DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 

Unia Europejska coraz mniej atrakcyjna. Już co trzeci Polak chce jej opuszczenia!

Unia Europejska coraz mniej atrakcyjna. Już co trzeci Polak chce jej opuszczenia!
#POLEXIT    #UE    #UNIA EUROPEJSKA    #BRUKSELA    #SONDAŻ    #BADANIE    #WYJŚCIE    #SANKCJE

Antyunijny trend w Polsce umacnia się. Według badań, obecnie już co trzeci Polak chce, by Polska opuściła Unię Europejską. Połowa ankietowanych pragnie pozostania w strukturach wspólnoty, ale część z nich zmieniłaby zdanie, jeśli Bruksela nałożyłaby na nasz kraj sankcje.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego, a jego wyniki opublikował „Newsweek”. Sondaż został wykonany w styczniu i w marcu na grupie 50 tys. osób.

 

Wynika z niego, że już niemal co trzeci Polak (29,81 proc.) opowiada się za opuszczeniem przez nasz kraj struktur Unii Europejskiej. Odmiennego zdania jest 47,37 proc. badanych. Brak zdania na ten temat wyraziło 22,82 proc. sondowanych.

 

Co ciekawe, liczba eurosceptyków wzrosłaby w przypadku nałożenia na Polskę przez Brukselę sankcji. Wtedy za Polexitem opowiedziałoby się już 32,05 proc. badanych.

 

Zdaniem autorów badań, tak wysoki odsetek zwolenników wyjścia Polski z UE ma związek z wysoką oceną polityki zagranicznej rządu. Eksperci twierdzą jednak, że chodzi tu raczej o dobrze naoliwioną „machinę propagandową” nabijającą „polityką zagraniczną poparcie dla polityki wewnętrznej”.

 

 

Źródło: rp.pl

MA

 

 

Polecamy również:

 

UE już nie potrzebuje Polski. Czy czeka nas Polexit?

 

Unijne dotacje. Czy naprawdę nie możemy bez nich żyć?

 

Eurokraci przeciw Polsce! Czy to nie czas, by opuścić Unię? 

 

UE jak III Rzesza

 

  


