DZIŚ JEST:   15   LISTOPADA   2019 r.

Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Więź ? katolickie czasopismo społeczno-kulturalne wydawane w Warszawie od 1958 roku. Decyzja o przyznaniu koncesji na wydawanie czasopisma zapadła na posiedzeniu Biura Politycznego PZPR w dniu 28 VI 1957 r.. Od grudnia 1981 do marca 1982 czasopismo było zawieszone.Miesięcznik został założony przez świeckich działaczy katolickich, stawiających sobie za cel intelektualne ożywienie i otwarcie polskiego katolicyzmu, zgodnie z duchem Soboru Watykańskiego II.Nie chcemy się zaliczać do ?prasy katolickiej? i być związani z ortodoksją katolicką." Czyli wszystko jasne, nie potrzeba żadnego komentarza.
1 miesiąc temu / szperacz
 
Kościół w Polsce hierarchia będzie tak długo silny, jak długo będzie czerpał wysokie pożytki z posiadanej ziemi. Gdyby musiał utrzymywać się wyłącznie ze składek, to zmiana byłaby zauważalna i natychmiastowa. Dzisiaj to pycha, zadufanie, nadętość, pańskość, arogancja - i piszę to z całą odpowiedzialnością, to cechy coraz częściej spotykane u współczesnych kapłanów. Prawda, że wśród nich zdarzają się dobrzy, być może tacy z prawdziwego powołania, ale to wisienki na torcie, bardzo rzadkie.Poziom intelektualny także przestawia wiele do życzenia. Najlepiej czują się we własnym towarzystwie, dopuszczają do siebie lekarzy sic! oraz biznesmenów i lokalnych dostojników, dzięki którym mogą także coś uszczknąć. Jest to niezwykle smutna prawda, która boli tych, którzy jeszcze nie stracili przez nich wiary i mimo wszelkich zauważalnych kryzysów nadal uczęszczają na nabożeństwa, a także modlą się o ich nawrócenie.
1 miesiąc temu / katolik zasmuco
 
Arcybiskup Jan Paweł Lenga to niezwykły człowiek i wspaniały kapłan ! Kilka razy z nim rozmawiałem i i nadal jestem pod jego ogromnym wrażeniem...
1 miesiąc temu / Frondo z Krainy
 
To chyba z red. Nosowskim jest coś nie tak. Przeczytałam książkę abp Lengi od deski do deski. Sama święta prawda. W zasadzie niczego nowego się nie dowiedziałam, bowiem to wszystko jest napisane, jak z życia wzięte. Zapytuję, czy zdaniem red. Nosowskiego kryzys Kościoła w Polsce widziany oczami przeciętnego katolika jest nie krytykowalny? Gdzie katolik widzący ogromne spustoszenie w wielu aspektach życia Kościoła ma się udać na rozmowę? Na wymianę poglądów? A także na skargę w wielu przypadkach? Do biskupa? Wolne żarty! W większości są niedostępni, murem nie do przebicia,oddzieleni od wiernych, ale także od rzeszy jeszcze uczciwych kapłanów.A tak przy okazji, kim jest prymas Polski, że go zapraszają na wszelkie uroczystości, jako najwyższą władzę kościelną? Bo z tego co wiadomo, jest tylko ordynariuszem diecezji i metropolitą, oraz "strażnikiem relikwii św. Wojciecha". Zatem jego rola przywódcza w Polsce jest żadna.
1 miesiąc temu / Maryna
 
Czy to ta "więź", której kiedyś szefował niejaki Mazowiecki, który przed laty potępiał biskupa Kaczmarka z Kielc, w czasie jego procesu wytoczonego przez komunistów? Jeżeli to ta sama 'więź" wszystko jasne. Ta sama linia szkodzenia Kościołowi.
1 miesiąc temu / Pytanie
 
Byłam na spotkaniu z udziałem pana Nosowskiego. Doprawdy, nic ciekawego, pycha połączona z błazenadą. Nie ma o kim pisać.
1 miesiąc temu / Ana
 
"Więż" to antykatolicka dywersja, a pan Nosowski to jej agent.
1 miesiąc temu / Zbigniew
 
Masoni się boją aby arcybiskup Lenga nie wstąpił do bractwa Św piusa x i przypadkiem nie założył seminarium lub zakonu tradycji Katolickiej w Polsce. Wiedzą że to byłaby dla nich klęska po całej lini.
1 miesiąc temu / Tradi
 
