DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Unia Europejska zmienia front wobec Izraela… i Palestyny

Unia Europejska zmienia front wobec Izraela… i Palestyny
Zdjęcie ilustracyjne. copyright (c) Flash90 2014/FORUM

Tel Awiw odnotowuje kolejny sukces w polityce międzynarodowej i zyskuje poparcie swojej polityki ze strony Unii Europejskiej. Po raz pierwszy doszło do tak zdecydowanego poparcia  przez Brukselę Izraela i jednocześnie potępienia Palestyny.

 

Unia Europejska, zmieniając swoją ocenę polityki Izraela wobec Palestyny, potwierdziła, że wpływ Tel Awiwu na politykę światową jest znacznie większy niż potencjał ludnościowy czy wielkość PKB tego kraju. O skuteczności polityki zagranicznej Izraela świadczyć mogą przełomowe wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich miesiącach: uznanie przez Stany Zjednoczone Jerozolimy jako stolicy Izraela, wypowiedzenie przez Waszyngton umowy nuklearnej z Iranem czy ekspresowa nowelizacja ustawy o IPN dokonana przez polski parlament.

 

Dużą liczbę przeciwników, lub co najmniej sceptyków, wobec działań Izraela stanowili politycy Europy Zachodniej. Powodem krytyki Tel Awiwu były przede wszystkim relacje między społecznością palestyńską a władzami państwa Izrael oraz nierespektowanie przez Tel Awiw zaleceń i rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Teraz do listy osiągnięć w kontaktach z UE Izrael może dopisać niedawne poparcie decyzji parlamentu izraelskiego o zmniejszeniu rekompensat dla rodzin palestyńskich, których bliscy trafili do więzień, zostali zabici lub poszkodowani w wyniku starć z obywatelami Izraela. Dotychczas pieniądze te trafiały na konta administracji palestyńskiej, po czym ta decydowała o podziale środków finansowych dla rodzin poszkodowanych w walkach.

 

Argumentem za decyzją Knesetu o obniżeniu wysokości zasiłków była obawa, że pieniądze przekazywane administracji palestyńskiej mogą trafić w ręce terrorystów. Przebywająca w Izraelu oraz Autonomii Palestyńskiej delegacja Komisji Europejskiej ze szwedzkim politykiem i dyplomatą Christianem Danielssonem rozpoznawała sposób wykorzystania pieniędzy przekazywanych przez rząd Izraela do administracji palestyńskiej. Poparcie dla ograniczenia wysokości kwot przekazywanych Palestyńczykom wyrazili oni jednak na początku wizyty.

 

Co istotne, przy okazji analizy wykorzystania przez Palestyńczyków pieniędzy z budżetu Izraela delegacja UE sprawdzić ma skuteczność wydawania milardów euro, które Bruksela wydziela rokrocznie na program budowy dobrego sąsiedztwa między Izraelem i Palestyną.

 

Źródła: „Jewish News”, „Islam Today”, „Israinfo”

PK


DATA: 2018-07-10 13:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a ile pieniędzy z polskiego zadłużenia trafia w ręce syjonistów ? Może też zmniejszyć im wypłaty ?
ponad 1 rok temu / Pejot
 
Czy to wynik 224 unreliable friends Sorosa w UE??
ponad 1 rok temu / Palestyna
 
Króciutka encyklika Papieża Benedykta XIV A quo primum wiele nam wyjaśni. Bez tego niewiele zrozumiemy. Szukamy w internetach: A quo primum
ponad 1 rok temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.