DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Unijny homoraport zanegowany

Unijny homoraport zanegowany

Ukazał się raport Agencji Praw Podstawowych poświęcony problemowi rzekomego prześladowania osób homoseksualnych, biseksualnych i transwestytów (LGBT). Zwłaszcza tym ostatnim poświęcono wyjątkowo dużo miejsca. Raport zawiera daleko idące sugestie wprowadzenia prawnych i pozaprawnych środków w krajach członkowskich UE, które położą kres rzekomej niedyskryminacji. Obserwatorium Nietolerancji Wobec Chrześcijan zarzuca autorom ankiety nierzetelność naukową i brak oparcia na faktach. Dokument został opracowany w oparciu o ankietę, zawierającą 50 tendencyjnych pytań,  którą można było wielokrotnie wypełniać w okresie od 2 kwietnia do 15 lipca 2012 r.. Badanie więc budzi poważne zastrzeżenia. Czyżby raport powstał na zamówienie homolobby?


 

Raport zawiera analizę odpowiedzi uzyskanych w ankiecie wypełnionej ponad 93 tys. razy. Piszemy „razy” ponieważ nie mamy pewności, ile osób faktycznie wzięło w niej udział. Ankieta skierowana była do pederastów, lesbijek, biseksualistów i transwestytów. Twórcy ankiety pytali o to, czy kiedykolwiek doświadczyło się dyskryminacji np. w szkole, w miejscu pracy, w gabinecie lekarskim itp., czy składało się doniesienie na policję z tego powodu, dlaczego nie ujawniano przypadków dyskryminacji itd.


Warto zauważyć, że ankieta mogła być wielokrotnie wypełniona przez tę samą osobę. Sformułowany na podstawie ankiety raport nie zawiera liczby faktycznych zarejestrowanych przypadków naruszeń prawa wobec pederastów, lesbijek, biseksualistów i transwestytów i opiera się jedynie na odczuciach osób ankietowanych, co stawia jego rzetelność pod wyraźnym znakiem zapytania.


Swoją opinię wyrażali zainteresowani z wszystkich krajów UE i Chorwacji. Przedstawiciele Agencji Praw Podstawowych narzekają, że wciąż brak odpowiednich analiz porównawczych dot. przestrzegania prawa antydyskryminacyjnego w poszczególnych państwach UE,  ale „obecny raport ma wyjść naprzeciw tym zapotrzebowaniom i zmotywować rządy poszczególnych krajów do intensywniejszych działań w zakresie zwalczania  homofobii i wszelkiej dyskryminacji osób o odmiennej orientacji seksualnej”.


Agencja podkreśliła, że dzięki jej zabiegom i ścisłej współpracy z Parlamentem Europejskim, Komisją Europejską oraz organami ONZ, udało się wiele zrobić w celu zwalczania niesprawiedliwego traktowania osób o odmiennej „orientacji”. Agencja zauważa, że „dziś sytuacja osób LGBT w UE nie jest już marginalizowanym problemem, ale uznaną troską prawa”.


Podobno na rzekomą dyskryminację skarżyło się prawie 47 proc.  respondentów, ale rzadko kiedy zgłaszali oni przypadki zagrożenia przemocą, dlatego, że byli przekonani, iż nie poprawiłaby się ich sytuacja, gdyby taką przemoc zgłosili odpowiednim organom.


Mimo to Agencja uznała, że wyniki badania „dostarczają cennych dowodów na prześladowanie osób LGBT w UE, które doświadczyły dyskryminacji, nękania i przemocy w różnych dziedzinach życia”.


Raport zdaniem dyrektora Agencji, Moertena Kjaeruma ma posłużyć do wszczęcia debaty w UE i jej państwach członkowskich w celu podjęcia twardych prawnych i pozaprawnych działań na rzecz poprawy sytuacji osób LGBT mieszkających w UE.


