DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2018 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Uprowadzony przez ISIS ksiądz Tom Uzhunnalil błaga o pomoc. Wstrząsający apel kieruje do papieża i polityków

Uprowadzony przez ISIS ksiądz Tom Uzhunnalil błaga o pomoc. Wstrząsający apel kieruje do papieża i polityków

Uprowadzony w marcu przez islamskich terrorystów salezjanin o. Tom Uzhunnalil zaapelował w opublikowanym w sieci materiale video o podjęcie zdecydowanych działań zmierzających do jego uwolnienia. Duchowny swoją prośbę skierował m.in. do indyjskiego rządu oraz papieża Franciszka.

 

W dzień, w którym katolicy wspominają świętego Szczepana, męczennika w indyjskich mediach oraz ich anglojęzycznych odpowiednikach pojawiły się doniesienia o opublikowaniu w sieci materiału video, na którym uprowadzony kapłan apeluje o zainteresowanie się jego ciężkim położeniem.

 

Na filmiku, którego jak podają media autentyczności nie udało się zweryfikować (nie znany jest czas i miejsce nagrania), ojciec Tom wyraża żal z powodu braku działań na rzecz jego uwolnienia.


„Gdybym był europejskim księdzem, pewnie potraktowanoby mnie poważnie. Jestem z Indii i być może dlatego nie przedstawiam aż takiej wartości” - mówi słabym głosem porwany duchowny. Nie wiadomo, czy ojciec Tom mówi z własnej woli, czy pod przymusem.

 

Kapłan poinformował o pogarszającym się stanie swojego zdrowia. Z apelem o pomoc ks. Tom zwraca się do przełożonych zgromadzenia salezjanów, do którego należy i do indyjskich władz. Prosi też o wsparcie papieża Franciszka: „Jako ojciec pomóż mi i zatroszcz się o moje życie”.


Pochodzący z Indii salezjanin ojciec Tom Uzhunnalil został uprowadzony 4 marca br. w Adenie, drugim co do wielkości portowym mieście Jemenu na południu kraju, w czasie ataku na dom opieki dla chorych i starców prowadzony przez misjonarki miłości, których był kapelanem.

 

Nastąpiło to w czasie ataku grupy uzbrojonych terrorystów, prawdopodobnie powiązanych z Państwem Islamskim. Zastrzelili oni cztery siostry i 12 innych osób, głównie muzułmanów, obecnych w tej placówce, a następnie zabrali ze sobą salezjanina.

 

W czasie tegorocznych obchodów Wielkanocy media obiegła informacja, iż terroryści z tzw. Państwa Islamskiego spełnili swe groźby i ukrzyżowali duchownego. Doniesienia te zostały zdementowane, a indyjskie władze zapewniły, że podjęły działania zmierzające do uwolnienia kapłana.

 

Źródło: timesofindia.indiatimes.com/ indianexpress.com/naszdziennik.pl

luk
 

 

 

 


DATA: 2016-12-26 20:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

BTM gdzie w mojej wypowiedzi pycha.Pewnie Ks Tom został już ukrzyżowany przez islamistów.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Mamy kwiecień 2017 r., szukam w sieci nowych informacji o o. Tomie, i nic. Czy ktoś wie, co się z nim teraz dzieje? A te komentarze niżej to żałosna pisanina szyderców... Jak ktoś śmie pouczać człowieka porwanego przez bandytówi morderców, że się ma niby czegoś uczyc od kogoś, że ma rzekomy kryzys wiary, itp. Bardzo ciekawe, jak autorzy tych komentarzy daliby radę wytrzymać choćby tydzień w niewoli u islamskich fanatyków. Pewnie by się natychmiast załamali i błagali bandytów o litość. Trochę pokory! A w wolnej chwili pomódlcie się może za tego kapłana, i nawróćcie się z grzechu pychy.
ponad 1 rok temu / BTM
 
MOZE BY TAK ucalowac wiecej nog islamskich terrorystow! Moze wprowadzic calowanie ich zadow? Wiecej islamu w swiecie rowiaze szybko kazdy problem!!!
ponad 1 rok temu / okirex
 
Trzeba się modlić za KS Toma bo widać że ma kryzys wiary.
ponad 1 rok temu / Feri
 
Poeinien się uczyć od Św. Szczepana !
ponad 1 rok temu / Uczeń chrystusa przyjmuje nawed śmierć !!
 
+++
ponad 1 rok temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.