DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Unijna straż ponad granicami i kontrolą państw! Co Komisja Europejska chce zyskać na kryzysie imigracyjnym?

Unijna straż ponad granicami i kontrolą państw! Co Komisja Europejska chce zyskać na kryzysie imigracyjnym?
fot. pam

Komisja Europejska chce przekształcenia unijnej agencji ds. granic w europejską straż graniczną i przybrzeżną. Sęk w tym, że pod pretekstem uszczelnienia granic zewnętrznych UE, Komisja zamierza dokonać zamachu na suwerenność państw. W założeniu straż mogłaby bowiem nawet wbrew woli zainteresowanego państwa, przejąć kontrolę nad fragmentem granicy.


Propozycja KE bezpośrednio może dotyczyć m.in. wschodniej granicy Polski, będącej zarazem granicą UE. Niby Komisja wskazała, że unijna straż graniczną i przybrzeżna wkraczałaby w te rejony, w których zewnętrzna granica UE jest nieszczelna i gdzie występują największe problemy, ale już samo założenie, że taka służba posiadałaby bliżej nieokreślone kompetencje i mogła podejmować działania nawet przy sprzeciwie państwa, którego dotyczyłaby interwencja, niepokoi.

 

W poniedziałek Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych, odniósł się krytycznie do takich planów KE.


- Wzmocnienie Fronteksu, stworzenie jakiejś straży granicznej ze wszech miar byłoby potrzebne i korzystne. Natomiast sposób, jaki zaproponowała Komisja, że to będzie jakaś struktura niezależna od państw narodowych, od państw członkowskich jest zadziwiający. To znaczy, że byłaby to jakaś struktura niedemokratyczna, niezarządzana przez państwa narodowe i podległa nie wiadomo komu. To jest zadziwiające – powiedział dziennikarzom.

 

Pytany czy Polska oprotestuje pomysł uznał, że na razie nie ma konkretnej propozycji, zatem póki co protestów nie będzie, ale strona polska będzie chciała dowiedzieć się dlaczego i w jakim celu taka struktura miałaby powstać.


Minister Waszczykowski w poniedziałek uczestniczył w brukselskim spotkaniu unijnym ministrów ds. zagranicznych. 

 

 

Marcin Austyn
 


DATA: 2015-12-15 14:53
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To, że sprowadzano już obce bojówki, by rozbijać polskie manifestacje patriotyczne, jeszcze w jakimś nikłym stopniu jestem w stanie "zrozumieć" - ściągnęły je wszak organizacje przynajmniej oficjalnie nie związane z administracją państwową. Natomiast to, że ktoś mógłby za pełną zgodą i w majestacie prawa wpuścić obce służby o celach i kompetencjach jawnie sprzecznych z celami i interesami naszych służb (a w domyśle nawet w razie potrzeby zdolne do ich pacyfikacji), cuchnie na kilometr ZDRADĄ STANU. Mam nadzieję, że nasi obecni rządzący okażą się prawdziwymi MĘŻAMI STANU i do tego nie dopuszczą. W przeciwnym razie straciłoby sens "wypędzenie" z Polski wojsk sowieckich na początku lat 90-tych - przecież teraz UE proponuje nam tylko "powtórkę z rozrywki".
ponad 5 lat temu / czarnowidz
 
Niemcy snią o wielkiej Europie czy wielkiej Rzeszy, Niemców trzeba się strzec ze wszech miar a szczególnie dlatego ze mają w konstytucji zapisane granice z 1939 roku, to tak jak by nam wypowiedzieli wojnę, a my ciągle milczymy, to trzeba nagłaśniać i mowić całą prawdę o Niemcach, o hitlerowskich Niemcach aby ten naród pamiętał skąd przyszedł i co reprezentuje, wrogość wobec swoich sąsiadów
ponad 5 lat temu / Sylwester
 
Jeśli politycy są zadziwieni to znaczy, że nie widzą, iż od dawna tworzony jest Rząd Światowy a EU jest tylko formą przejściową. Proponuje im aby zajęli się czymś innym. Jest wiele ciekawych zajęć.
ponad 5 lat temu / 48
 
Wszystkie działania Unii stają się logiczne gdy założy się tezę nieśmiało artykułowaną, że chodzi o wymieszanie i zniszczenie państw narodowych. Jest to propozycja odnosząca się do flanki wschodniej żeby ominąć protesty tych państw i wpuścić tam ...najlepiej ludzi wyznania islamskiego.
ponad 5 lat temu / joe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.