DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Unia sfinansuje rekonstrukcje meczetów

Unia sfinansuje rekonstrukcje meczetów
#ISLAM    #MECZET    #CYPR    #PRAWOSŁAWIE    #CERKIEW    #ISLAMIŚCI    #UE    #TURCJA    #MUZUŁMANIE    #WSPÓLNOTA PRAWOSŁAWNA

Belgijski eurodeputowany, Vlaams Belang Philip Claeys poinformował, że Unia Europejska ma pilnie przekazać fundusze na odbudowę meczetów znajdujących się w Północnym Cyprze, okupowanym przez Turcję.


W 1974 r. wojska tureckie najechały na Cypr i zajęły jego północne terytoria. Od tego czasu rozpoczęło się niszczenie i dewastowanie greckich kościołów i klasztorów prawosławnych. W sumie splądrowano, spalono i zniszczono 575 budynków kościelnych. Turcja wciąż odmawia utrzymania, pozostałych jeszcze w dobrym stanie, obiektów prawosławnych.

 

Mimo sprzeciwu Turcji, Unii Europejskiej udało się ustalić listę 11 priorytetowych zabytków na Cyprze należących do dwóch wspólnot: greckiej i tureckiej. Rząd w Ankarze prowokacyjnie umieścił na niej cztery meczety. Nie stanowi to jednak problemu dla Unii Europejskiej, która zobowiązała się do przekazania na ten cel 4 mln euro, zapewniając, że może zwiększyć te fundusze jeżeli będzie taka potrzeba.

 

Petycję z protestem przeciwko finansowaniu meczetów na Cyprze przez Unię Europejską zamieścił w Internecie tygodnik "4 VERITE". Ma ona być złożona na ręce francuskiego ministra spraw zagranicznych, Laurenta Fabiusa.

 

 

FLC

 

 


DATA: 2013-01-23 21:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No proszę, kryzys dobija Europę. Europarlamentarzyści dostali podwyżki, teraz 4 mln zostaną przekazane na rekonstrukcje meczetów. Brawo. W dodatku Cypr Pólnocny jest okupowany przez Turcję więc UE w żadnym razie nie powinna finansować czegokolwiek!
ponad 7 lat temu / Realna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.