9 grudnia 2019

Uprzejmie donoszę… Anonim przyczyną wszczęcia postępowania – jednak sąd stanął po stronie rodziny

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Gerd Altmann+OpenClipart-Vectors))

 

Rodzice z Warszawy, decyzją tamtejszego Sądu Rejonowego, utrzymali pełnię władzy rodzicielskiej. Przyczyną wszczęcia postępowania był anonimowy donos sugerujący, że mąż miałby stosować wobec żony przemoc. Przedstawiciele służb socjalnych, mimo braku dowodów na rzekome agresywne zachowanie mężczyzny, sugerowali żonie rozwód. Pomocy prawnej rodzinie udzielił Instytut Ordo Iuris.

 

Wesprzyj nas już teraz!

Sąd Rejonowy z urzędu wszczął postępowanie w sprawie ograniczenia władzy rodzicielskiej w trybie at. 109 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, po tym, jak na policję wpłynął anonimowy donos o podejrzeniu stosowania przemocy psychicznej przez męża względem żony. W sprawę szybko zaangażował się Ośrodek Pomocy Społecznej – w rodzinie uruchomiono procedurę Niebieskiej Karty. Mimo zapewnień męża o braku jakiejkolwiek przemocy oraz wskazania, że zły stan emocjonalny małżonki może wiązać się z odstawieniem leku przeciwpsychotycznego, przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie doradzali małżonce rozwód.

 

Wkrótce kobiecie postawiono diagnozę afektywnej choroby dwubiegunowej, co potwierdziło słowa męża. Postępowanie dowodowe nie wykazało żadnych okoliczności uzasadniających ingerencję sądu we władzę rodzicielską. Sąd podczas jednego posiedzenia w całości podzielił opinię pełnomocnika rodziny i stwierdził brak podstaw do ograniczenia władzy rodzicielskiej nad małoletnią córką.

 

W postępowaniu okazało się że rodzice są osobami zaradnymi, kochają swoje dzieci, dbają o ich prawidłowy rozwój oraz tworzą szczęśliwą rodzinę. Wszelkie postawione im zarzuty są niespójne i nie znajdują żadnego oparcia w dowodach, zaś dobro dzieci wymaga, aby władza publiczna ze szczególną wstrzemięźliwością stosowała jakiekolwiek narzędzia ingerencji w strukturę rodziny – skomentowała mec. Anna Przestrzelska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Uczestników postępowania reprezentował mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Anna Przestrzelska.

 

 

Źródło: ordoiuris.pl

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 665 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram