DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Unia Europejska: coraz więcej państw sprzeciwia się szantażowi

Unia Europejska: coraz więcej państw sprzeciwia się szantażowi
Fot. Pixabay

Według lizbońskiego tygodnika „Expresso” coraz dłuższa jest lista państw, którym nie podoba się upolitycznianie wypłat ze wspólnego budżetu dla państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

 

Gazeta wymienia poza Polską i Węgrami, które znalazły się w ostatnich tygodniach na celowniku Niemiec, także sześć innych państw: Portugalię, Słowenię, Czechy, Łotwę, Bułgarię oraz Chorwację – pisze tygodnik. Ich rządy zaprezentowały swoje stanowiska podczas zamkniętych spotkań.

 

„Krytyka ta (...) dała Węgrom i Polsce atut polityczny służący temu, aby nie wiązać kwestii finansowych z praworządnością” – przeczytać można w „Expresso”.

 

W ostatnich dniach inne portugalskie media pisały, że tamtejsze władze w trakcie szczytu Rady Europejskiej przychyliły się do zdania Warszawy i Budapesztu. 

 

 

Źródło: TVP Info

RoM

 


DATA: 2020-11-30 20:41
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz,...
1 miesiąc temu / Adam
 
MSZ Portugalii dementuje poparcie Polski i Węgier w sprawie samorządności.Takie sprawy najpierw należy sprawdzić a potem pisać.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
Człowiek to jednak istota z zewnątrz inspirowana. Najpierw utworzył Unię, aby było pięknie, dobrze i bogato "Ut unum sint". Potem, zapewne z tej zewnętrznej inspiracji, zaczął homo sapiens przy tym planie majstrować. Efekt? Znowu się wszystko rozpadnie, jak zawsze. Znowu podzieleni, a nawet wojny pragnący.
1 miesiąc temu / Ozon
 
Proponuję jednak GEREXIT -albo zawieszenie w prawch głosu Niemiec w Unii do czasu rozliczenia się Niemców, w tym finansowego ze zbrodni II WŚ.
1 miesiąc temu / Piotr
 
Cóż? Nic nie może wiecznie trwać... jak dalej leciało to nie pamiętam ale imperial powstawały i upadały, a że eurokołchozu to kolos na glinianych nogach i jeszcze paciakowany od zadku przez gswd i imigrantów więc nie rokuje długiej żywotności
1 miesiąc temu / Ślązak
 
Polexit!!!
1 miesiąc temu / PrPr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.