DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 50  >   EUROPA

Rozmowa z Richardem Sulikiem

Unijne dotacje powinny zostać zlikwidowane!


Unia Europejska porzuciła piękną ideę wspólnego rynku i teraz zajmuje się wieloma rzeczami, niszcząc zasadę subsydiarności – mówi Richard Sulik słowacki europarlamentarzysta, lider eurosceptycznej partii Wolność i Solidarność, były przewodniczący słowackiego parlamentu, w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem.

 

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat Polski, inspirowana prawdopodobnie przez polskie środowiska opozycyjne oraz unijnych polityków lewicowych. Co Pan sądzi na temat tego typu unijnego nadzoru nad polskim rządem PiS, który postrzegany jest jako zbyt konserwatywny i nacjonalistyczny?

– Uważam, że to przesada. Każdy kraj członkowski Unii Europejskiej ma własną suwerenność, a ta debata była uderzeniem w suwerenność Polski. Gdybym to ja był w Komisji Europejskiej, byłbym bardziej ostrożny w podejmowaniu tego typu działań.

 

Co Pana zdaniem było prawdziwą przyczyną podjęcia decyzji o zorganizowaniu tej debaty?

– Przyczyną był fakt, że nowy polski rząd jest bardzo krytyczny wobec Brukseli.

 

Porozmawiajmy o unijnych dotacjach. Powiedział Pan kiedyś na forum Parlamentu Europejskiego, że korupcja na Słowacji wiąże się z każdym projektem współfinansowanym przez Unię Europejską i że zamieszani są w to najważniejsi politycy. Czy ma Pan na to jakieś dowody?

– Tak powiedziałem, ale oczywiście nie mam na to dowodów. Jednak widzę, jak drogie są te inwestycje i jak bardzo pozbawione sensu są wydatki z pieniędzy unijnych. Nie potrzebuję żadnych dowodów, żeby widzieć przyczynę. Fundusze Unii Europejskiej przynoszą do Słowacji korupcję.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Według organizatorów, ok. 5 tys. osób zebrało się w niedzielę na Place du Trocadéro w Paryżu podczas „Marszu Życia” w obronie rodziny i przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. Liczby nie powalają, ale trzeba pamiętać, że manifestacja odbywała się w czasie obowiązywania surowych obostrzeń.

 
 

Cyfrowy paszport szczepień przeciw COVID-19 jest opracowywany przez grupę firm medycznych i technologicznych, które przewidują, że rządy, linie lotnicze oraz inne podmioty wkrótce zaczną wymagać dowodów na zaszczepienie poszczególnych osób – pisze portal telewizyjnej sieci CNBC.

 

Znamy nazwisko kolejnego parlamentarzysty decydującego się na dołączenie do ruchu Szymona Hołowni. Do posłanki Katarzyny Gill-Piątek, która zamieniła Lewicę na Polskę 2050 dołączył senator Jacek Bury, kandydujący z list Koalicji Obywatelskiej były szef struktur Nowoczesnej na Lubelszczyźnie.

 

Kryzys COVID-19 to wielkie wyzwanie dla wspólnoty międzynarodowej – uważa abp Gabriele Caccia, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego zdaniem następstwa pandemii koronawirusa; współczesne zagrożenie dla zdrowia publicznego i postępujące bezrobocie można zwalczyć jedynie za pomocą współpracy międzynarodowej.

 

Ponowne przystąpienie Stanów Zjednoczonych do globalnej strategii walki z kryzysem klimatycznym, zniesienie restrykcji imigracyjnych dla niektórych państw muzułmańskich oraz obowiązek noszenia maseczek w podróżach międzystanowych – to niektóre z propozycji prezydenta-elekta Joe Bidena, które zamierza wprowadzić po swojej inauguracji.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.