DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Unia finansuje zabijanie nienarodzonych

Unia finansuje zabijanie nienarodzonych
fot.lumix2004 /sxc.hu

Raporty przedstawione w Parlamencie Europejskim ujawniły skandaliczne praktyki proaborcyjne w Unii Europejskiej. Wynika z nich, że z pieniędzy Unii finansowane jest zabijanie nienarodzonych dzieci oraz promocja tego typu „zabiegów”.


Sprawa była szerzej komentowana podczas konferencji w Parlamencie Europejskim, która odbyła się w ramach szerszego programu Week for Life. To cykl debat skupionych wokół problematyki ochrony życia ludzkiego w polityce Unii Europejskiej - opieka paliatywna, walka z rakiem, wykorzystywanie komórek macierzystych w badaniach i terapii, w końcu zaangażowanie UE w promocję aborcji na świecie.

 

- Zgodnie z przedstawionymi raportami UE wydaje miliony euro na promocję i wykonywanie aborcji na świecie. To nielojalność wobec tych krajów, gdzie praktyki wspierane przez UE są najczęściej nielegalne. To w końcu nielojalność wobec europejskich podatników i państw członkowskich UE, które nie mają jednolitego stanowiska w sprawie aborcji – powiedział podczas konferencji europoseł PiS Konrad Szymański. 

 

W Parlamencie Europejskim został również zaprezentowany raport COMECE konferencji biskupów katolickich UE, nt. znaczenia praw reprodukcyjnych w prawie międzynarodowym. Jose Ramos Ascensao zwrócił uwagę, że termin „prawa i zdrowie reprodukcyjne” nie występuje w prawie traktatowym i jego stosowanie w europejskiej legislacji jest nadużyciem. Sophia Kuby, dyrektor wykonawczy European Dignity Watch, przedstawiła z kolei raport nt. konkretnych subwencji unijnych w Bangladeszu, Kambodży i Ameryce Południowej, z którego wynika, że UE wydaje miliony euro rocznie na nielegalne aborcje w tych krajach.

 

Według Theresy Okafor, dyrektor „Life League Nigeria”, celem działań Unii Europejskiej jest obniżenie dzietności na kontynencie afrykańskim. - Dzietność ma ogromne znaczenie ekonomiczne dla rozwoju Afryki, potrzebujemy rozwoju kapitału ludzkiego, walki z malarią, dostępności czystej wody, a nie aborcji i permisywnej edukacji seksualnej, która jest sprzeczna z naszą kulturą. Dla wielu, polityka UE w tej dziedzinie ma charakter neokolonialny –mówiła.

 

Z kolei euro poseł Szymański stwierdził, że mglistość terminu „prawa reprodukcyjne” jest kontekstem dla niekontrolowanej działalności Unii Europejskiej. - To osłabia poparcie dla polityki pomocowej UE, które powinno być możliwie szerokie, by ta polityka była hojna i efektywna. To seminarium jest także po to, by politykę rozwojową wzmocnić. Warunkiem koniecznym wzmocnienia polityki rozwojowej i pomocowej UE wobec krajów rozwijających się jest jednak wykluczenie finansowania aborcji i wszelkich innych metod zabijania dzieci nienarodzonych za europejskie pieniądze – powiedział.

 

Źródło: fronda.pl

ged


DATA: 2012-03-28 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.