DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

„Urodził się jako mężczyzna” - czy te słowa propagują nienawiść i pogardę?

„Urodził się jako mężczyzna” - czy te słowa propagują nienawiść i pogardę?
Ronan Oger, fot. The National

Podający się za kobietę transseksualista domaga się od Trybunału Praw Człowieka kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska, aby ten zmienił orzeczenie stwierdzające, że… „urodził się jako mężczyzna”. Zdaniem prawnika mężczyzny zdanie to jest błędne i opresyjne oraz propaguje nienawiść i pogardę.


Morgane Oger, dawniej Ronan Oger, czuje się wykluczony i traktowany pogardliwie z powodu tymczasowego orzecznictwa sądowego stwierdzającego, że „urodził się jako mężczyzna”. Sam uważa siebie za transseksualistę, dlatego domaga się, aby Trybunał Praw Człowieka obejmujący Kolumbię Brytyjską orzekł na jego korzyść. – Pani Oger prosi o kasację wyroku, a jeżeli określenie jej tożsamości płciowej jest tak istotne, to można dokonać korekty i stwierdzić, że pani Oger jest kobietą transpłciową – powiedziała adwokat Susanna Quail.

 

Sprawa jest pokłosiem konfliktu między działaczem LGBT a chrześcijańskim aktywistą Billem Whatcottem mającym dopuścić się „zbrodni nienawiści” poprzez kolportowanie ulotek informujących, iż ówczesny kandydat w wyborach samorządowych podający się za kobietę jest tak naprawdę mężczyzną. Miało to spowodować nienawiść i pogardę w stosunku do działacza.


 Oger promował homoseksualizm i transwestytyzm. Dodatkowo przeczył niezmiennej Bożej prawdzie na temat płci. To szkodliwe i obrażające Boga. Ludzie nie mogą zmieniać płci, a jedynie zniekształcać się chirurgią i hormonami – tłumaczył Whatcott.

 

Konflikt Ronana Ogera i Whatcotta zakończył się na wokandzie. 8 września ubiegłego roku sędzia Walter Rilkoff orzekł, że mimo iż Oger podaje się za kobietę, urodził się mężczyzną. To rozwścieczyło genderowskiego aktywistę, który domaga się teraz korekty orzeczenia. – Pani Oger nie urodziła się jako mężczyzna – przekonywała jej adwokat.


Bill Whatcott otrzymał jednak sądowe upomnienie, gdyż „zwracał się do pani Oger w sposób lekceważący”.

 

Jeśli apelacja zostanie rozstrzygnięta na korzyść genderowskiego aktywisty, to chrześcijański działacz może zostać ukarany grzywną w wysokości 75 tys. dolarów kanadyjskich.

 

 

 

 

om
źródło: lifesitenews.com

 


DATA: 2017-09-27 14:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cytując klasyka "jako mężczyzna ma prawo być kobietą". Szaleństwa ciąg dalszy, u nas nie lepiej. W zeszłym roku podczas Marszu Niepodległości jeden z dziennikarzy gazety "wiadomo której" upozorował się na Murzyna i obserwował przemarsz "odczytując z ich myśli nienawiść i pogardę"do tychże Murzynów.
ponad 2 lata temu / One
 
urodzil/a sie jako czapla, tylko skrzydelka mu nie wyrosly
ponad 2 lata temu / hmmmm
 
No to w końcu kobieta czy ogier?
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Zgodnie z gender, człowiek wybiera sobie dopiero płeć, więc przed tym ktoś musi istnieć, zanim stanie się kobietą lub mężczyzną. To są człowieki
ponad 2 lata temu / Growt
 
Na tym zdjęciu przypomina prezydenta jednego z miast, który ostatnio spacerował po ulicach i wzywał do tolerancji.
ponad 2 lata temu / JJ
 
Ten słynny doktor amerykański udowodnił że oni są chorzy psychicznie, więc dlaczego sądy mają słuchać człowieka chorego psychicznie ?
ponad 2 lata temu / LGBTI to zło
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.