Tzw "otwarci katolicy" to koń trojański agentury apostazji. To jedna drużyna z sorosowskimi i rotszyldowskimi środowiskami scyzorykiem chrzczonych. Cel jest jeden - zniszczenie Kościoła, narodów i cywilizacji łacińskiej.
1 miesiąc temu / Jacek
 
Nie mogą pozbyć się tych donosicielskich nawyków, wyniesionych z bolszewizmu. Wasz rogaty pan ten sam, tylko inni słudzy, Panie Nosowski.
1 miesiąc temu / Obcy Astronom
 
Agentura zawsze dziala.
1 miesiąc temu / Trad
 
Czuć smród Szatana
1 miesiąc temu / Airam
 
Opinie redaktora jawnie heretyckiego i schizmatyckiego pisma mają wartość mniejszą niż łupina orzecha.
1 miesiąc temu / Sal
 
Demony zawsze atakują świętych
1 miesiąc temu / X
 
Czyżby smród Szatana wypełnił redakcję pisma ,,Więź" i zaczadził red. naczelnego?
1 miesiąc temu / Airam
 
Ten nosowski i ta więż -psu na budę
1 miesiąc temu / andrzej
 
Dlaczego w Więzi pracują jeszcze Księża? powinno to byc zakazane, patrząc na to co wyprawia ta organizacja
1 miesiąc temu / Man
 
Jakie prawo ma pan Nosowski, by krytykować apb.Lengę i konkretnie jakie zarzuty mu stawia?
1 miesiąc temu / tradycja
 
Maryjo okryj swoim Matczynym płaszczem Arcybiskupa Jana Pawła Lengę. Ty wiesz Maryjo, że Kapłan Twojego Syna - prawdziwy Kapłan Chrystusa. Nie pozwól Maryjo, by Go atakowano.
1 miesiąc temu / Filip
 
Po abp Landze widać te 'nadużycia' finansowe, tak wytartą sutannę nosił zapewne jedynie Proboszcz z Ars. Dzięki, że bierzecie w obronę tego hierarchę tak innego od obecnie nam znanych.
1 miesiąc temu / babi
 
Uwaga, czy Nosowski podjął starania, by porozmawiać z zainteresowanym i upomnieć w cztery oczy sugeruje, ze być może jest w jakiej sprawie upominać. Otóż nie ma. Powiedzmy to jasno: nie ma o co upominać Biskupa Lengi ani w cztery oczy, ani w inny sposób.
1 miesiąc temu / Antymodernista
 
Arcybiskup Jan Paweł Lenga to wspaniały pasterz i kaznodzieja - miałem szczęście wysłuchać jego kazania w zeszłym roku na Mszy Trydenckiej odprawianej przy okazji Konferencji Chrystusa Króla w Warszawie. Polecam też jego wywiad ze Stanisławem Krajskim "Przerywam zmowę milczenia". Ta lektura porusza sumienie i pozostawia ślad na długo w pamięci.
1 miesiąc temu / Zbyszek
 
Pamiętajmy o Ks. Lędze w modlitwach, bo to jeden z ostatnich odważnych który głosi prawdziwego Chrystusa, a nie układa się z zepsutym światem.
1 miesiąc temu / Gość
 
To ci od "Przekażmy sobie znak pokoju"? Mają tupet.
1 miesiąc temu / M.
 
Trzeba się modlić, aby ten zacny Arcybiskup wytrzymał te prześladowania, które zawsze najbardziej bolą, gdy pochodzą z wnętrza Kościoła. Natomiast zainteresowanych, odsyłam do książki abp Jana Pawła Lengi - Przerywam zmowę milczenia, wtedy można łatwiej zrozumieć, dlaczego będzie atakowany..
1 miesiąc temu / Kefas
 
Tak na marginesie: "upomnieć w cztery oczy" ten mentorski argument dawno stracił na wartości, brzmi pięknie i szlachetnie, tylko jak to stosować w praktyce ? Przyjaciel może ?! zrozumie i przyjmie upomnienie. "Obcy" albo "wyżej postawiony" rzadko się tym przejmie albo wręcz przeciwnie uzna to za zamach i jeśli ma złe intencje w swoim postępowaniu bardziej się zabezpieczy i okopie a wtedy trudno będzie kontynuować sprzeciw wobec jego zachowań.
1 miesiąc temu / małkontent
 
Dobry komentarz, autorze artykułu
1 miesiąc temu / Haha
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.