DZIŚ JEST:   15   LUTY   2019 r.

Św. Klaudiusza la Colombiere
Bł. Michała Sopoćki
 
 
 
 

USA: administracja Obamy zmusza szkoły do udostępniania damskich toalet transseksualistom

USA: administracja Obamy zmusza szkoły do udostępniania damskich toalet transseksualistom
#LGBTI    #TRANSSEKSUALIŚCI    #DYSKRYMINACJA    #UCZNIOWIE    #TOALETY    #SZKOŁA    #OBAMA    #USA

W piątek administracja Obamy skierowała do wszystkich szkół publicznych w całym kraju zarządzenie, by zapewniły one uczniom transseksualnym dostęp do szatni i łazienek, odpowiadających ich „tożsamości płciowej” – donosi „Washington Post.” Jak zauważa gazeta, poprzez tę akcję administracja Baracka Obamy na dobre wciągnęła się w kontrowersyjną debatę w sprawie praw osób transseksualnych.

 

Dyrektywę wydali: Catherine E. Lhamon, asystent Sekretarza Edukacji ds. Praw Obywatelskich i Vanita Gupta, szef Wydziału Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości. W razie niedostosowania się do dyrektywy, stanowe i lokalne władze oraz instytucje szkolnictwa wyższego mogą utracić fundusze federalne.

 

Zarządzenie administracji Obamy pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak Departament Sprawiedliwości podjął działania, zmierzające do unieważnienia tzw. ustawy toaletowej w Karolinie Północnej. Kongresmeni przyjęli prawo, zabraniające w całym stanie udostępniania toalet i szatni publicznych - np. przeznaczonych dla kobiet - mężczyznom, twierdzącym, że są kobietami.

 

Władze Karoliny Północnej także wszczęły odpowiednie postępowanie przeciwko administracji Obamy, grożącej cofnięciem funduszy.

 

Autorzy dyrektywy, powołując się na przepis, który zakazuje dyskryminacji seksualnej w instytucjach edukacyjnych, korzystających z funduszy federalnych, ostrzegli, że instytucje te mają obowiązek „zapewnić niedyskryminujące podejście ze względu na tożsamość płciową uczniom transseksualnym, nawet jeśli sprzeciwiają się temu inni uczniowie, rodzice, czy członkowie społeczności lokalnej.”

 

Zastrzeżono w piśmie, że w sprawach praw obywatelskich niedopuszczalne jest stosowanie polityki dyskryminującej i wykluczającej pewną grupę obywateli, by zapewnić komfort innym.

 

Akcja spowodowała natychmiastową reakcję republikańskich urzędników w całym kraju, chociaż Republikanie zasiadający w Kongresie starają się nie włączać w spór między Waszyngtonem a Karoliną Północną.

 

Elisabeth Schultz, z School Board Fairfax County w stanie Wirginia podkreśliła, że wytyczne administracji mogą naruszać przekonania religijne niektórych uczniów. Skrytykowała rząd za narzucanie skandalicznej polityki, o której powinny rozstrzygać władze i społeczności lokalne.

 

Od 2013 r. organizacje ACLU i Law Center prowadzą batalie prawne w różnych stanach w interesie osób transseksualnych, wymuszając na dyrektorach szkół udostępnianie najczęściej „chłopcom, którzy czują się dziewczynkami”, toalet i szatani dla dziewcząt. Prawa tzw. trans- i interseksualistów, to obecnie główne pole walki lobby homoseksualnego.


Źródło: washingtonpost.com

AS


DATA: 2016-05-13 14:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.