DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Unia Europejska zniesie sankcje nałożone na Białoruś? Przemawiają za tym racje „strategiczne”

Unia Europejska zniesie sankcje nałożone na Białoruś? Przemawiają za tym racje „strategiczne”
Fot. Päivi Tiittanen / freeimages.com

W poniedziałek odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej. Politycy zajmą się projektem zniesienia sankcji nałożonych na białoruskie elity. Taki krok zasugerował w trakcie ostatniego posiedzenia Komitet Polityczny i Bezpieczeństwa.

 

Najprawdopodobniej dojdzie do ocieplenia relacji między Mińskiem a Brukselą. Unijni politycy nie ukrywają, że w obecnej sytuacji geopolitycznej zależy im na poprawie stosunków z reżimem Alaksandra Łukaszenki.

 

Według rekomendacji przygotowanych 12 stycznia, w trakcie spotkania Komitetu Politycznego i Bezpieczeństwa (organu pomocniczego UE, tworzonego przez ambasadorów państw członkowskich), Unia ma znieść sankcje wobec białoruskich polityków. Przewidziano jednak jeden wyjątek: cztery osoby bezpośrednio związane ze zniknięciami opozycjonistów. Projekt zakłada „odmrożenie” środków zgromadzonych na Zachodzie przez Łukaszenkę i 169 innych polityków. Uwolnione zostałyby także konta bankowe trzech białoruskich firm. Obowiązywać będzie dalej embargo na dostawy broni.

 

Teraz projektem zbliżenia z Mińskiem zajmą się ministrowie spraw zagranicznych państw UE. Do wprowadzenia go w życie dojdzie w najbliższym czasie – sugeruje euobserver.com. W ten sposób Unia Europejska chce dowartościować politykę Łukaszenki, który zachował dystans wobec konfliktu na wschodzie Ukrainy.

 

Kryzys w relacjach między Białorusią a Unią Europejską nastąpił w roku 2010, wskutek zatrzymań białoruskich opozycjonistów. Z kolei opozycjoniści podkreślali, że wizja rozszerzenia sankcji była jedynym czynnikiem powstrzymującym władze przed dalszymi działaniami wymierzonymi w politycznych oponentów.

 


Źródło: euobserver.com

mat

 

 

 


DATA: 2016-02-15 20:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "41221"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.