DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

„Urban Party – napij się z Jerzym Urbanem”. Stary komunista gwiazdą imprezy dla młodzieży

„Urban Party – napij się z Jerzym Urbanem”. Stary komunista gwiazdą imprezy dla młodzieży

W warszawskim klubie Iskra odbyła się impreza pod hasłem „Urban Party – napij się z Jerzym Urbanem”. Gwiazdą skandalicznej i ze wszech miar patologicznej dyskoteki był… Jerzy Urban, człowiek odpowiedzialny za propagandę komunistycznego rządu, jeden z „architektów stanu wojennego”, wróg Kościoła Katolickiego i twórca magazynu „NIE”.

 

Urban przyszedł o lasce i rozsiadł się na fotelu. Przywitano go skandowaniem jego nazwiska. – Pierwszy raz w życiu, choć żyje 86 lat, że jakaś sala skandowała „Urban” – mówił rozanielony komunista.

 

Urban miał też rady dla młodzieży, które jak to on, okrasił licznymi wulgaryzmami i obelgami, których nie będziemy cytować. W skrócie namawiał młodych Polaków do wyjazdu z Polski, na co zareagowano śmiechem i gromkimi brawami.

 

Co ciekawe, impreza miała być filmowana przez zagranicznych dziennikarzy, a materiały użyte do… serialu o Urbanie. Jednym z elementów nagrania było odegranie ukochanej pieśni św. Jana Pawła II „Barka”… w wersji techno.

 

„Podczas imprezy ekipa filmowców będzie kręcić dla dużej zagranicznej platformy internetowej materiał do serialu o Urbanie. Też możecie być częścią tego wydarzenia!” – czytamy w reklamie wydarzenia.

 

„Nic bardziej lemingowego dziś nie zobaczycie. Tłum wiwatujący na cześć Jerzego Urbana. Faceta, który od 1989 roku powinien oglądać świat zza krat. Rzecznika mordercy Jaruzelskiego. Siejącego nienawiść względem bł. ks. Jerzego Popiełuszki a nawet względem św. Maksymiliana Kolbe” – napisał na Twitterze Dariusz Matecki.

 

Warto przypomnieć „dokonania propagandowe” Urbana. Kiedy w PRL-u na przykład „nieznani sprawcy” skatowali księdza Isakowicza-Zaleskiego, między innymi przypalając go ogniem, Urban oznajmił, że ksiądz sam po pijaku przewrócił się na świecznik. Inne sprawy zbywał podobnymi opowiastkami – upił się i wpadł do wody, wypadł z okna, popełnił samobójstwo. Na dowód pokazywał oficjalne ustalenia prokuratur.

 

W III RP Urban bardzo często gościł na łamach gazety Adama Michnika, gdzie niejednokrotnie kpił z opozycjonistów i kapłanów, którzy zginęli w do dzisiaj niewyjaśnionych okolicznościach. „Ja bez przerwy, wręcz seryjnie, miałem do czynienia z jakimiś księżmi. Albo zaginął i nie można go było odnaleźć, albo się upił i zmarł. A opozycja i Wolna Europa od razu kwalifikowały to jako morderstwa popełnione przez SB i maszynka szła w ruch (...) Ja wiedziałem, że jak ktoś z opozycji, nie wiem, popełni samobójstwo, umrze na tak serca, utopi się, spali, to od razu - bez zastanawiania się, czy to przypadkiem nie był nieszczęśliwy wypadek, bo przeciec w statystycznej masie się zdarzają, opozycja podniesie krzyk, ce to SB, zbrodnicza władza. Bez czekania, co wykaże śledztwo” – mówił w rozmowie opublikowanej w jedną z rocznic wybuchu stanu wojennego. „Bo śledztw nie było", oponowała przeprowadzająca wywiad Teresa Torańska. „Były, proszę pani, bez przerwy były - zapewnia Urban. - MSW cały czas próbowało coś tam wyjaśniać i dostawałem jakieś umorzenia z powodu niewykrycia sprawców” – odpowiedział Urban, a pani redaktor uznała, że te słowa zamykają sprawę.

 

Nie tak dawno stary komunista czynnie promował film „Kler”. – Ja redaguję pismo silnie antyklerykalne i taki film i jego wielka popularność i wzięcie banalizuje temat i jakby odbiera mi dotychczasową niemal wyłączność na atakowanie kleru, a więc ja tracę jakby silnik swojego biznesu – stwierdził. – To jest bardzo ciekawe zjawisko, że jest taki aplauz do tego filmu. Ja w tym dostrzegam kawał swojej roboty też bo to się nie wzięło z niczego. Ja tylko mam inne podejście do tej kwestii niż antyklerykałowie, bo ja nie jestem antyklerykalny tylko antyreligijny. A wszyscy udają, że dla dobra Kościoła go krytykują i marzą o tym, żeby w Kościele katolickim działo się lepiej. Ja odwrotnie. Chcę żeby działo się jak najgorzej – dodał.

 

I taki oto człowiek jest dzisiaj idolem „postępowej młodzieży”, która skanduje jego nazwisko i śmieje się z jego antyklerykalnych obelg, bluźnierstw i wulgaryzmów.

 

Źródło: Telewizja Republika

TK


DATA: 2019-10-19 10:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co jest niepoprawnego w tym, ze promował "Kler"?
1 miesiąc temu / Paweł
 
Ktoś kto ma odrobinę oleju w głowie, może tylko podziwiać tego człowieka. Kochać go nikt obowiązku nie ma.
4 miesiące temu / ziuk
 
Co tu się dziwić młodzieży, jeśli dawni ideowi antykomuniści, siedzący co chwila w więzieniu za bibułę i szmuglowanie zakazanych książek, dziś głosują na lewicę, bo "to już jest inna lewica" i "trzeba zawalczyć o rozdzielenie Kościoła i państwa, bo nie może tak być, że Rydzyk dostaje miliony, a szpitale w ruinie". To skąd młodzież ma być mądra? No skąd???
6 miesięcy temu / NIKA
 
Powinno się ikarać osoby odpowiedzialne e TVP za prowokowanie skandali, bo wg nich najważniejsze są "słupki" oglądalności!
7 miesięcy temu / Stan
 
Dobrze mówi - niech wyjeżdżają. Mniej patologii będzie w Polsce.
7 miesięcy temu / mateo
 
Mysle,ze jest idolem nie calej młodzieży,mam nadzieje,dla mnie to podly czlowiek cyniczny,wulgarny obrzydliwy
7 miesięcy temu / Danuta Wacławi
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.