DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Unijna mania ujednolicania. Znaki drogowe na celowniku eurokratów

Unijna mania ujednolicania. Znaki drogowe na celowniku eurokratów
Fot. Jaroslaw Pruss/Forum

Federacja Drogowa Unii Europejskiej postuluje konieczność ujednolicenia znaków drogowych w Europie w celu zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. „Można odnieść wrażenie, że rekomendacje służą przede wszystkim interesowi producentów znaków drogowych” – uważa ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

 

„Federacja Drogowa Unii Europejskiej w raporcie skierowanym do Komisji Europejskiej postuluje konieczność ujednolicenia znaków drogowych w Europie w celu zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Problem w tym, że twórcy raportu proponowane rozwiązania ograniczyli do wąskiego zakresu, nie obejmując większości rzeczywiście istniejących zagrożeń.  W rezultacie można odnieść wrażenie, że rekomendacje służą przede wszystkim interesowi producentów znaków drogowych. A nas mogą w związku z tym kosztować wiele milionów złotych i upadek lokalnych firm” – uważa dr Jeremi Rychlewski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

 

Radosna twórczość eurokratów kolejny już raz wprawia w stan głębokiej konsternacji. Nie pierwszy to raz kiedy pod pozornie absurdalnym pomysłem kryje się dobrze przemyślana strategia zmierzająca do powiększenia stanu konta określonych gremiów. Wprowadzanie w życie różnego autoramentu dyrektyw, wniosków czy wytycznych okraszonych górnolotnymi zapewnieniami o ich doniosłości służy niejednokrotnie realizacji celów wielce merkantylnych, lecz nie tylko. Wystarczy wspomnieć unijne pouczenia dotyczące aborcji czy homozwiązków.

 

Jak zwraca uwagę dr Rychlewski „Najnowszy raport EURF proponuje ujednolicenie tych symboli argumentując że kierowcy poruszający się po zagranicznych drogach będą lepiej czuli się w „znajomym” otoczeniu.  Wydaje się jednak, że argumentacja ta jest nadużyciem – nie można bowiem zapominać, że między państwami Unii Europejskiej występują nie tylko różnice prawa drogowego, ale także zachowań kierowców”.

 

„Jeśli twórcom raportu i Komisji Europejskiej, która była adresatem dokumentu, naprawdę zależy na bezpieczeństwie ruchu, zamiast dyskutować o kształcie kapelusza na znaku D-6 „przejście dla pieszych” lepiej zająć się uchwyceniem faktycznych problemów z czytelnością znaków (a także sygnalizacji świetlnej) i ograniczyć różnice prawa drogowego (i kolejowego) w poszczególnych krajach” – podsumowuje ekspert CA KJ.


 

Całość raportu znajduje się na stronie Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

 

 

Źródło: cakj.pl

luk

DATA: 2016-03-04 11:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To raczej element budowania państwa światowego. Ujednolicenie na każdej płaszczyźnie, a na końcu zniesienie granic i powołanie rządu światowego, który w zasadzie już działa.
ponad 4 lata temu / Jacek
 
Nigdy! Nie znoszę zachodnich znaków. Są za małe i za słabo widoczne. A tablice kierunku są prawie nieczytelne.
ponad 4 lata temu / aaa
 
A Niemcy od wielu lat stosują swoje wzory znaków i mają gdzieś wszelkie wspólnotowe wytyczne. U nas, za mojego życia co najmniej dwa razy robiono rewolucję znakową. Dlaczego polski rząd naśladuje niemiecki w tym, co złe, a nie naśladuje w tym, co dobre i pożyteczne dla Kraju?
ponad 4 lata temu / obywatel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.