Postuluje się więc, aby wprowadzać przepisy, które zabronią „homofobicznych zachowań”, szkolić nauczycieli i organizować lekcje w szkole poświęcone zwalczaniu „homofobii”, by w większym stopniu edukować osoby z wspólnoty LGBT w zakresie ich praw, by skrupulatnie rejestrować wszelkie przypadki dyskryminacji z powodu „orientacji seksualnej” w różnych środowiskach, w tym w środowisku pracy. Pracodawcy prywatni powinni uprzywilejowywać pederastów, lesbijki, biseksualistów i transwestytów, a także zapewnić im warunki, które zaspokoją ich wszystkie potrzeby (np. toalety dla transwestytów wspólne z kobietami itp.). W sposób szczególny osoby takie powinny być traktowane w gabinetach lekarskich.


Agencja postuluje, by organy unijne naciskały na polityków poszczególnych państw, aby wprowadzili kompleksowy i skuteczny system prawnych i pozaprawnych środków w celu przestrzegania i ochrony podstawowych praw osób LGBT.


Państwa członkowskie UE – zdaniem agencji - powinny wspierać organy ds. równości i tworzyć wewnętrzne mechanizmy składania skarg, a także edukować osoby LGBT o ich prawach, aby zwiększyć poziom świadomości na temat dyskryminacji.


Sporo miejsca Agencja poświeciła kwestii odpowiedniej edukacji w szkołach, „promującej najlepsze istniejące praktyki przezwyciężanie homofobii i transofobii”. Szkoły mają stygmatyzować przeciwników „orientacji seksualnej” i różnych zachowań z tym związanych. Różne organy wewnętrzne - np. Rzecznik Praw Dziecka - powinny być zmotywowane do rejestrowania wszelkich przypadków prześladowania i dyskryminacji w szkole.


Państwa członkowskie UE powinny wprowadzić do programów szkolnych kursy dot. „orientacji seksualnej i tożsamości płciowej”, a także zwiększyć świadomość na ten temat wśród wszystkich pracowników placówek oświatowych itp.


Zaleceń Agencji jest bardzo wiele. Raport spotkał się z ostro krytyką Obserwatorium Nietolerancji Wobec Chrześcijan. Zarzuca ono autorom ankiety nierzetelność naukową i brak oparcia na faktach (tendencyjne pytania kierowane wyłącznie do członków wspólnoty LGBT, brak danych statystycznych itp.). Obserwatorium zauważyło także, że przestępstwa wobec osób LGBT popełniają osoby o podobnej orientacji. np. po zabójstwie pederasty Davida Kato w Ugandzie, który był zaangażowany w szerzenie sodomskich praktyk, przywódcy europejscy i prezydent USA apelowali o zmianę prawa i ściganie przestępstw z nienawiści. Późniejsze śledztwo dowiodło jednak, że zabójcą Kato był inny pederasta.Pch24, AS.

 


DATA: 2013-05-23 15:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Koren: Polecam seans filmu "Gattaca" ----> Film opowiada o świecie, w którym manipulacje genetyczne i zapłodnienia in vitro są codziennością do tego stopnia, że naturalne zapłodnienie stało się rzadkością (wręcz dewiacją). O świecie gdzie oczywiste jest, że ktoś, kto nie jest wynikiem inżynierii genetycznej (nie ma w kręgu znajomych conajmniej jednego homokumpla-protektora), może liczyć co najwyżej na posadę zamiatacza ulic. p. s. wystarczy wymienić inżynierie genetyczną z homoterroryzmem i witamy w hetero-dystopii... ;-)
ponad 7 lat temu / Tiberias
 
Tradycja i religią muszą zniknąć jak powiedział sekretarz ONZ -mason
ponad 7 lat temu / Jacek
 
Co to w ogóle znaczy "dyskryminacja homoseksualistów"? Czy można np. powiedzieć, że pedofile są dyskryminowani, bo zamyka się ich w więzieniach? Lewactwo doprowadziło język debaty publicznej do takiego dna, że nawet chrześcijanie muszą się tłumaczyć, że nie "dyskryminują" gejów. A ja uważam, że marginalizacja dewiacji powinna mieć wsparcie państwa.
ponad 7 lat temu / Fearless Wretch
 
"Pracodawcy prywatni powinni uprzywilejowywać pederastów, lesbijki, biseksualistów i transwestytów" Widzę, że powstaje nowa kasta nadludzi. Już to kiedyś przerabiano w faszystowskich Niemczech.
ponad 7 lat temu / Koren
 
Głupoty popisali, kase wzięli, patroni zadowoleni xDDDD
ponad 7 lat temu / Trololo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.