DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Unia Europejska znowu uderza w Polskę. Kolejna niebezpieczna regulacja

Unia Europejska znowu uderza w Polskę. Kolejna niebezpieczna regulacja
fot.mzacha/sxc.hu

Wprowadzenie w życie szkodliwego dla Polski pakietu drogowego zapowiedziała unijna komisarz ds. transportu, Violetta Bulc. Założenia tej regulacji uderzą poważnie w polskich przedsiębiorców, którzy wysyłają samochody za granicę.

 

Zgodnie z pakietem drogowym już po trzech dniach pracy w innym kraju kierowcy będą uznawani za pracowników delegowanych. Oznacza to wzrost kosztów delegacji. Kierowcy będą podlegać prawu pracy, obowiązującemu w kraju, w którym akurat przebywają. Oznacza to m.in. wzrost płacy minimalnej.

 

Przeciwnicy regulacji zwracają uwagę, że jej założenia nijak mają się do zasady swobodnego przepływu osób, którą Unia Europejska uznaje za swój wielki sukces.

 

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, ich ofiarami będą przede wszystkim przedsiębiorcy z Europy Środkowowschodniej. Przedstawiciele branży uczestniczyli w obradach na temat zmian w prawie, ale byli skłonni zgodzić się na uznanie wyjazdu za delegowany po 9 dniach. 3 dni to najbardziej radykalna z proponowanych wersji.

 

 

Źródło: malydziennik.pl

ged


DATA: 2017-06-25 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kierowcy czy delegowani z Francji i Niemiec przybywający do Polski, powinni zwracać na granicy polskiej przy wyjeździe do skarbu naszego państwa nadwyżki z różnicy między dietami dziennymi i hotelowymi obowiązującymi w ich krajach i w Polsce.
ponad 2 lata temu / eddy
 
unnia europejska to kondominium germanskich interesow! Szfabstwo nie da tak dlugo spokoju az nie zniewoli wszyskie narody zamieszkujace to kondominium! Ze szfabstwem poltycznie jeszcze nikt nie wygral... Ja mysle ze Pan Prezydent Trump jest na najlepszej drodze by oszfabic i upokozyc szfabstwo!!! Tak dlugo jak tego inne narody nie pojma, bedzie jak jest! Nie na darmo szfabstwo oplaca slono szajke zboczencow i przstepcow by rzadzili Europa w mysl szfabskich interesow!!!
ponad 2 lata temu / okirex
 
Polskie firmy przestaną być konkurencyjne. Polacy zarobią mniej pieniędzy. I tyle co do tego co opisuje artykuł. Natomiast co do niektórych komentarzy o wydźwięku socjalistycznym czy nawet lewackim: trwałego dobrobytu w kraju nie buduje się (vide Rosja itd) odgórnym systemem nakazowym, ale raczej przez wychowanie społeczeństwa, powiedzmy - pracę u podstaw (zarówno na polu religijnym jak i świeckim). Socjal i poczucie (złudnego) bezpieczeństwa, oraz usprawiedliwione pożądanie sprawiedliwości społecznej stają się pokusą do łatwizny (a potem postaw roszczeniowych oraz jednocześnie - bierności). Wolność jest najważniejsza, inaczej zamienieni zostaniemy w stado niewolników systemu.
ponad 2 lata temu / Stroke
 
Skoro nie ma granic to pracownicy Mercedesa w Polsce też będą "pracownikami delegowanymi" i powinni mieć pensje jak pracownicy w Niemczech.
ponad 2 lata temu / Obywatel
 
POLEXIT,alternatywa - MIĘDZYMORZE
ponad 2 lata temu / bielik
 
Gdyby to weszło w życie, to i kierowcy i firmy stamtąd, przebywające na terenie RP powinny płacić Polsce za drogi, paliwo, noclegi, jedzenie itd tyle, ile to kosztuje u nich.
ponad 2 lata temu / Alf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.