DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Unia to nie tylko Niemcy i Francja, wspólnota ma 28 państw - prof. Legutko krytykuje Angelę Merkel

Unia to nie tylko Niemcy i Francja, wspólnota ma 28 państw - prof. Legutko krytykuje Angelę Merkel
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Podczas piątkowej debaty w Parlamencie Europejskim głos zabrał między innymi polski deputowany, prof. Ryszard Legutko. Polityk z Krakowa zwracając się do obecnych na sali przywódców zwrócił uwagę na dominację Niemiec i Francji. „Unia to 28 państw” - przypomniał europoseł.

 

- Pani Kanclerz - podobnie jak ja - żyła Pani w młodości w kraju komunistycznym. Pamiętam powiedzenie z tamtego czasu: system komunistyczny odważnie rozwiązuje problemy stworzone przez siebie. Z zachowaniem proporcji - to samo można dziś mówić o Unii Europejskiej - powiedział prof. Legutko, punktując wady brukselskiej władzy.

 

Deputowany zauważył, że chociaż wspólnota nie jest winna obecnemu kryzysowi migracyjnemu to odpowiada za jego niewłaściwe zdiagnozowanie. Profesor Ryszard Legutko skrytykował także postawę europejskich przywódców wobec problemu. Jego zdaniem Unia podejmuje niewłaściwe działania emocjonalne, zamiast racjonalnych. Zarzucił także Angeli Merkel chęć dominacji.

 

- Mówi się, że dzisiejsza debata z Państwa udziałem potwierdza, że francusko-niemiecki mechanizm działa bez zarzutu. Ale czy to właśnie nie jest istotą problemu? Dwa kraje decydują za wszystkich. Pragnę przypomnieć, że w Unii Europejskiej jest 28 państw. 28 to więcej niż 2 - wytknął europoseł z Krakowa obecnym na sali włodarzom z Niemiec i Francji

 

- Społeczeństwa żyją w przeświadczeniu, że ich zdanie się nie liczy. Jednych się ignoruje, innych zastrasza lub pomawia. Ludzie obawiają się, gdyż słyszą tę głośną, federalistyczną retorykę, całkowicie oderwaną od rzeczywistości, a pod tą retoryką widzą bezwzględną grę głównych graczy, Kanclerz Merkel i Prezydenta Hollande - zauważył polski deputowany wybrany z list krakowskich PiS, a obecnie należący do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

 

Źródło: Youtube.com / niezalezna.pl

MWł

DATA: 2015-10-10 13:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cokolwiek by powiedział prof. Legutko, czy każdy inny profesor, nie zmieni to dominacji Niemiec i Francji w UE i stanowiska tych państw. ,,Społeczeństwa żyją w przeświadczeniu, że ich zdanie się nie liczy,, i to jest prawdą. Nie sądzę jednak, aby słowa Profesora zmieniły owe przeświadczenie, bowiem samo wstąpienie do UE zakłada w mniejszym lub większym stopniu utratę suwerenności, o czym Profesor zapewne wie, ale o tym mniej zręcznie mówić niż o dominacji Niemiec i Francji.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Brawo Panie profesorze Legutko. Więcej nam takich polityków potrzeba. Oby Pan Bóg pobłogosławił nam takimi ludźmi.
ponad 5 lat temu / andrzej
 
Nareszcie odwaga! Nareszcie prawda prosto w oczy. Nareszcie!!
ponad 5 lat temu / blanka
 
Prędzej czy później będą dwie unie a granicą będzie Odra i Nysa.
ponad 5 lat temu / Marcin Banach
 
Kim by nie był Pan profesor Legutko zaskoczył Niemkę i Francuza zgodnie z tym o czym mówił wcześniej kanclerz Kohl o niedocenianiu Polaków. Kundlizm Tuskolandi powoli odchodzi. Czas na polskie postawy. Czas na prawdę.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Brawo, odważnie ale elegancko!
ponad 5 lat temu / teodor
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.