorczycy zaczęli odwiedzać sklepy z bronią podczas koronakryzysu. Teraz, po zabójstwie czarnoskórego George’a Floyda i rozlewających się po całych Stanach Zjednoczonych zamieszkach, jeszcze chętniej decydują się na zakup broni.

 

Klienci, z których wielu po raz pierwszy kupuje broń, najczęściej szukają strzelb o wartości około 300 USD. „Boją się o swoje życie i dobro swojej rodziny” - tłumaczy Chernoff. Departament Policji Hrabstwa Nassau, obejmujący część Long Island uznał prawo do noszenia broni.

 

Podobna sytuacja dotyczy wielu miejsc w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym tygodniu, na skutek zabójstwa w trakcie interwencji policyjnej czarnoskórego 46-letniego George’a Floyda, w niemal wszystkich stanach doszło do protestów, które z czasem przerodziły się w zamieszki. Na porządku dziennym były starcia z policją, plądrowanie sklepów i akty wandalizmu jak np. palenie kościołów, czy niszczenie zabytków. W wielu miejscach atakom przewodzą lewackie bojówki spod znaku Antify. Najtrudniejsza sytuacja dotyczy Minneapolis (Minnesota), Nowego Jorku i Waszyngtonu.

 

Wiele osób, biorąc sprawy w swoje ręce postanawia bronić swoich rodzin i biznesów. Uzbrojone, zmobilizowane grupy samoobrony mieszkańców patrolujących własne osiedla to ostatnio dość częsty widok na ulicach amerykańskich miast.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-06-04 10:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Gal Anonim Urządzają zamieszki, bo wiedzą, że sąsiedzi nie mają broni. W internecie masz dziesiątki przykładów, że wystarczyły 2 osoby z bronią i sklep nie został splądrowany! Poszukaj sobie w internecie. Jeśli są jakieś organizacje, które chcą do siebie nawzajem strzelać - to trzeba je zlikwidować i uznać za terrorystów. Takich organizacji nie powstrzyma zakaz posiadania broni, one już są poza prawem. Natomiast ty wobec nich będziesz bezbronny. Nadreagowanie to już inna kwestia, wtedy to już każdy wie, że musi się grzecznie zachowywać i liczba głupich zachowań, które mogłyby spowodować nadreakcję, będzie dużo dużo niższa.
1 miesiąc temu / anon*
 
@Ryś - a teraz ogarnij strukturę społeczną miejsc, w których większość zabójstw jest dokonywanych oraz ogarnij fakt, że najczęściej w takich miejscach broń jest z nielegalnego obiegu. Do tego skoro to ma być argument za zakazem broni to zdelegalizujmy noże, siekiery itp.
1 miesiąc temu / Akwin
 
@anon A teraz pomyśl, że ci, którzy obecnie urządzają zamieszki też mają prawo do broni. I skrajne grupy, które ich nienawidzą też. I zwykli ludzie w strachu też mogą nadreagować bojąc się ataku. I tragedia gotowa.
1 miesiąc temu / Gal Anonim
 
I to jest właśnie powód, dla którego lewacy są przeciw powszechnemu posiadaniu broni.
1 miesiąc temu / Uofca Blondynek
 
Dzięki za te słowa,Zbigniew, A do mar : TAK, właśnie tego powinien chcieć, każdy odważny w Polsce!
1 miesiąc temu / Jac61
 
Wbrew pozorom tam gdzie jest powszechny dostęp do broni nie ma aktów terroru terrorystę zastrzeliłoby z kilka osób, ludzie mają szacunek do broni, a samotni emeryci nie stanowią pokusy, bo nie wiadomo co by spotkało tam bandytów w nocy. Ludzie czują wzajemny szacunek do siebie, a słuzby mundurowe do takich obywateli.
1 miesiąc temu / dunko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.