DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Uprzejmie donoszę… Anonim przyczyną wszczęcia postępowania – jednak sąd stanął po stronie rodziny

Uprzejmie donoszę… Anonim przyczyną wszczęcia postępowania – jednak sąd stanął po stronie rodziny
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Gerd Altmann+OpenClipart-Vectors)

 

Rodzice z Warszawy, decyzją tamtejszego Sądu Rejonowego, utrzymali pełnię władzy rodzicielskiej. Przyczyną wszczęcia postępowania był anonimowy donos sugerujący, że mąż miałby stosować wobec żony przemoc. Przedstawiciele służb socjalnych, mimo braku dowodów na rzekome agresywne zachowanie mężczyzny, sugerowali żonie rozwód. Pomocy prawnej rodzinie udzielił Instytut Ordo Iuris.

 

Sąd Rejonowy z urzędu wszczął postępowanie w sprawie ograniczenia władzy rodzicielskiej w trybie at. 109 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, po tym, jak na policję wpłynął anonimowy donos o podejrzeniu stosowania przemocy psychicznej przez męża względem żony. W sprawę szybko zaangażował się Ośrodek Pomocy Społecznej – w rodzinie uruchomiono procedurę Niebieskiej Karty. Mimo zapewnień męża o braku jakiejkolwiek przemocy oraz wskazania, że zły stan emocjonalny małżonki może wiązać się z odstawieniem leku przeciwpsychotycznego, przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie doradzali małżonce rozwód.

 

Wkrótce kobiecie postawiono diagnozę afektywnej choroby dwubiegunowej, co potwierdziło słowa męża. Postępowanie dowodowe nie wykazało żadnych okoliczności uzasadniających ingerencję sądu we władzę rodzicielską. Sąd podczas jednego posiedzenia w całości podzielił opinię pełnomocnika rodziny i stwierdził brak podstaw do ograniczenia władzy rodzicielskiej nad małoletnią córką.

 

W postępowaniu okazało się że rodzice są osobami zaradnymi, kochają swoje dzieci, dbają o ich prawidłowy rozwój oraz tworzą szczęśliwą rodzinę. Wszelkie postawione im zarzuty są niespójne i nie znajdują żadnego oparcia w dowodach, zaś dobro dzieci wymaga, aby władza publiczna ze szczególną wstrzemięźliwością stosowała jakiekolwiek narzędzia ingerencji w strukturę rodziny – skomentowała mec. Anna Przestrzelska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Uczestników postępowania reprezentował mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Anna Przestrzelska.

 

 

Źródło: ordoiuris.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-12-09 13:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

niemniej rodzina powinna być pod opieką ,osoba z taka chorobą ma problemy ze sobą i wychowywanie dzieci to za dużo ,właściwie to mąż ma to wszystko na głowie
8 miesięcy temu / ale ale
 
Jezeli kobiecie postawiono diagnozę choroby dwubieginowej, to z chwilą namowienia jej na odejście od męża matka miałaby nikłe szanse na utrzumanie władzy rodzicielskiej i dzieci trafilyby niewiadomo gdzie.
8 miesięcy temu / Ula
 
@Gość: Sprawę karną? Ordo Iuris już raz taką sprawę wytoczyło i wygrało, o ile dobrze pamiętam w Tarnowie. Tylko co z tego, skoro w wyższej instancji kasta i tak uniewinniła baby z MOPS-u, które prześladowały rodzinę.
8 miesięcy temu / Bondaree
 
Służby socjalne? A co to jest? To są zwykli bandyci z manierami gestapowców. W kontaktach z tymi typami nie wolno wierzyć w ani jedno ich słowo i należy stanowczo egzekwować wszystkie swoje prawa. Im się bardzo wiele wydaje dopóki nie spotkają się z kimś, kto się nie boi i potrafi sobie z nimi radzić ich własnymi metodami.
8 miesięcy temu / Bondaree
 
A teraz wytoczyć sprawę karną bezmyślnym urzędasom.
8 miesięcy temu / Gość
 
Co to znaczy....Przedstawiciele służb socjalnych............sugerowali żonie rozwód? Jaką władzę mają urzędnicy????
8 miesięcy temu / Fred
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.