DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 21  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z Nigelem Faragem

Unia bez przyszłości


Jaka, Pańskim zdaniem, przyszłość czeka Unię Europejską? Kiedy, na przykład, upadnie wspólna waluta?

– Gdybym to wiedział, nie rozmawiałbym w tej chwili z Panem, tylko gnałbym do bukmachera…

A jeśli chodzi o Unię, to w obecnej konfiguracji z pewnością długo się nie utrzyma, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Niestety, ludzie zaangażowani w ten projekt zainwestowali weń zbyt duży kapitał – czy to polityczny czy wizerunkowy, nie wspominając nawet o naszym kapitale, czyli pieniądzach podatników – by teraz nie czynić dosłownie wszystkiego, aby istniejący stan rzeczy zachować jak najdłużej.

Tak więc, nie wiem, kiedy Unia Europejska się rozleci, ale jestem święcie przekonany, że w obecnym stanie nie ma ona racji bytu.

 

Jaki wpływ na europejskie narody wywiera ich członkostwo w Unii Europejskiej?

– Taki, że w efekcie przestają one być narodami. Weźmy choćby przykład Polski – wasz naród przetrwał wszystkie nieszczęścia, które spadły nań w dwudziestym wieku, by dwadzieścia lat po odzyskaniu niepodległości znowu wszystkie jego prawa stanowiła obca biurokracja. Czy to nie wymowne?

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

– Twierdzenie, że cały Kościół jest zły, jest po prostu nieprawdą, a przez to wielką krzywdą wyrządzaną ogromnej większości wspaniałych i gorliwych kapłanów – powiedział abp Marek Jędraszewski. Dodał, że o Kościele powinniśmy myśleć ze czcią, tak jak o matce.

 
 

Historyk prof. Sławomir Cenckiewicz skierował do Lecha Wałęsy wezwanie przedsądowe. Domaga się w nim przeprosin za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o tym, że historyk miał rzekomo fałszować znajdujące się w IPN dokumenty TW „Bolka”.

 

Para homoseksualistów z Australii adoptowała małego chłopca tłumacząc, że chcą „doświadczyć radości tacierzyństwa”. Po wielu latach okazało się, że mężczyźni byli pedofilami i gwałcili adoptowane dziecko.

 

Ulicami Gdańska przeszła manifestacja homoseksualistów i osób związanych z ruchem LGBT. W gronie uczestników znalazła się m.in. prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Wśród transparentów, które niesiono w marszu były także te wyśmiewające katolików oraz profanujące wizerunek Matki Bożej.

 

W całej Polsce trwają wybory do Parlamentu Europejskiego, w których obywatele wybierają 52 reprezentantów. Głosy w lokalach wyborczych można oddawać do godziny 21, kiedy to poznamy wstępne wyniki sondażowe.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.