DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

USA: 50 tys. obrońców życia maszerowało w San Francisco

USA: 50 tys. obrońców życia maszerowało w San Francisco
fot. Christopher J. Clayton

50 tys. ludzi przeszło ulicami San Francisco w miniony weekend w dorocznej manifestacji „Walk for Life”. Uczestnicy pochodu, który odbywał się w tym mieście na Zachodnim Wybrzeżu USA już po raz dziewiąty, śpiewali, skandowali i modlili się. Przypominali, że od 1973 roku, kiedy werdykt Sądu Najwyższego zalegalizował aborcję, Stanach Zjednoczonych życie straciło 55 mln dzieci.


Obrońcy życia maszerujący ulicami San Francisco tworzyli wielobarwny, głośny tłum. Dominowali młodzi. Niektórzy z nich zaopatrzeni w bębny. Przed głównym wiecem 26 kobiet opowiadało dramatyczne historie swego życia związane z dokonaną w przeszłości aborcją. Niektórzy mężczyźni trzymali napisy: „Żałuję utraconego ojcostwa”, odwołując się do dawnych decyzji, których konsekwencje do dziś obciążają ich sumienia.


Przed rozpoczęciem marszu wysłannik nuncjusz apostolski, abp Carlo Maria Viganò przekazał błogosławieństwo i słowa pozdrowienia od Benedykta XVI, wyrażające wdzięczność tym, którzy dają publiczne świadectwo wobec „podstawowego prawa do życia i moralnego imperatywu podtrzymania nienaruszalnej godności każdego członka ludzkiej rodziny, a w szczególności najmniejszych i najbardziej bezbronnych z naszych braci i sióstr”.


Wśród uczestniczek manifestacji pojawiła się m.in. Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała dwóch aborcji, a obecnie zaangażowała się w obronę życia nienarodzonych. Wraz z mężem opowiadała o trudnym procesie uzdrowienia, gdy postanowili nazwać swe abortowane dzieci „Dobrocią” i „Miłosierdziem”. Zapewniała, że dopóki aborcja nie zostanie powstrzymana, nie ucichnie głos jej świadectwa.

Marsz próbowała zakłócić niewielka grupa zwolenników aborcji. Pierwsza manifestacja w obronie życia w San Francisco odbyła się 22 stycznia 2005 roku. Wzięło w niej udział kilka tysięcy ludzi.KAI

mat


DATA: 2013-01-30 11:18
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.