DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Urodziła dziecko trzy miesiące po śmierci. Lekarze walczyli o nienarodzone życie

Urodziła dziecko trzy miesiące po śmierci. Lekarze walczyli o nienarodzone życie
Źródło: pixabay.com

W czasach, gdy nienarodzone dziecko traktowane bywa często jako przedmiot, którego można się pozbyć, postępowanie rodziny i lekarzy w jednym z portugalskich szpitali służy jako cenne świadectwo. Uratowali oni życie dziecka, które drogą naturalną nie mało szans się urodzić.

 

26-letnia portugalska kajakarka Catarina Sequeira zmarła w wyniku ataku astmy, który spowodował u niej najpierw niedrożność dróg oddechowych, a w końcu niedotlenienie mózgu. Po długich dniach walki o jej życie, 26 grudnia lekarze stwierdzili śmierć.

 

Kobieta była jednak w 19. tygodniu ciąży. Rodzina i lekarze wspólnie zdecydowali, że zrobią wszystko, by utrzymać dziecko przy życiu pomimo śmierci matki. Celem lekarzy było podtrzymanie życia dziecka przynajmniej do 32. tygodnia ciąży. Wcześniaki urodzone w tym wieku mają szanse, by przeżyć.

 

Walka o życie dziecka w łonie matki trwała zatem blisko dwa miesiące. Lekarze podtrzymywali czynności życiowe matki za pomocą specjalnej apratury. 

 

Po 56 dniach lekarze wykonali cesarskie cięcie. Urodzonemu chłopcu dano na imię Salvator. Ojciec nie krył wzruszenia. Wyznał, że – mimo tragedii, która go dotknęła po śmierci Catariny – marzył, by zostać ojcem. Noworodek najbliższe tygodnie spędzi w szpitalu.

 

Tak konsekwentna walka o życie w Portugalii niekoniecznie stanowić musi obowiązek lekarzy w tym kraju. Z danych podanych przez portugalskie ministerstwo zdrowia wynika, że w roku 2017 w kraju przeprowadzono 14,9 tys. aborcji, czyli najmniej od 2010 roku, kiedy to w Portugalii miało miejsce aborcyjne apogeum wynikające z wprowadzenia przepisów zezwalających na mordowanie dzieci poczętych do 10. tygodnia ciąży.

 

Prawo do aborcji na życzenie do 10. tygodnia ciąży obowiązuje w Portugalii od sierpnia 2007 roku. Zostało przygotowane przez socjalistyczny rząd Jose Socratesa. Wprawdzie referendum z lutego 2007 roku nie było wiążące, ale centrolewicowa większość przyjęła ustawę w parlamencie.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged


DATA: 2019-04-01 21:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Urodziła dziecko trzy miesiące po śmierci" - ale - "Lekarze podtrzymywali czynności życiowe". Jak niby można w ogóle mówić o podtrzymywaniu czynności życiowych zwłok? To jakiś niewybredny rodzaj czarnego humoru? A może medycyna zmieniła się już kompletnie w obrzędy voodoo?
ponad 1 rok temu / sp
 
Jakiej "śmierci"? Chodzi o "śmierć mózgową", cyzli prawne kryterium wybebeszania?
ponad 1 rok temu / aaa
 
Maryja z Fatimy ratuje chroni swój kraj. Módlmy się do Pani z Fatimy o ratunek to w Polsce też będą takie cuda.
ponad 1 rok temu / Gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.