DZIŚ JEST:   24   LUTY   2019 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Etelberta, króla
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 33  >   FELIETONY

Grzegorz Braun

Urodziny "Wolskiego"


Na okrągłe dziewięćdziesiąte urodziny Wojciecha Jaruzelskiego zapowiedziano kolejny festiwal promocji tego zbrodniarza – wciąż bezkarnego, ponieważ postpeerelowskie sądy uczyniły wszystko, by nie tylko nie nazwać jego przestępstw i zbrodni po imieniu, ale wręcz uchylić się od wyrokowania w jego sprawach. Zapadają więc kolejne, notabene i tak urągające sprawiedliwości werdykty w sprawie masakr i skrytobójstw dokonywanych na jego rozkazy i przez jego podwładnych – ale Jaruzelskiego nie ma na ławach oskarżonych.

Co więcej, jego zakłamana biografia jest permanentnie retuszowana i poddawana kolejnym „liftingom”. Dba o to zresztą nie tylko sam delikwent, ale i liczni żyranci – apologeci zdrady i zaprzaństwa. Ba, nawet i ci, co skłonni są dostrzegać i potępiać same zbrodnie, częstokroć upierają się marginalizować udział w nich głównego sprawcy.
 

Przypomnijmy zatem: Wojciech Jaruzelski – kimkolwiek rzeczywiście jest ten człowiek z urodzenia – od roku 1943 całym swoim życiem lojalnie służył Moskwie (Order Lenina dwukrotnie, 1968 i 1983). Poza oczywistą, od pewnego momentu wiodącą rolą w sowietyzacji Polski, niewątpliwie zapracował w tej służbie na miano zbrodniarza – i to w dwojakim tego słowa znaczeniu.

Najpierw dopomagał ścigać i mordować wiernych przysiędze żołnierzy Polski niepodległej (dziś zwanych „wyklętymi”), a następnie eliminował z szeregów wojska wszystkich podejrzanych...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1953 – po sfingowanym procesie w więzieniu mokotowskim został powieszony gen. August Emil Fieldorf ps. „Nil”, organizator i dowódca Kedywu Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego AK. Od kwietnia 1944 dowódca zakonspirowanej organizacji „Niepodległość (krypt. NIE) przygotowanej do działań w warunkach sowieckiej okupacji.

 
 

Sportowa organizacja „Let All Play” domaga się zakazu używania symboli homoseksualnych na koszulkach i obiektach piłkarskich. „Wymaganie od profesjonalnych graczy piłki nożnej noszenia symboli LGBT narusza zasady FIFA i IFAB, które zakazują promowania symboli politycznych, osobistych lub religijnych” - napisano w raporcie.

 

Portal LifeSiteNews.com jest zdania, że biskupi biorący udział w watykańskim szczycie o nadużyciach seksualnych, unikają odpowiedzi na trudne pytania. Wśród nich są te dotyczące związku pomiędzy homoseksualizmem, a skandalami i nadużyciami seksualnymi, do których miało dojść w Kościele.

 

 

Niemiecki Bundestag przyjął zmianę prawa dotyczącego informowania o możliwości dokonania aborcji. Lewica chciała pełnej swobody w informowaniu o „usłudze” mordowania dzieci nienarodzonych. Chadecja zablokowała tę regulację, ale zgodziła się na częściowe zwiększenie zakresu informowania o możliwości abortowania dzieci. Bundestag zagwarantował również młodym kobietom dłuższy okres dostępu do darmowej antykoncepcji.

 

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano program i cele rządu na 2019 roku. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział realizację nowych projektów socjalnych, prorodzinnych i infrastrukturalnych. Jednym z nich jest poszerzenie programu „Rodzina 500 plus”. Świadczenia będą wypłacane także od pierwszego dziecka.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.