DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Unia Europejska zniesie sankcje nałożone na Białoruś? Przemawiają za tym racje „strategiczne”

Unia Europejska zniesie sankcje nałożone na Białoruś? Przemawiają za tym racje „strategiczne”
Fot. Päivi Tiittanen / freeimages.com

W poniedziałek odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej. Politycy zajmą się projektem zniesienia sankcji nałożonych na białoruskie elity. Taki krok zasugerował w trakcie ostatniego posiedzenia Komitet Polityczny i Bezpieczeństwa.

 

Najprawdopodobniej dojdzie do ocieplenia relacji między Mińskiem a Brukselą. Unijni politycy nie ukrywają, że w obecnej sytuacji geopolitycznej zależy im na poprawie stosunków z reżimem Alaksandra Łukaszenki.

 

Według rekomendacji przygotowanych 12 stycznia, w trakcie spotkania Komitetu Politycznego i Bezpieczeństwa (organu pomocniczego UE, tworzonego przez ambasadorów państw członkowskich), Unia ma znieść sankcje wobec białoruskich polityków. Przewidziano jednak jeden wyjątek: cztery osoby bezpośrednio związane ze zniknięciami opozycjonistów. Projekt zakłada „odmrożenie” środków zgromadzonych na Zachodzie przez Łukaszenkę i 169 innych polityków. Uwolnione zostałyby także konta bankowe trzech białoruskich firm. Obowiązywać będzie dalej embargo na dostawy broni.

 

Teraz projektem zbliżenia z Mińskiem zajmą się ministrowie spraw zagranicznych państw UE. Do wprowadzenia go w życie dojdzie w najbliższym czasie – sugeruje euobserver.com. W ten sposób Unia Europejska chce dowartościować politykę Łukaszenki, który zachował dystans wobec konfliktu na wschodzie Ukrainy.

 

Kryzys w relacjach między Białorusią a Unią Europejską nastąpił w roku 2010, wskutek zatrzymań białoruskich opozycjonistów. Z kolei opozycjoniści podkreślali, że wizja rozszerzenia sankcji była jedynym czynnikiem powstrzymującym władze przed dalszymi działaniami wymierzonymi w politycznych oponentów.

 


Źródło: euobserver.com

mat

 

 

 


DATA: 2016-02-15 20:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.