DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Urząd wart zmiany obywatelstwa – Sławomir Nowak Ukraińcem

Urząd wart zmiany obywatelstwa – Sławomir Nowak Ukraińcem
Fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / Forum
#III RP    #UKRAINA    #MINISTER    #TRANSPORT    #DROGI    #NOMINACJA    #AFERA    #ZEGAREK    #OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE    #PO    #PLATFORMA    #TUSK    #NOWAK

Minister transportu w rządzie PO-PSL Sławomir Nowak, który objął zwierzchnictwo nad Ukrawtodorem, państwową agencją drogową Ukrainy, przyjął paszport naszego wschodniego sąsiada. Wprawdzie zaprzecza, jakoby zrzekł się polskiego obywatelstwa, jednak ukraińskie prawo nie przewiduje możliwości podwójnej przynależności państwowej.

 

 

W poniedziałek niedawny bliski współpracownik Donalda Tuska został przedstawiony pracownikom przedsiębiorstwa, nad którym objął właśnie stery. Wołodymyr Omelan, szef resortu infrastruktury rządu w Kijowie przy tej okazji powiadomił media, że Nowak stał się… Ukraińcem.

- Pan Nowak jest fachowcem, którego potrzebuje Ukraina; otrzymał obywatelstwo Ukrainy i mam nadzieję, że współpraca między Polską i Ukrainą będzie się tylko pogłębiała – powiedział minister.

Sam najbardziej zainteresowany nie był skłonny do udzielania komentarzy. Potwierdził jednak informację podaną przez swojego obecnego zwierzchnika. – Jestem również z tego powodu bardzo dumny – podkreślił zaprzeczając zarazem, iż zrzekł się polskiego obywatelstwa. 


Sławomir Nowak w przeszłości szefował gabinetowi politycznemu premiera Tuska. W latach 2011-2013 był ministrem transportu. Na swoim koncie ma też pracę dla eksprezydenta Bronisława Komorowskiego. Był jednym z bohaterów tzw. afery taśmowej ujawnionej przez tygodnik „Wprost”. W jednej z nieoficjalnych rozmów zarejestrowanych przez „spisek kelnerów” z lekceważeniem miał wyrażać się o olbrzymich kwotach marnotrawionych przez władze PKP. Według taśm, w rozmowie z ówczesnym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem Nowak żalił się, iż „skarbówka trzepie jego żonę”. Parafianowicz miał odpowiedzieć: „Zablokowałem to”.

Dwa lata temu sąd skazał Sławomira Nowaka za zatajenie w oświadczeniu majątkowym faktu posiadania zegarka o znacznej wartości. Chociaż później wyrok został uchylony, to były minister nie został oczyszczony z ciążących na nim zarzutów.

 

Źródło: rmf24.pl; niezalezna.pl

RoM

 


DATA: 2016-10-24 17:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niedługo Gronkiewicz zostanieUkrainką, a z nią pół platformy.
ponad 3 lata temu / panda
 
Wg ustawy z 2009: Obywatel polski, który zrzeka się obywatelstwa polskiego, traci je po uzyskaniu zgody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Do wniosku trzeba załączyć m.in. dokument potwierdzający posiadanie obywatelstwa innego państwa lub przyrzeczenie jego nadania. Wniosek opiniuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
ponad 3 lata temu / JAWA
 
Polskie prawo również zabrania łączenia obywatelstwa polskiego z obcą przynależnością państwową. Od 95 lat mówi o tym polska konstytucja, której NIGDY nie uchylono w LEGALNY sposób.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Robi się gorąco. Neobanderowcy judzą Ukraińców przeciw Polsce, kłamstwem oczywiście: "W rozmowie jaką opublikował uznawany za związany z nacjonalistyczną "Swobodą" ukraiński portal vgolos.com.ua, rozważany jest możliwy atak Polski na Ukrainę. Zdaniem redaktorów portalu, zarówno polska polityka związana z dążeniami do uznania rzezi wołyńskiej za ludobójstwo, jak i pojawianie się filmów takich jak "Wołyń" wskazuje, że Polska może dążyć do wojny z Ukrainą. Redaktorzy sugerują również związki niektórych polskich polityków, takich jak chociażby Janusz Korwin Mikke, z Rosją..." >>Nowak może być katalizatorem.
ponad 3 lata temu / na kresach
 
kupiła sobie kreatura chwilową bezkarność, bo w obecnym stanie prawnym ekstradycja ministra rządu ukraińskiego jest niewykonalna. Tylko czy tzw. ukraina za czas jakiś nie będzie chciała być częścią RP? A wówczas na trzy miesiące do celi z 5-ioma i będzie kara bez wykoku. murzynami
ponad 3 lata temu / observer
 
Niech tam już zostanie na zawsze i zabierze jeszcze resztę przyjaciół, łącznie z Kuchcińskim i innymi kumplami i kumpelkami J.Szuchewycza. "Dla ukraińskich nacjonalistów Polska jawi się takim samym wrogiem jak Rosja? ? powiedział w trakcie programu ?Ostatnia Barykada" deputowany ukraińskiej Wierchownej Rady Jurij Szuchewycz, syn komendanta UPA Romana Szuchewycza."
ponad 3 lata temu / anty
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.