Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Uratujmy Adwent. To ostatnia szansa! || Rozmowa PCh24


Odtwórz w YouTube
 

Czy pamiętamy jeszcze o tym po co nam Adwent? O tym rozmawiają redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” Jerzy Wolak i Łukasz Karpiel.

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2021-01-12 13:11:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

lepiej niech ratują swoich mocodawców i dostawców informacji z KAI katolickiej Agencji Informacyjnej z tzw prawicowo lewicowe informacje pokazujące Kościół społeczny służący wszytskim ludziom a najbadrziej niewierzącym ... przekonuje, że niczym wierzący nie jest inny od wierzącego czyta giełdę lokuje wnieruchomożciach, zainteresowany jest dobrze płatną pracą najlepiej w funtach bo we frankach to już nie bardzo ...
1 miesiąc temu / DEMONkrata
 
Adwent dla mnie jest czasem sprzątania. Popierwsze w duszy, po drugie w życiu, a dom też warto ogarnąć dla nowonarodzonego.
1 miesiąc temu / Ewa
 
Pamiętam, jak jeździliśmy na Roraty. Autobus był o 5.30. Mróz. Droga powrotna zawsze pieszo 6km, bo autobusu o tej porze nie było. To tylko 25 lat temu, a jakby zupełnie inna epoka. Roraty dla dzieci po południu, nie za długie żeby się nie nudziły, atrakcje, żeby dzieci przyciągnąć, a mimo to-a może właśnie dlatego- wiernych coraz mniej...
1 miesiąc temu / Ja
 
Nie zgadzam się z tym żeby nie czepiać się słów, bo język kreuje rzeczywistość. Jeśli będziemy mówili o magii świąt to w dzieciach się to utrwali i w swoim życiu dorosłym będą kojarzyli święta z magią, a wtedy magię automatycznie będą kojarzyli z czymś dobrym, będą ją łączyli w swojej głowie z religią. Niby jedno słowo, a jednak... Język jest potężnym narzędziem aktualnie bez skrupułów wykorzystywanym do manipulacji.
1 miesiąc temu / Polka
 
Ludzie już nie czekają na Boże Narodzenie, tylko na Xmas, na Clausa i choinkę, więc po co do tego adwent? Ludzie nie pamiętają jaki jest sens tych świąt. Położyło mnie na łopatki stwierdzenie właścicieli galerii handlowych, że jak rząd nie otworzy galerii to świąt nie będzie... Ja bym zadała im tylko jedno pytanie, kto dał im prawo odwolywania świąt katolickich? I szczerze mówiąc po tym stwierdzeniu miałam nadzieję że galerie pozostaną zamknięte, że może wtedy ludzie przypomnieliby sobie, czym są NAPRAWDĘ święta.
1 miesiąc temu / Polka
 
Jeszcze nie tak dawno na " zacofanej" polskiej wsi, nikt nie myślał o ratowaniu Adwentu. Takiej potrzeby nie było.
1 miesiąc temu / ena
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 129 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.