DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Unia Europejska: z traktorów na wygodne fotele

Unia Europejska: z traktorów na wygodne fotele
Viviane Reding fot.Piotr VaGla Waglowski/wikimedia.commons

Komuniści sadzali kobiety na traktory – eurosocjaliści chcą je sadzać na nieco wygodniejsze fotele, za to obowiązkowo. W połowie listopada ma zapaść decyzja odnośnie tak zwanych „kwot” dla kobiet w radach nadzorczych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Póki co, w wyniku podziałów w łonie Komisji Europejskiej, nie udało się w tym tygodniu przyjąć propozycji komisarz Viviane Reding w sprawie obowiązkowych kwot dla kobiet w radach nadzorczych spółek giełdowych.

 

Pani komisarz, jak na rasowego bojownika o prawa wyzyskiwanych klas społecznych nie zamierza się poddać i ponownie przedłoży swoją propozycję przed końcem listopada. Jak dodała, ludzkości „zajęło wieki”, by równość płci stała się tematem, i dlatego z propozycją o zaprowadzeniu ustawowej równości płciowej w radach spółek giełdowych, można poczekać „dodatkowe trzy tygodnie”.

 

Propozycja została odłożona z powodu ogromnych kontrowersji, jakie ta propozycja wywołuje wśród niektórych innych komisarzy UE. Sama Reding nie ukrywa zresztą, że wielu komisarzy jest przeciw. Należy tu między innymi komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn z Austrii, Dunka odpowiedzialna za walkę ze zmianami klimatycznymi Connie Hedegaard oraz sama szefowa dyplomacji UE, Brytyjka, baronessa Catherine Ashton.

 

Ashton, co zasługuje na uwagę, jest przeciwna kwotom, choć to właśnie fakt, że jest kobietą, ułatwił jej zajęcie piastowanego obecnie stanowiska, kiedy je utworzono pod koniec 2009 roku, mężczyźni byli już na czele unijnych instytucji, dlatego na szefa unijnej dyplomacji poszukiwano właśnie kobiety.

 

Propozycja pochodzącej z Luksemburga pani komisarz Reding budzi ogromne kontrowersje także wśród państw członkowskich. Przeciw są m.in. Wielka Brytania i Szwecja, natomiast w kilku innych państwach UE, w tym we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Holandii, podobne krajowe kwoty już obowiązują.

 

Reding już w marcu zapowiedziała, że zaproponuje prawo zmuszające firmy do wprowadzenia kwot. We wrześniu do prasy przeciekła jej propozycja, w myśl której od 2020 roku w radach nadzorczych musiałoby być 40 proc. kobiet. Już w 2018 roku kwoty miałyby wejść w życie w firmach publicznych. Jak we wrześniu mówiły PAP źródła w Komisji, wyłączone byłyby z nich firmy zatrudniające poniżej 250 osób i z dochodami mniejszymi niż 50 mln euro rocznie. Sankcje za nie respektowanie przepisów ustaliłyby same kraje członkowskie, mając do wyboru grzywny administracyjne, wykluczenie z przetargów publicznych, zakaz dotacji czy pomocy państwa.

 

Reding nalega na wprowadzenie kwot od marca, gdy okazało się, że jej apele do biznesu o dobrowolne zwiększenie liczby kobiet we władzach przedsiębiorstw nie dały efektu. Firmy miały podpisywać tzw. zobowiązanie dla Europy, w którym obiecywałyby (komu?) zastępowanie mężczyzn odchodzących z zarządów i rad nadzorczych wykwalifikowanymi kobietami. Po roku okazało się, że deklarację podpisały tylko 24 firmy. Stąd nie dziwi fakt, że urzędnicy zabierają się za uszczęśliwianie pań na siłę.


 

Źródło: forsal.pl

Piotr Toboła


DATA: 2012-10-24 11:16
AUTOR: PIOTR TOBOŁA
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta Bruksela przechodzi samą siebie. Jest coraz więcej urzędników nie przygotowanych merytorycznie na zajmowanych stanowiskach a tu już szykuje się przymusowe zwiększanie niekompetencji.
ponad 8 lat temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.