5 kwietnia 2013

Kwestia tzw. małżeństw homoseksualnych jest w ostatnich dniach tematem obrad amerykańskiego Sądu Najwyższego. Jednak „małżeństwa” pederastów to problem także w wielu innych krajach. Wkrótce ma się rozpocząć debata parlamentarna na ten temat we Francji. Pojęcie małżeństwa może zostać zredefiniowane także w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Od tej kwestii nie są wolne także kraje azjatyckie i południowoamerykańskie. Jak dotąd homozwiązki pozostają legalne w 11 krajach.

 

W najbliższych dniach francuscy senatorowie mają rozpocząć debatę nad instytucjonalizacją małżeństw pederastów. Izba niższa francuskiego parlamentu – Zgromadzenie Narodowe – przegłosowało już nową definicję małżeństwa, która otwiera drzwi do konkretnych rozwiązań prawnych. Zgodnie z nią małżeństwo nie jest koniecznie związkiem kobiety i mężczyzny, lecz jedynie „związkiem dwóch osób”. Zmiany forsuje socjalistyczny prezydent François Hollande, opinia publiczna we Francji jest jednak mocno spolaryzowana. W styczniu odbyły się protesty katolików, w których brało udział kilkaset tysięcy uczestników. W czwartek skromniejszy, kilkutysięczny protest odbył się przed siedzibą francuskiego Senatu.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Kwestia legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych jest gorącym tematem także w Wielkiej Brytanii. – Jestem wielkim zwolennikiem małżeństwa – powiedział nominalnie konserwatywny premier Wielkiej Brytanii, David Cameron. – Chcę promować i bronić małżeństwa. Dlatego uważam, że byłoby wspaniałe, gdyby dwój kochających się gejów mogło się pobrać. Byłby to ważny krok naprzód – dodał brytyjski premier. W lutym Izba Gmin przegłosowała stosunkiem 400 do 175 głosów instytucjonalizację homozwiązków w Anglii i Walii. Wymagane w tym przypadku są jednak jeszcze kolejne głosowania. W Szkocji odbywa się odrębny proces legislacyjny, a Irlandia Północna odrzuciła postulat legalizacji instytucjonalizacji homomałżeństw.

 

Bliska legalizacji homo-małżeństw jest Nowa Zelandia. W tamtejszym parlamencie dwukrotnie przegłosowano poparcie dla „równości małżeńskiej”. Wymagane jest jeszcze trzecie, ostateczne głosowanie. Będzie ono prawdopodobnie jedynie formalnością, pomimo, że zwykli Nowozelandczycy niekoniecznie popierają swoich przedstawicieli. 48 proc. obywateli Nowej Zelandii jest przeciwna zmianom w kwestii małżeństwa. Na drodze do zalegalizowania „małżeństw” pederastów jest też Urugwaj – pierwszy kraj południowoamerykański, który uznał związki partnerskie i adopcję dzieci przez homoseksualistów.

 

Związek dwóch pederastów nie jest uznawany za małżeństwo przez żaden kraj azjatycki. „Legalizacja” jest rozważana w Wietnamie i Tajwanie. Pederastia jest też szeroko akceptowana na Tajwanie, gdzie odbywa się największa w Azji parada homoseksualistów. „Małżeństwa” osób tej samej płci są legalne w krajach takich jak: Szwecja, Argentyna, Belgia, Kanada, Dania, Islandia, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Portugalia i RPA. Uznają je także niektóre stany w Stanach Zjednoczonych, a także pewne regiony Meksyku i Brazylii. Ponadto coraz więcej krajów uznaje związki partnerskie.

 

 

Źródło: edition.cnn.com

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 240 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram