DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Unijna homoofensywa trwa. Chcą wymusić na państwach większe prawa dla związków jednopłciowych

Unijna homoofensywa trwa. Chcą wymusić na państwach większe prawa dla związków jednopłciowych
Źródło: pixabay.com
#LGBT    #OFENSYWA    #PRAWO    #HOMOZWIĄZKI    #UE    #KE    #BRUKSELA    #SĄD    #REWOLUCJA    #RODZINA    #MAŁŻEŃSTWO

Trwa zmasowana ofensywa instytucji europejskich na państwa, które nie chcą uznać jurysdykcji UE nad prawem cywilnym, przez co utrudnione jest realizowanie agendy homoseksualnej. Bruksela i sądy europejskie przekonują, że ujednolicenie prawa cywilnego jest konieczne dla ułatwienia funkcjonowania rynku wewnętrznego, by umożliwić swobodny przepływ osób i członków rodzin, nikogo nie dyskryminując.

 

UE ma pewne kompetencje w zakresie prawa cywilnego w sprawach kolizyjnych dotyczących małżeństw, odpowiedzialności rodzicielskiej, spadków itp. Wchodzące pod koniec stycznia przyszłego roku nowe przepisy o wzmocnionej współpracy jurysdykcyjnej między 18 państwami UE, mają wzmocnić sytuację prawną związków jednopłciowych. To krok w kierunku „włączenia i asymilacji” nie uznawanych „małżeństw tej samej płci” do systemów prawnych innych państw UE. Ostatecznie ma to doprowadzić do prawnego uznania pseudomałżeństw jednopłciowych. Europejscy prawnicy, organizacje pozarządowe i unijne instytucje podkreślają, że konieczne są działania, które doprowadzą do prawnego uznawania związków jednopłciowych w całej UE.

 

Obecnie na mocy prawa, niektóre państwa członkowskie uznają pseudomałżeństwa homoseksualne np. Holandia, niektóre przewidują tzw. rejestrowane lub cywilne związki partnerskie tej samej płci (np. Włochy, Czechy), a niektóre w ogóle nie uznają tego rodzaju relacji np. Bułgaria, Słowacja czy Polska. Prawnicy z instytucji europejskich argumentują, że brak harmonizacji prawa w tej kwestii „utrudnia swobodny przepływ osób” i ma to swoje konsekwencje w innych dziedzinach prawa, a mianowicie w prawie rzeczowym (na przykład w niektórych państwach członkowskich pewne formy wspólnego majątku są dostępne tylko dla par małżeńskich itp.).

 

Pedro Carrión García de Parada, przewodniczący grupy roboczej ds. prawa rodzinnego CNUE, Rady Notariuszy Unii Europejskiej przekonuje, że relacje osób wchodzących w  związki  - także homoseksualne – muszą być kompleksowo uregulowane, obejmując nie tylko kwestie majątkowe, ale także adopcji dzieci dla sodomitów, dostępu do procedury zapłodnienia in vitro, ochrony socjalnej itp. Parada narzeka, że prawodawca europejski nie ma kompleksowych ram prawnych, z których mogliby korzystać obywatele i w wielu sprawach - wobec braku wspólnych przepisów europejskich - konieczne jest odwołanie się do prawa państwa, którego jest się obywatelem. Rozwiązania proponowane przez poszczególne kraje różnią się, co jego zdaniem, może być przyczyną poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego organu jurysdykcyjnego lub prawa, które jest najbardziej przychylne dla interesów danej strony.

 

„Logicznie rzecz biorąc, nie jest to dobre dla pewności prawnej, ani dla spokoju społecznego, ani dla całej gospodarki. Ta niepewność prawna powoduje, że obywatele marnują mnóstwo czasu i pieniędzy. Unia Europejska od jakiegoś czasu próbuje naprawić tę sytuację” – pisze Parada dla portalu euractuv.com. Jego zdaniem, państwa winny dojść do porozumienia w sprawie wspólnych przepisów prawa cywilnego, zwłaszcza w kwestiach uznawania kompetencji określonych sądów do orzekania, uznawania dokumentów i orzeczeń z danego kraju w pozostałych państwach członkowskich UE. Będzie to możliwe, o ile odrzuci się „nacjonalizm” – sugeruje.

