DZIŚ JEST:   24   MAJA   2019 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 

Unia poszerzy się na południe? Chcą tego państwa Europy Środkowej

Unia poszerzy się na południe? Chcą tego państwa Europy Środkowej
Fot. MSZ

Państwa środkowej Europy, między innymi skupione w Grupie Wyszehradzkiej, poparły poszerzenie Unii Europejskiej o zachodnie kraje bałkańskie.

 

Deklaracja została ogłoszona poniedziałek i jest efektem spotkania ministrów spraw zagranicznych państw V4, a także Austrii, Słowenii i Chorwacji.


Współpraca państw regionu nie jest skierowana przeciwko nikomu, lecz ma za cel realizowanie wspólnych interesów i doszlusowanie do poziomu gospodarczego Europy Zachodniej.


Siedzą przed państwem przedstawiciele siedmiu państw, które zdecydowanie opowiadają się za poszerzeniem UE.  A jeśli mówimy o poszerzeniu UE, to myślimy przede wszystkim o Bałkanach Zachodnich. Poszerzenie Unii w kierunku zachodnio-bałkańskim uważamy za nasz podstawowy priorytet – powiedział Péter Szijjarto, zwierzchnik  węgierskiego MSZ.


Gospodarz poniedziałkowego spotkania dodał, że uczestnikom obrad zależy na mocnym przyspieszeniu rokowań z Serbią i Czarnogórą oraz rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Albanią, Macedonią, Bośnią i Hercegowiną, a także Kosowem. Szybsza integracja ma umożliwić sprostanie „poważnym wyzwaniom w sferze bezpieczeństwa w całej Europie Środkowej”, m.in. zapobiec poważnym napięciom pomiędzy poszczególnymi państwami.


Minister Witold Waszczykowski przypomniał o konieczności stworzenia infrastruktury komunikacyjnej i przesyłowej na linii północ-południe. Ma ona dopomóc państwom Europy Środkowej stać się „równoprawnym, tak samo rozwiniętym regionem Europy, jak region Europy Zachodniej”.Źródło: onet.pl

RoM 

 


DATA: 2017-07-10 20:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na zdjeciu jest takie ładne logo w kształcie kraty. Postuluję przyjęcie go jako nowe logo UE.
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
Budują nwo inaczej, boją się buntu choćby jednego państwa niewolników jak mówiła Zyta Gilowska.
ponad 1 rok temu / jut
 
A potem Niemcy znów skłócą Jugosłowian i Trójmorze (pod płaszczykiem prometejskiego rozszerzenia Unii) się rozpadnie. Może lepiej się skupić na terenach bardziej rdzennie habsburskich?
ponad 1 rok temu / aaa
 
Albania i Kosowo???
ponad 1 rok temu / Anglia
 
Mam poważne wątpliwości czy wciąganie innych do tego prusko-bolszewickiego bagna to najlepszy pomysł. No chyba że w zamyśle jest aby muzułmańskie hordy z Albanii i Kosowa do reszty rozwaliły zdegenerowany Zachód...
ponad 1 rok temu / abc
 
Państwa V4 rozważają opuszczenie UE, a jednocześnie chcą do niej wtrynić Serbię i Czarnogórę? To jest zwyczajne świństwo. V4 powinna ostrzec kandydatów, że UE jest dla nich pułapką, a nie celem, do którego warto zmierzać. Warunkiem przyjęcia do UE będzie multi-kulti, przyjęcie muzułmańskich imigrantów, gender, homolobby itp., a korzyści gospodarcze co najmniej wątpliwe.
ponad 1 rok temu / Gość Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "52975"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.