DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Uniwersytet w Sztokholmie: portrety „starych białych profesorów” zastąpił... tęczowy łoś

Uniwersytet w Sztokholmie: portrety „starych białych profesorów” zastąpił... tęczowy łoś
fot. krajwspanialy.pl

Polityczna poprawność osiągnęła w Szwecji wyższy stopień absurdu. Władze wydziału prawa sztokholmskiego uniwersytetu zadecydowały o usunięciu ze ścian portretów zasłużonych dla uczelni profesorów. Powodem jest to, iż ci „starzy biali mężczyźni” w niewłaściwy sposób ukazują historię placówki naukowej i nie przystają do współczesnej, wielokulturowej rzeczywistości.

 

Dziekan wydziału prawa na Uniwersytety w Sztokholmie podjął decyzję, która zadziwiła nawet szwedzkie media. Jonas Ebbeson przeforsował decyzję o usunięciu ze ścian uczelni portretów zasłużonej dla jej historii naukowców. Jaka jest ich „wina”? Po pierwsze są mężczyznami, po drugie są starzy, po trzecie są biali, a przede wszystkim – nie ukazują, jak tłumaczy dziekan, „istotnej historii” uniwersytetu oraz nie przystają do rzeczywistości opartej na tolerancji i wielokulturowości.

 

Do szczegółów sprawy dotarł autor bloga krajwspanialy.pl.

 

- Oczywiście, wszyscy profesorowie wydziału do 1970 roku byli białymi mężczyznami i wielu z nich miało duże znaczenie prowadzonych badań naukowych, ale ważne jest, aby wszyscy pracownicy naukowi mogą czuć się zaangażowani w prace wydziału niż wiszące dotąd w salach konferencyjnych i wykładowych portrety wybranych starszych kolegów – mężczyzn – przekonuje Ebbeson.

 

Czy w miejscu portretów pozostały puste ściany? Bynajmniej! Narodowa Rada Sztuki udzieliła uczelni konsultacji w celu wybrania „najodpowiedniejszych” „dzieł”. Znalazła się wśród nich podobizna… tęczowego łosia, symbolizującego właśnie wielokulturowość i tolerancję dla mniejszości seksualnych.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

FO
DATA: 2015-09-18 18:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszcze chwileczkę. Jeszcze momencik i na miejscu łosia Mahomet się zakręci. Zabłyśnie półksiężyc, pomacha maczeta i dla ozdoby na ścianie mądre głowy - prawdziwe zawisną. Hej viva Szwecja.
ponad 4 lata temu / blanka
 
Parafrazując Bareję: "To jest łoś na miarę szwedzkich możliwości. Oni tym łosiem otwierają oczy niedowiarkom! Mówią: to jest nasz łoś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"
ponad 4 lata temu / hahaha
 
Szwedzi powinni szybko zacząć uczyć się języka polskiego. Będzie im łatwiej zintegrować się z nową ojczyzną gdy szwedzki kalifat zmusi ich do emigracji.
ponad 4 lata temu / NJ
 
E, tam. Zaraz łoś. To tylko klępa-gender.
ponad 4 lata temu / Włościanka
 
A to Łoś :)
ponad 4 lata temu / ***
 
byc moze w Szwecji normalni ludzie beda kiedys mowic o Polsce "tam, gdzie da sie zyc"
ponad 4 lata temu / darek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.