DATA: 2018-03-22 12:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ależ właśnie pisałem o tej trzeciej opcji w słowach: "Dlatego najlepiej gdyby nas sami wyrzucili bo nie pasujemy do UE ideologicznie". Bo chyba nie wierzysz że UE by taką permanentną niesubordynację zaakceptowała? Zgadza się że jak UE upadnie to będzie miało wpływ także na Polskę, ale będzie to MNIEJSZY wpływ gdy będziemy poza UE społeczeństwem bez muzułmanów, w miarę jednolici narodowo i kulturowo. Dalszy pobyt w UE to niestety niemal pewne ryzyko pogłębienia choroby demoralizacji i multi-kulti. Czy trzeba wielu lat by zrobić z Polski kraj wielonarodowy - kilkadziesiąt lat, a przy obecnej polityce UE nawet kilka miesięcy. Wystarczy że nam Niemcy wcisną kilkaset tysięcy muzułmanów, i to tych najgorszego sortu, co na pewno miałoby miejsce gdyby dalej rządziła PO, albo gdyby wróciła do władzy. Poza tym, przypominam że Polska już kiedyś odchorowała eksperyment multi-kulti z pewną nacją i cały czas (szczególnie ostatnio) ponosimy skutki tej choroby :)
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper 1.Jest jeszcze trzecia opcja. Nie bierzemy tych ideologicznych głupot i zostajemy.2. Jak Unia upadnie to będzie miało wpływ na całą Europę, a nie tylko kraje Unii. 3. W jaki sposób mielibyśmy przestać być jednolici narodowo DZIĘKI UNII? Polska to praktycznie monolit etniczny. Trzeba, by wielu lat, by zrobić z Polski kraj wielonarodowy.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Nie chcę na przywódcę Polski Łukaszenki albo Putina, chciałbym katolika, np. p.Brauna. Niemcy chcą nas przejąć nie militarnie, ale tak zeszmacić Polaków byśmy sami chcieli się przyłączyć. Kościołowi w Polsce JESZCZE się nie pogorszyło, ale naciski które wymieniłem niedługo będą otwartym szantażem i wymuszaniem. To będzie uderzenie w Kościół jako wspólnotę, bo w katolicyzmie nie chodzi przede wszystkim o ilość wiernych, czyli mocną instytucję, lecz o wierność doktrynie, czyli mocną wspólnotę. Nie będąc w UE wcale nie musimy zrywać kontaktów gospodarczych. Co nam szkodzi być drugą Szwajcarią? Wiadomo, legalne wyjście z UE, patrząc na to co się dzieje z brexitem, nie opłaciłoby się nam. Dlatego najlepiej gdyby nas sami wyrzucili bo nie pasujemy do UE ideologicznie, albo gdyby UE się rozpadła. No i cały czas nie widzisz tego trendu upadku UE, w tym przyszłego gospodarczego. Dlatego lepiej odłączyć się teraz, póki jeszcze jesteśmy w miarę jednolici narodowo i kulturowo.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Jeżeli priorytetem jest dla Ciebie katolicyzm to uwierz mi, że większą szkodę katolicyzmowi robi Łukaszenka, który gnębi katolików i Putin. Jakoś nie słyszałem, aby w Polsce Kościołowi pogorszyło się od wejścia do Unii. Ludzi w kościołach tyle samo co przed wejściem. Masowej apostazji jak w Niemczech brak. Co do muzułmanów. Czy w tym europejskim kalifacie musimy mieć muzułmanów doprecyzując tych imigrantów vel. uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki? Wystarczy ich nie wpuszczać. Niemcy myślą, że będą mieć darmową siłę roboczą, a tu jest stado nierobów. I jeszcze jedno nie widzę powodu, aby Niemcy tu wpadli jak w 1939. Przypomnę, że w 1939 roku także Rosjanie wpadli do Polski jak Niemcy. W Polsce autarkii nie wprowadzisz. Musimy z kimś handlować i współpracować. Uważam, że rynek unijny jest bardziej stabilny i stanowi lepszy punkt zbytu dla Polski niż rosyjski gdzie Putin co chwila robi nam sankcje i jest większa bieda.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Pytałeś o to w którym kraju jest lepiej, bez doprecyzowania kryteriów tego "lepiej". Dlatego każdy może udzielić innej odpowiedzi, bo kieruje się innymi priorytetami. Dla ciebie priorytetem jest mamona, dla mnie katolicyzm. Dlatego dla mnie lepiej opuścić zdemoralizowaną UE i być biedniejszym niż obecnie (co wcale nie takie pewne, pod warunkiem gdyby w Polsce nastał nie-socjalistyczny rząd), niż być wasalem gospodarczym Niemiec i w przyszłości tak samo upaść jak upadną Niemcy. Owszem, wojsk niemieckich w Polsce nie ma, ale przed 1939r też ich nie było, a nagle się pojawiły. Za to mamy cały czas naciski z UE - a to o przyjęcie nachodźców, a to o akceptację zboczeń, a to zwiększenie zakresu mordowania dzieci, itp. A na pytanie "Dlaczego kraj który nie będzie w kalifacie europejskim będzie miał lepiej?" odpowiem pytaniem trochę podobnym do tego które zadałeś poprzednio: w którym europejskim kraju napływ muzułmanów przyniósł więcej zysków niż strat?
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Białoruś. Bieda i Białorusini kupują na polskich bazarach i w sklepach żywność. Białoruś ma jeden z najmniej wartościowych pieniędzy na świecie. Białorusini wyrabiają sobie kartę polaka aby być w Polsce. Porównaj sobie białoruski Azot Grodno do polskich Azotów Puławy. Porównaj drogi i koleje na Białorusi do polskich. Nie przypominam sobie aby w Polsce stacjonowały wojska niemieckie, a na Białorusi są wojska rosyjskie. Jakby Łukaszenka spróbował uniezależnić się od Putina to ten zrobiłby mu Donbas na wschodniej Białorusi. Co do Rosji jak pisałeś jest lepiej tylko w kwestiach niezależności, bo Rosja jest uzbrojona w broń atomową. Polska takiej nie ma i nikt nie pozwoli, by miała. Więc jakbyśmy nie byli w Unii nie bylibyśmy bardziej bezpieczni. Dlaczego kraj który nie będzie w kalifacie europejskim będzie miał lepiej? Jak będzie rozpad UE to będzie. A na czym ma polegać jego dobrodziejstwo?
ponad 1 rok temu / trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59086"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.