DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Unia chce dowolnie zatrzymywać samochody

Unia chce dowolnie zatrzymywać samochody
fot. Mortadelo2005, domena publiczna, via wikimedia commons

Unia Europejska rozwija w tajemnicy urządzenia służące do „zdalnego zatrzymywania” samochodów, które będą znajdować się we wszystkich pojazdach. Funkcjonariusz policji będzie mógł zatrzymać pojazd… po wciśnięciu jednego przycisku – donosi „The Daily Telegraph”.


Gazeta powołuje się na poufne dokumenty z komisji wyższych funkcjonariuszy policji UE, którzy spotykają się w tajemnicy w celu koordynowania i nadzorowania prac na rozwojem możliwości, jakimi dysponują organy ścigania. „W ramach projektu będą trwały prace nad urządzeniem, które mogłoby być wbudowane w standardzie we wszystkich nowych samochodach wchodzących na rynek europejski” – czytamy w dokumencie.


Urządzenie, które miałoby się znaleźć we wszystkich nowych autach do końca 2020 r., miałoby być aktywowane zdalnie przez policjanta pracującego w centralnej sterowni. Ma ono odcinać dopływ paliwa. Technologia, której rozwój przewidziano na sześć lat, ma m. in. uchronić policję przed koniecznością organizowania niebezpiecznych pościgów. Stworzenie odpowiedniego systemu zezwalającego na zdalne zatrzymywanie pojazdów należy do „kluczowych celów” technologicznych europejskiej sieci ENLETS (Europejskiej Sieci Technologii Bezpieczeństwa Wewnętrznego).


Doniesienia o pracach nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi ujawniła organizacja Statewatch zajmująca się monitorowaniem uprawnień policji i poszanowania swobód obywatelskich w UE. Jej szef - Tony Bunyan - twierdzi, że technologia ta stanowić może poważne zagrożenie dla wolności obywatelskich. Zgodę na realizację projektu wyraziła Stała Komisja UE ds. Współpracy Operacyjnej w zakresie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ma ona poparcie ministrów spraw wewnętrznych państw UE.


Brytyjscy posłowie są oburzeni projektem. - Oto cena, jaką płacimy za przekazywanie naszej demokratycznej suwerenności. Jakieś tajne „kliki” regulują kwestie ważne dla obywateli – stwierdził Douglas Carswell. David Davis, inny konserwatywny poseł zwrócił uwagę na fakt, iż technologia może stanowić zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Nagłe zatrzymanie pojazdu na autostradzie będzie po prostu niebezpieczne dla kierowcy zatrzymanego pojazdu i innych uczestników ruchu.Źródło: The Daily Telegraph, AS.


DATA: 2014-01-30 14:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do naszych producentów (oby jak najszybciej) Syrenki w Kutnie: 1/ zamontujcie bak na paliwo ponad silnikiem, jak kiedyś w Trabancie, np. na dachu; niech spływa grawitacyjnie do silnika; 2/ gaz, sprzęgło na linki; żadnej elektroniki; 3/ hamulec - nożna pompka i przewody z płynem; bez hamulcy elektrycznych; 4/ wycieraczki na sznurek - sprawdzone w praktyce w zimę kilkadziesiąt lat temu - działa; 5/ odpalenie silnika w palenisku od zapałki, no ostatecznie zapalniczki; 6/ a w ogóle, to wychodzi, że musimy wrócić i przeprosić się z koniem i furmanką - taka to ci ta cała Łunia Jewropejska, ten Eurokołchoz, jest postępowy; te kanalie cofną nas do epoki kamienia łupanego, jak my nie damy im porządnego łupnia, ale to tak , że to oni przeniosą się na ł... Abrahama; tylko tyle i aż tyle trzeba koniecznie zrobić, żeby się uratować z najbliższymi przed katastrofą cywilizacyjną; ta banda złodziei, dewiantów, sku..., lewaków musi zniknąć z Europy na zawsze
ponad 6 lat temu / jaro
 
Szatańsko-masońskie zagrywki NWO wychodzą na jaw i bardzo dobrze !!!
ponad 6 lat temu / olo13jcb
 
Tylko pojazdy wyprodukowane przed 2000 rokiem mają blachy w pełni ocynkowane i silniki , które mogą nakręcić i milion km.Nie odstawiam na szrot i nie kupuję nowych tylko naprawiam(wolę zrobić nawet kapitalkę).Ceny części taniocha.I wszystko na to wskazuje , że takie pojazdy będą w cenie.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.