 

Prawnik chwali przepisy o wzmocnionej współpracy jurysdykcyjnej, które zaakceptowało 18 krajów UE, a które de facto prowadzą do uznania „homomałżeństw”, tam gdzie nie są uznawane. Ubolewa, że nie wszystkie kraje  przystąpiły do umowy.  Sugeruje, że skoro nie było możliwe osiągnięcie porozumienia przez wszystkie państwa członkowskie UE, „byłoby lepiej, gdyby (…) te wspólne teksty były przyjmowane znaczną większością głosów”. Prawnik wyraził przekonanie, że „rozwój społeczny, który nieuchronnie nastąpi w nieuczestniczących państwach członkowskich, doprowadzi je również do przyłączenia się [do tej współpracy]. To kwestia czasu” – deklaruje. Parada uważa też, że KE powinna ustanowić podobne procedury o wzmocnionej współpracy jurysdykcyjnej w odniesieniu do macierzyństwa zastępczego i innych kontrowersyjnych kwestii.

 

Homolobby wiąże też duże nadzieje z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, zwłaszcza ze skandalicznym wyrokiem z czerwca br. w sprawie Comana, rumuńskiego homoseksualisty, który w Brukseli zalegalizował swoją relację z Amerykaninem. Wyrok zmieniający definicję małżeństwa posłużył rumuńskiemu Sądowi Konstytucyjnemu do wydania we wrześniu skandalicznego orzeczenia, iż pary homoseksualne powinny mieć takie same prawa rodzinne jak tradycyjne małżeństwa.

 

Przepisy o wzmocnionej współpracy dotyczące dziedziczenia mają zapewnić przynajmniej ograniczone uznanie związków tej samej płci, nawet w tych państwach członkowskich, które nie akceptują wprost związków osób tej samej płci.

 

Prawnicy wspierający homoseksualistów podkreślają, że dotychczasowe orzecznictwo ETS (zwłaszcza w oparciu o art. 8 i 14 EKPCZ) oraz przepisy o wzmocnionej współpracy jurysdykcyjnej-  pod pretekstem zapewnienia sprawnego jednolitego rynku - ustanowią ramy i procedury do ostatecznego uznania pseudomałżeństw tej samej płci. Argumentują, że krajowe systemy prawne nie będą mogły przecież ignorować rzeczywistości, to jest istnienia związków homoseksualnych. Będą je musiały zrównać z małżeństwami heteroseksualnymi, by zapewnić obywatelom wszystkich krajów UE równe prawa, w tym prawo do swobodnego przemieszczania się między państwami członkowskimi i czerpania korzyści z jednolitego rynku.

 

Źródło: euractiv.com, strasbourgobserves.com,

AS


DATA: 2018-10-26 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawy do lewego, biały do czerwonego. Jakoś dzisiejsi socjaliści nie bronią przed homoseksualizmem.
9 miesięcy temu / Polska jest jedna
 
Wprowadzanie tych pseudomałżeństw konieczne dla... polepszenia całej gospodarki. Żal czytać o takich wywodach a mamy to jeszcze akceptować? NIE
9 miesięcy temu / janas
 
PiS w sprawie sądownictwa przez 3 lata oszukiwał, gonił króliczka tylko po to żeby go gonić. Wiadomo było jak się to skończy. Pozostanie w UE już oznacza legalizację małżeństw homoseksualnych. Czy Polska jest tak uwiązana gospodarczo z UE, że przedłoży "święty spokój" nad wartości katolickie? Pod rządami POPiS z pewnością tak. Ostatnie wybory i 1,3% głosów na Polskę, wskazują na zbliżający się homoterror, terror ekonomiczny, totalną kontrolę umysłów i śmierć Polski.
9 miesięcy temu / xfx
 
Znowu liberalno- lewackie środowiska chcą coś wymuszać
9 miesięcy temu / Syk
 
jeśli UE pod sankcjami miałaby wymusić na RP legalizację zboczenia, rząd winien natychmiast opuścić UE. W zasadzie juz dziś RP winna wyjść z tego szatańskiego kręgu i natychmiast znieść setki niszczących człowieka i rodzinę przepisów.
9 miesięcy temu / marek
 
W III Rzeszy i ZSRS homoseksualizm był nielegalny.
9 miesięcy temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.