DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Unia poszerzy się na południe? Chcą tego państwa Europy Środkowej

Unia poszerzy się na południe? Chcą tego państwa Europy Środkowej
Fot. MSZ

Państwa środkowej Europy, między innymi skupione w Grupie Wyszehradzkiej, poparły poszerzenie Unii Europejskiej o zachodnie kraje bałkańskie.

 

Deklaracja została ogłoszona poniedziałek i jest efektem spotkania ministrów spraw zagranicznych państw V4, a także Austrii, Słowenii i Chorwacji.


Współpraca państw regionu nie jest skierowana przeciwko nikomu, lecz ma za cel realizowanie wspólnych interesów i doszlusowanie do poziomu gospodarczego Europy Zachodniej.


Siedzą przed państwem przedstawiciele siedmiu państw, które zdecydowanie opowiadają się za poszerzeniem UE.  A jeśli mówimy o poszerzeniu UE, to myślimy przede wszystkim o Bałkanach Zachodnich. Poszerzenie Unii w kierunku zachodnio-bałkańskim uważamy za nasz podstawowy priorytet – powiedział Péter Szijjarto, zwierzchnik  węgierskiego MSZ.


Gospodarz poniedziałkowego spotkania dodał, że uczestnikom obrad zależy na mocnym przyspieszeniu rokowań z Serbią i Czarnogórą oraz rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Albanią, Macedonią, Bośnią i Hercegowiną, a także Kosowem. Szybsza integracja ma umożliwić sprostanie „poważnym wyzwaniom w sferze bezpieczeństwa w całej Europie Środkowej”, m.in. zapobiec poważnym napięciom pomiędzy poszczególnymi państwami.


Minister Witold Waszczykowski przypomniał o konieczności stworzenia infrastruktury komunikacyjnej i przesyłowej na linii północ-południe. Ma ona dopomóc państwom Europy Środkowej stać się „równoprawnym, tak samo rozwiniętym regionem Europy, jak region Europy Zachodniej”.Źródło: onet.pl

RoM 

 


DATA: 2017-07-10 20:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na zdjeciu jest takie ładne logo w kształcie kraty. Postuluję przyjęcie go jako nowe logo UE.
ponad 2 lata temu / Emil M.
 
Budują nwo inaczej, boją się buntu choćby jednego państwa niewolników jak mówiła Zyta Gilowska.
ponad 2 lata temu / jut
 
A potem Niemcy znów skłócą Jugosłowian i Trójmorze (pod płaszczykiem prometejskiego rozszerzenia Unii) się rozpadnie. Może lepiej się skupić na terenach bardziej rdzennie habsburskich?
ponad 2 lata temu / aaa
 
Albania i Kosowo???
ponad 2 lata temu / Anglia
 
Mam poważne wątpliwości czy wciąganie innych do tego prusko-bolszewickiego bagna to najlepszy pomysł. No chyba że w zamyśle jest aby muzułmańskie hordy z Albanii i Kosowa do reszty rozwaliły zdegenerowany Zachód...
ponad 2 lata temu / abc
 
Państwa V4 rozważają opuszczenie UE, a jednocześnie chcą do niej wtrynić Serbię i Czarnogórę? To jest zwyczajne świństwo. V4 powinna ostrzec kandydatów, że UE jest dla nich pułapką, a nie celem, do którego warto zmierzać. Warunkiem przyjęcia do UE będzie multi-kulti, przyjęcie muzułmańskich imigrantów, gender, homolobby itp., a korzyści gospodarcze co najmniej wątpliwe.
ponad 2 lata temu / Gość Janek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.