DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

USA: 15-latek nie może iść do sauny bez zgody rodziców. Może jednak zrobić sobie operację zmiany płci

USA: 15-latek nie może iść do sauny bez zgody rodziców. Może jednak zrobić sobie operację zmiany płci
fot. REUTERS / FORUM
#USA    #PŁEĆ    #GENDER    #TRANSSEKSUALIZM    #OREGON    #ZMIANA PŁCI

Lista rzeczy zabronionych dla piętnastolatków w stanie Oregon jest długa. Nie mogą zrobić sobie tatuażu, nie mogą palić papierosów czy pójść do solarium. Mogą jednak od stycznia tego roku – bez zgody rodziców i „za darmo” – zrobić sobie operację zmiany płci. Zabiegi finansowane są z pieniędzy podatników. Władze medyczne stanu Oregon mają nadzieję, że dzięki udostępnieniu operacji zmniejszy się liczba samobójstw.

 

W styczniu komisja medyczna stanu Oregon po cichu – bez debaty i głosu sprzeciwu – przyjęła prawo, które zezwala na skandaliczne i okaleczające operacje. Wielu mieszkańców – jak zauważa Fox News – dopiero teraz dowiaduje się, że ich pociechy mogą zrobić sobie operację zmiany płci bez zgody rodzicielskiej, a zabieg w całości pokryty zostanie z ubezpieczenia zdrowotnego.

 

W oświadczeniu wydanym przez władze medyczne stanu – Oregon Health Authority – Susan Wickström wyjaśniła, iż „wiek przyzwolenia na zabieg medyczny ustalają same stany”, a w przypadku Oregonu wynosi on 15 lat.

 

Decyzję o obniżeniu wieku nieletnich, którzy sami mają decydować o niektórych zabiegach, podjęli członkowie komisji HERC (Health Revidence Review Commission) powoływani przez gubernatora i opłacani przez stan. HERC zmieniła politykę dotyczącą leczenia osób, u których zdiagnozowano tzw. zespół dezaprobaty płci.

 

Według Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA) „zespół dezaprobaty płci” jest zaburzeniem psychicznym, polegającym na tym, iż dana osoba nie uznaje płci, jaką ma od urodzenia. APA twierdzi, że na to zaburzenie cierpi jeden na 20 tys. mężczyzn i jedna na 50 tys. kobiet.

 

Według badania opublikowanego w 2008 roku w „Journal of American Academy of Child and Adolescent Psychiatry”,u większości dzieci „zespół dezaprobaty płci mija po okresie dojrzewania”.

 

Dr Paul McHugh, który nadzorował dział praktyk w klinice psychiatrii Johns Hopkins University, uważa, że decyzja władz medycznych stanu Oregon jest skandaliczna, ponieważ oferuje się dzieciom „radykalną terapię, a nawet okaleczenie” bez żadnych dowodów, iż skutki długoterminowej „terapii” będą dobre.

 

Tego samego zdanie jest dr Jack Drescher, członek APA, który zajmuje się kwestią „zaburzeń tożsamości płciowej”. Przypomina, że władze Nowego Jorku w tym roku zmieniły politykę refundowania terapii hormonalnej i operacji zmiany płci finansowanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Zabiegi i terapia hormonalna mają być dostępne dla osób, które ukończyły co najmniej 18 lat. - Dzieci w wieku 15 lat nie są w stanie w pełni zrozumieć wszelkich konsekwencji powstałych w następstwie tej procedury – zaznaczył.

 

Transseksualista, niejaki Jenn Burleton, który przeszedł operację zmiany płci i kieruje organizacją Portland Trans Active, przekonuje, że „wymaganie zgody rodzicielskiej może doprowadzić do jeszcze większego cierpienia i prób samobójczych nastolatków”.

 

Oregon Health Authority szacuje, że osób z zaburzeniem płci w stanie może być od 14. do 112. Terapia hormonalna, operacje zmiany płci mogą kosztować nie więcej niż 150 tys. dolarów rocznie. Według HERC w następstwie nowej polityki stan „zaoszczędzi pieniądze dzięki mniejszej liczbie prób samobójczych” (sic!). HERC zakłada, że co roku będzie co najmniej o jedną próbę samobójczą mniej.

 

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) szacuje średni koszt odratowania osoby, która usiłowała popełnić samobójstwo na 7 tys. 234 dolary.

 

Źródło: fox.news.com., AS.
DATA: 2015-07-13 09:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ps. Boże mój to się już w głowie nie mieści. Nie ma to tamto. Koniec świata musi być bo nie da się tak żyć.
ponad 4 lata temu / ma
 
Taki piętnastolatek dzisiaj jest nieszczęśliwy a jutro będzie się zastanawiał jak tu wrócić do tego co mu wycięli. A tu lipa... To dopiero będą "ciekawe czasy". Co do dziewczynek to się nie wypowiem ale tam też te nastoletnie huśtawki nastrojów np. na złość rodzicom...
ponad 4 lata temu / ma
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.